Премини към съдържание

Времето се стопли и колата започна да вдига температура по крастовищата.


Препоръчано мнение

Здравейте, появи се следния проблем - времето се стопли и колата започна да вдига температура по кръстовищата, когато карам бавно и по нагорнище.Когато пусна климатик и карам ивънградско, температурата е в норма. Антифриз не губи защото го проверявам редовно, маркучите са меки не ги издува. Единственото по различно е, че когато ми сменяха съединителя ми счупиха датчика, който показва темературата на таблото и го смениха с нов. Изчетох темите във форума за евентуални проблеми, мисля да изчистя радиатора (измия външно) и да пробвам да сменя датчика, да не би той да е нещо дефектен. Не съм го правил (свалял радиатор) и ако може да ми препоръчате някой сервиз в Пловдив, в който да диагностицират проблема, датчика ще го сменя сам.

 

Колата е Carisma 1.8 DOHC с двигател 4G93

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Включва ли ти се перката на радиатора, ако не ти е пуснат климатика?

 

Да включва се, но стрелката е много близко до червената зона когато се включи и ме притеснява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно датчика подава грешни показания.И при мен уж отиваше към червеното пък то 86 градуса.Смених го и от тогава стрелката не е поминавала средата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звънни на Милен и си запази час при него. Това е единствения човек който знам на 100% че ще ти помогне с проблема. Ако му нямаш номера пиши на лично да ти го дам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на всички и най-вече на Милен. Днес бях при него, закачи колата на компютъра и се оказа, че новия датчик подава грешна информация смениго с нов и сега всичко е ОК с колата.

Още веднъж голяма благодарнос на Милен за бързата реакция и отзивчивост към моя проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...