Премини към съдържание

Някой ползва ли LED крушки на фаровете си


Препоръчано мнение

Тия дни гледам в китайски сайтове LEd крушки за фарове, има много видове и като гледам параметрите би трябвало да светят доста силно, но ме притеснява как се центрира светлината в оптиката на фара.Ако някой е пробвал нека да сподели опита си .По-натам ще пусна линкове с различни видове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр. В други форуми съм засичал подобни теми и мнението на хората пробвали такива е че светлината не е добре фокусирана и все едно караш на габарит с малко по-мощни крушки. Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......ако питаш за Галант, цт...... не става,дори и с лупи,както им викат ЛЕД прожектори....

Не, не е за Галант, а по принцип, точно с фокуса ми е чудно как ще станат нещата.

Ето и няколко примера

http://www.aliexpress.com/item/2014-Plug-Play-60W-6000LM-6000K-White-H4-H4-3-HB2-9003-H7-H8-H9-H11/32219550030.html?s=p

http://www.aliexpress.com/item/LED-car-headlight-10W-led-headlights-car-H4-COB-LED-headlight-headlamp-bulbs-3600LM-car-styling/32297952337.html?s=p

http://www.aliexpress.com/item/2pcs-H4-Car-LED-Fog-Lights-Auto-Driving-SMD-3528-120-Car-HeadLight-Parking-12V-Car/1736817556.html?s=p

Както е видно различни варианти и цени.Единия модел е с охлаждане и доста мощни диоди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Пробвал съм на габаритите. Някой крушки развиват голяма топлина и изгарят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм много наясно, но идеята на ЛЕД не е ли че не нагрява? В нас съм си сложил ЛЕД крушки на някои лампи и мога дори след 2-3 часа работа да пипна стъклото без проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На едно приятелче на А4-ката сложихме диодни крушки H7 (фар с рефлектор) и мога да кажа че светят 2 пъти по-силно от ксенон! На цена от 70 долара обаче (пак от алито).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, мен ми е любопитно, каращите срещу тези фарове, какво виждат? Всички знаем измислен ксенон, на рефлекторен фар - какво причинява на околните...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те половината в насрещното не знаят че карат на дълги а и не ги и грее...цялата ни работа е такава.

Първо за греенето, когато са много мощни греят и електрониката също, за това си има вентилатори и охлаждане.

Второ мен именно за това ме интересува дали може да се нагласи светлината по фокуса на фара дали е ок, защото на дъртия Галант ми трябваха доста опити и регулиране докато го настроя ксенона да свети добре и да не пречи на насрещно движещите се автомобили.

Явно,че ще се кара с обикновени крушки от скъпите и така.

Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те половината в насрещното не знаят че карат на дълги а и не ги и грее...цялата ни работа е такава.

 

Ще ме извиняваш, ама пък сме така заради ето такова мислене, какво значи това? Че да си карам аз с каквито фарове искам и да светят където знаят, защото ти си срещу мен и не знаеш на дълги ли си или не? Повечето нови коли, които имат ксенон, първо задължително е на лупи, второ задължително има пръскалки, за да не разпръсва мръсотията светлината, трето по-високите класове имат асистент за дългите светлини, именно за да може като ти ги забравяш, те сами да се оправят ( изпробвано на X5 работи перфектно, дори засича габаритите на колите пред теб ), та хайде не да гледаме този отсреща на какви кара, а ние да сме точни, а не да си викаме какви яки светлини, кво като този отсреща не вижда нищо :)

 

Нищо лично, просто мисля че трябва да има колегиалност на пътя и ако не я започнеш "ти", няма причина да чакаш на този отсреща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...