Премини към съдържание

Важно, моля за помощ


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Наскоро попаднах на невероятната оферта:

 

http://goreshti.com/galant.JPG

 

Mitsubishi Galant 2500 V6-24 Avance

регистрирана е 08.2000г.

120000км

цената е 3,700 евро

 

Естествено веднага му писах на човека. И тои ми отговори, че колата никога не е удряна, стояла е само в гараж, има TUV до 05.2008.

Предложи даже да ми я изпрати той. За плащането нищо не споменава.

 

Прекалено хубава ми се струва тая работа, за да е истина. Искам да ви попитам, защото никога не съм се занимавал с такива неща, какво трябва да поискам да ми прати, преди да съм я купил за да се убедя че говори истината, документи, снимки и тн.

 

Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете. Мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Наскоро попаднах на невероятната оферта:

 

http://goreshti.com/galant.JPG

 

Mitsubishi Galant 2500 V6-24 Avance

регистрирана е 08.2000г.

120000км

цената е 3,700 евро

 

Естествено веднага му писах на човека. И тои ми отговори, че колата никога не е удряна, стояла е само в гараж, има TUV до 05.2008.

Предложи даже да ми я изпрати той. За плащането нищо не споменава.

 

Прекалено хубава ми се струва тая работа, за да е истина. Искам да ви попитам, защото никога не съм се занимавал с такива неща, какво трябва да поискам да ми прати, преди да съм я купил за да се убедя че говори истината, документи, снимки и тн.

 

Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете. Мерси.

Аз доста време се рових из сайтовете докато си намеря Галант-а(който м/у другото си стои още В Мюнхен).Докато се рових попадах на доста интересни обяви и като се свързвах с "продавача" почваха едни ВЕЛИКИ обещания че колата ако съм сериозен ще ми бъде пратена на негови разноски до тука да си направя пробна обиколка и ако ч харесам чак тогава ще я плащам!Пълен абсурд.

Стигали са дотам че да ми обясняжат ка колата била на негов близък роднина който починал и сега затова продават колата,или пук че колата е на жена(германка) но понеже се омъжила за Англичанин и трябжало да замине за Англия а там с ляв волан не можела да регистрира колата ,затова я продавала и т.н.

Моят съвет е да не се подлъгваш на подобни предложения.САм може да провериш какви са средните продажни цени на които и да е модел автомобил.

Успех в търсенето!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за 3 700 Euro шанса това да се продава е направо 1 на 1 000000000000...... с още много нули... таз работа направо си намерисва :icon_hmm:. Питали го защо я продава?

Само да ти дам за сравнение - моя Галант е '98 и едвам съм го намерил за 4 800 (и то с уговорки по цената), а тоз е '00 - те вървят от 5 500 - 6 000 нагоре, мноооого се съмнявам че е истински. Успех в търсенето. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ама според мен нищо не ми пречи да разбера за какво всъщност става въпрос. За това и искам да знам какви са изрядните условия(документи и тн.) за да се убедя че собственика е легитимен и че на колата нищо и няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искай му всичко възможно - повече снимки, снимки на двигателя и номера на рамата (ако не може да ги намери нещо куца),номер двигател, рама, кой по ред собственик е, име и тн и после да правиш проверки по KAT и тн, макар че и това не е гаранция. Преди бях чел за един българин който си купи Mercedes за 5$ просто защото жената хванала мъжа си с любовницата и в бракоразводното било написано, че парите от продажбата на колата отиват за любовницата :haha: , така че провери за колата. Може човека да е хванал жената с комшията :haha: . Успех :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, интеренса история. Значи ще му поискам снимки на двигателя и номера на рамата и двигателя. Случайно да знаете как се казва номер на рама на англйиски? Ето една снимка на двигателя, който, макар и от далече изглежда перфектен.

 

http://goreshti.com/galant2.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е около Есен, Кьолн, Дюселдорф, Мюнхен. Мога да пратя човек да я види дали всичко е истина и дали е читава.

