Премини към съдържание

ГИ на Lancer 1.6 - избор


pepoz

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

от скоро съм горд собственик на Lancer 1.6 2004 98ps, и искам да ви попитам относно мнения за подходящ газов инжекцион за колата. Имате ли впечатления?

 

Благодаря и поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

от скоро съм горд собственик на Lancer 1.6 2004 98ps, и искам да ви попитам относно мнения за подходящ газов инжекцион за колата. Имате ли впечатления?

 

Благодаря и поздрави

 

Съжалявам, че пиша нов пост, не намирам поле за редакция.

 

Получих и информация, че мотора ми се монтира и на миналия Лансер и не е с пластмасови колектори, дори ми предлагат обикновенна газова уредба и казаха, че сте стане. Това така ли е? :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че пиша нов пост, не намирам поле за редакция.

 

Получих и информация, че мотора ми се монтира и на миналия Лансер и не е с пластмасови колектори, дори ми предлагат обикновенна газова уредба и казаха, че сте стане. Това така ли е? :icon_angel:

Така е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е.

 

Привет, благодаря за бързия отговор. :icon_thumbup:

 

Искам да те попитам ти имаш ли монтирана ГИ на този мотор.

 

Ще я покарам поне месец или два на бензин преди да правя действия на газ, в тази връзка какъв разход да очаквам на бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

ето и моите наблюдения относно разхода на бензин от този модел с този мотор - 10 литра градско в зимни условия и то в София, 8 литра извънградско със скорост 120-140 км/ч, 6 литра извънградско със скорост 90-100 км/час. Това са моите пресни впечатления, тъй като и аз имам колата от 2 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

ето и моите наблюдения относно разхода на бензин от този модел с този мотор - 10 литра градско в зимни условия и то в София, 8 литра извънградско със скорост 120-140 км/ч, 6 литра извънградско със скорост 90-100 км/час. Това са моите пресни впечатления, тъй като и аз имам колата от 2 месеца.

 

Звучи добре :icon_thumbup:

 

Сложил ли си газ колега, и ако да каква.

 

Скоро ще кача снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че пиша нов пост, не намирам поле за редакция.

 

Получих и информация, че мотора ми се монтира и на миналия Лансер и не е с пластмасови колектори, дори ми предлагат обикновенна газова уредба и казаха, че сте стане. Това така ли е? :icon_angel:

Колега, така е, но по-добре е с ГИ. Този мотор има дебитомер, който се разваля, ако газовата не е настроена както трябва и започне да гърми. Става въпрос само за обикновена АГУ. Въпреки това има доста хора с обикновени ГУ и този мотор, само че на Каризма. Обикновено е малка вероятността моторът да започне да гърми на газ, но все пак...

ГИ е по-добре и от друга гл.т - колата ще работи по-прецизно на газ, следователно ще гори по-малко отколкото обикновена ГУ.

Има в момента и евтини ГИ, които мисля са нелош вариант.

 

Обикновена ГУ си заслужава, само ако ще караш колата малко... Предимството на тази система е че: 1. можеш да палиш директно на газ (но не е препоръчително) и да си прехвърляш на газ/бензин когато си искаш (докато при ГИ е автоматично); 2. по-евтина първоначална инвестиция; 3. настройките са по-лесни - можеш и сам да ги правиш, докато при ГИ трябва винаги да ходиш на майстор (винаги когато има нужда, предполага се че веднъж настроена, няма да има нужда).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така е, но по-добре е с ГИ. Този мотор има дебитомер, който се разваля, ако газовата не е настроена както трябва и започне да гърми. Става въпрос само за обикновена АГУ. Въпреки това има доста хора с обикновени ГУ и този мотор, само че на Каризма. Обикновено е малка вероятността моторът да започне да гърми на газ, но все пак...

ГИ е по-добре и от друга гл.т - колата ще работи по-прецизно на газ, следователно ще гори по-малко отколкото обикновена ГУ.

Има в момента и евтини ГИ, които мисля са нелош вариант.

 

Обикновена ГУ си заслужава, само ако ще караш колата малко... Предимството на тази система е че: 1. можеш да палиш директно на газ (но не е препоръчително) и да си прехвърляш на газ/бензин когато си искаш (докато при ГИ е автоматично); 2. по-евтина първоначална инвестиция; 3. настройките са по-лесни - можеш и сам да ги правиш, докато при ГИ трябва винаги да ходиш на майстор (винаги когато има нужда, предполага се че веднъж настроена, няма да има нужда).

Здравей,

благодаря за изчерпателния отговор.

Ще я покарам 1,2 месеца и ще реша .. Нека и се порадвам :)

 

Относно дебитомера. След 30мин ровене, не открих дори 1 сайт в който се продава дебитомер за този мотор за Lancer, Carisma или Space Star ... Явно има, но идея нямам колко точно струва тази свещенна част и от къде се купува ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Тъй,

малко впечатления от разхода.

 

Извънградско 6.0 при спокойно каране. 90-100

 

Смесено градско София по околовръстното доста 7.5-8.0

 

Доволен :mitsu-smiley: :icon_angel:

 

Ще карам мицубарата на бензин известно време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей, мотора е 4G18 нали ? Карам същия на Space star вече към 30 000 км. с ГИ Fobus и си е супер (дебитомер нямам! :D)

Инжекциона е слаган лятото на 2012 и до сега се наложи само да сменя маркучите към редуктора защото бяха започнали да се напукват около скобите(беше от най- евтините ГИ тогава и тези които бяха в комплекта са прекалено китайски).

Разхода смесено е 8 - 8.5 рядко и до 9 ... на магистрала с 140 - 150 - 160 отива 9.5 - 10 (не слагам бензина който изгаря докато загрява).

Настройката трябваше да я направим много прецизно (малко да не е както трябва и почва да мрънка че и е бедна/богата сместа ... от тук идва и добрия разход - прецизна саморегулация).

Аз ти предлагам изобщо да не си и помисляш за обикновена уредба :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...