Премини към съдържание

Не зарежда акумулатора


Препоръчано мнение

Здравейте колеги , от вчера имам някакъв проблем по колата. Въртя ключа колата пали да обаче всички лампи си светят и не ми зарежда (виждам че не зарежда защото имам едни диоди които показват зарежда ли или не , а и с уред замервам допълнително) акумулатора след 3-4 минути чувам едно цък лампите угасват и почва да ми зарежда не всеки път го прави за 2 дни 3 пъти. С колега умувахме той е за динамо , обаче то или работи или не така мисля аз , ако е някакво реле то къде да го търся. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне някой да знае динамото дали е с четки или с диоди да знам има ли смисъл да го свалям или направо да търся друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне някой да знае динамото дали е с четки или с диоди да знам има ли смисъл да го свалям или направо да търся друго.

И с четки и с диоди е.

Дали има смисъл да се рециклира може да се установи след като се демонтира и разглоби.

Ако вземеш втора употреба, вероятно ще работи, но е под въпрос докога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той и ремъка ми е пищи от месец близо възможно ли е да е от него също , другото което е като дам газ до 3-4к оборота почва да зарежда лампите угасват , но паднат ли оборотите пак светкат :) колата седи в бокса за сега . Най-страшно когато я паля може да не зарежда може и да си зарежда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Охлабен ремък на генератора и приплъзва по шайбата(щом пищи). Или диоден блок на генератора да е избушил :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той и ремъка ми е пищи от месец близо възможно ли е да е от него също , другото което е като дам газ до 3-4к оборота почва да зарежда лампите угасват , но паднат ли оборотите пак светкат :) колата седи в бокса за сега . Най-страшно когато я паля може да не зарежда може и да си зарежда.

[/quo

Привет,колега натегни или смени ремъка,смъкни и профилактирай динамото.Най вероятно износени четки,но като се отвори ще се види.Провери и лагерите,ако е необходимо ги подмени.Успех и лека вечер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...