Иначе изглежда много добре, но и аз наскоро взех галант 05.2000-та, но цената бе "малко" по-различна :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата около Ессен, а пича в испания !!! Интерестно как ще стане тоз номер ако кажеш че утре идваш да я видиш ?!?!?! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата може да е с него. Де да го знам. Със семеиството си бил и им трябвало по-голяма кола та за това тая я продавал. Писах му да прати копие от документите и снимки. Ще видим какво ще се получи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави труда да му искаш нищо :icon_blush: Просто забрави за тази кола.

Само ще ти кажа, че не случайно в мобилето на Германия пише да не се дават пари предварително...след това ще ти поиска пари да преведеш на твое име с Western Union ... добре отиграна схема и ниски цени за зарибяване в Германия...не се връзвай...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами писал съм му, да видим до каде ще се стигне.

 

Спокойно, и аз писах...на около 20 такива обяви, защото бях впечатлен от ниските цени... :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е той ми отговори и то доста обширно на първия мейл. Не е споменавал за никакво плащане за сега.

 

Кирилица колега, КИРИЛИЦА

 

Кажи какво ти е отговорил... интересува ме , 'щото и аз съм на същата хава, т.е. в търсене на КОЛАТА.

 

nikki Candelero

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е той ми отговори и то доста обширно на първия мейл. Не е споменавал за никакво плащане за сега.

 

Ето ти пример...стой далеч от тези коли ...

Сори за дългото съобщение но виждам как залитваш.

 

Hello,

 

First time i was lied, a person told me: "please come to me with the car and i will pay you in cash right here in front of my house " , so go there and that man never show-up. This is the reason that i want to be sure that is not a joke.

 

I want to be very sure that you have the money ready to pay for the car, i want one of your relatives to go and find a nearest local agent Western Union Poste Office and deposit all the money(EUR 3.200) to Western Union Money Transfer to 63477 Maintal,Germany ( where the car is located), in this way i'm in secure that you have that money ready to buy the car. Your relative send the money on your name! You will NOT pay me in advance! Your relative make the transfer to you in Germany. Your relative is the sender of the money and you are the receiver of the money.

You can send the money in this way because nobody from worldwide can take this money.

 

Example:

-SENDER"S OF THE MONEY: YOUR RELATIVE (who send the money)

-RECEIVER"S OF THE MONEY: YOU (who receive the money, in Maintal, Germany)

 

Imediatly when you have sent the money to Germany, you must provide

me the copy of the Western Union receipt, this is the serious reason that i can trust you that you have the money ready to pay for the car, then i will buy the plane tickets to go in Germany and we will have a meeting in Maintal, to finish the deal.

 

We will test the car with a mechanic to confirm you that the car is in perfect condition, ready to drive it, we will go to a Police Office to confirm that the car was not stolen, we will make all the papers work that we need.

If you like the car, if you want to keep it, we will go to a Western Union Office and you will pick up your money and pay me in cash, you will keep the car and i`ll keep the money.

I think this is a fair deal.

 

Please reply as soon as you can with your decision.

 

Kind Regards,

Christian Reich

 

 

44.700 km, 81 kW (110 PS), Diesel, Schaltgetriebe, Euro 3, EZ: 11/03, TГњV: 11/08, AU: 11/08, Klimaautomatik, schwarz-metallic, 4/5 TГјren

Klimaautomatik,ABS, Airbag Beifahrer, Airbag Fahrer, Airbag Seite, Alu Felgen, ASR, Aussenspiegel elektrisch, Bordcomputer, Einparkhilfe, Fensterheber elektrisch, Radio CD, Servolenkung, Sitzheizung, Tempomat, Zentralverriegelung

 

 

 

Slavy Slavov <slavy.slavov@tumbleweed.com> wrote:

Hello,

 

What should we do if I decide to buy the car?

 

---

Slavy

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

From: Christian Reich [mailto:reichchris54@yahoo.com]

Sent: Monday, March 26, 2007 7:58 PM

To: Slavy Slavov

Subject: Skoda Octavia 1.9 TDI

 

Hello,

 

 

I attached pictures with the car.

All the papers and all the documents are clear and ready to register at new buyer. It rides and drives like new,the engine work very good .This vehicle comes with clean (no salvage), clear (no liens) . All of the electrical and optional equipment on this vehicle work like new. It's in like new condition. The exterior is like new with absolutely no flaws. Not a flaw on the interior.Never smoked in, never eaten in.No problems so everything on the car works like it is new. I'm the first and the only owner of this car.

 

The car is in D-63477 Maintal, Germany in my garage house. As i told you, i am in England now. Here in UK i cannot sell the car,since it has the steering wheel on the left side, not on the right one, and this is why many people don't want to buy the car here.

 

 

 

Kind Regards,

Christian Reich

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На този линк има много интересни неща..... http://www.sicherer-autokauf.de/

 

И по-точно: http://www.sicherer-autokauf.de/bekannte_m...ndex.php?page=2

 

Умната!

 

Моят съвет е никакви чекове и банкови преводи, само кеш, пари срещу ключове и документи.....очи в очи.....пък ако собственикът е пич (каквито бяха моите) ще те заведе до Strassenverkehrsamt-a и ще издейства новите документи и временния номер....чак след като новия номер и новите документи на мое име бяха налице чак тогава му заплатих.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На този линк има много интересни неща..... http://www.sicherer-autokauf.de/

 

И по-точно: http://www.sicherer-autokauf.de/bekannte_m...ndex.php?page=2

 

Умната!

 

Моят съвет е никакви чекове и банкови преводи, само кеш, пари срещу ключове и документи.....очи в очи.....пък ако собственикът е пич (каквито бяха моите) ще те заведе до Strassenverkehrsamt-a и ще издейства новите документи и временния номер....чак след като новия номер и новите документи на мое име бяха налице чак тогава му заплатих.....

 

 

Това предполагам не може да стане без моето присъствие там?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@ ivsim

 

Това , което си пуснал има ли английска версия... че нищо не разбирам така.

10х

 

@ Slavi

SO, where's the catch ?

 

Всичко по майлите които ти пише е ОК. Особено интересно беше това с врътката с WU.

Къде е уловката и въобще ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@ ivsim

 

Това , което си пуснал има ли английска версия... че нищо не разбирам така.

10х

 

май няма, и аз търсих навремето..... все пак, ако много ти пари под оная работа т.е. много настояваш......ще се пробам да резюмирам надве натри.......другият вариант е да им пишеш лично на имейла на този сайт и то на английски, няма начин да не ти отговорят на ангийски....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това предполагам не може да стане без моето присъствие там?

 

Така е....Основният съвет от този сайт е: очи в очи и пари срещу ключове и документи....това е....

 

Между другото този сайт е информативен и е направен от немските аутоскаут, мобиле и ADAC-то, поради зачестили случаи на измами с обяви за автомобили.....Това не означава, че не трябва да се търси и човек да се отчайва, напротив, само че умната....пък мене ако питате това си е ТОТО отвсякъде....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, този галант изглежда като излязъл от автосалон бе :icon_thumbup: . В такъв вид кола с нови гумички, лет"н"и джанти, да не говориме че е черен (а това е супер рядко) рядко се среща. Като сложим и факта че е за 3700 евро по - добре питай човека дали не продава малкия брат на тоя красавец :icon_clap: .

Сега по - сериозно. Според мен си е чиста мента тая обява, но все пак ако е истина си страхотен късметлия. Само недей дасе навиваш пари да плащаш или до Германия да пътуваш де. иначе ако отидеш там, ще каже че е объркал снимката :icon_angel:

Успех колега дано не е менте!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@ Slavi

SO, where's the catch ?

 

Всичко по майлите които ти пише е ОК. Особено интересно беше това с врътката с WU.

Къде е уловката и въобще ?

 

Казва му се документна измама :icon_blush: Ти му пращаш копие от бележката със всичките IDs и т.н. той вече има цялата информация за този трансфер...наистина цялата ... дори по разни сайтове може ти се изкара лична карта и т.н. със всичките данни за 50-100$.

Неслучайно повечето такива обяви менте са без телефон :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което току що открих...

(не обръщайте внимание на ужасния WEB дизайн)... инфото може да е полезно.

Аз самият в момента все още го чета...

 

JUST SHARING with U:

http://www.richterimpex.de/Fraud_Warning/fraud_warning.html

 

nikki Candelero

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...