Премини към съдържание

Ниски обороти след изтощен акумулатор


nighthawk

Препоръчано мнение

Здравейте ,проблема е следния, беше ми паднал акумулатора и запалих чрез поддаване на ток със кабели,колата запали нормално, обаче на другия ден забелязах,че оборотите много ми падат без да гасне колата. Например при свободна ги държи, обаче при леко тръгване и спирачка оборотите падат почти до 0 и след няколко секунди се покачват към нормалните. Чувал съм че трябва да се покара малко и да се самообучи дроселовата клапа,но дали това така или трябва по друг начин да се оправи проблема. Колата е Каризма 1,6 90 . Благодаря предварително за съветите.

Редактирано от Светльо Ангелов
Главни букви!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същата работа на същият двигател. Няколко пъти свалях акумулатора и същият проблем. Най-лесно е да я запалиш без да пипаш педала на газта да поработи 5-10 минути на място да си "настрои" компютъра и оборотите на празен ход се оправят. Веднъж тръгнах веднага след закачен акумулатор и почти гаснеше като пусна газта и спрях на едно място,загасих я и след това я запалих без да пипам газта да поработи малко и се оправя. Но има цяла процедура, веднъж съм я правил и няма голяма разлика с нея или без нея.

 

 

Стъпка 1:Топъл двигател(задължително).Откачаш акумулатора(първо -' date='после+).Източваш системата от останалия ток по кондензаторите(т.е. дай на контакт,пусни лампи,фарове,парно...),не за дълго-няколко сек.

Стъпка 2:Свързваш акумулатора(първо +,после-)БЕЗ КОНСУМАЦИЯ НА ТОК,даже лампа не трябва да свети.Палиш без да форсираш ии чакаш 15 минути без да правиш нищо.

Стъпка 3:След това включваш най-големите консуматори на ток(парно,подгрев на стъкла,радио,фарове).Изчакваш 5 минути с всичко включено и тръгваш да караш(аз даже си обърнах на газ).През следващите няколко стотин километра компютъра ти ще се учи колко мощност да подава.И я изрязвай чат пат да й даваш повече пауър,не я карай бавно постоянно.Търпение и успех,колега!Дано ти бъда полезен. [/quote']

 

От тук е копирано http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27980

Има оригинал на английски http://www.answers.com/Q/How_do_you_reset_the_ECU_on_a_Mitsubishi_Carisma_1.8

 

Има още един вариант, който се среща по книжките

Какво да се прави, ако след смяна на акумулатора оборотите на двигателя станат нестабилни:

- ако след смяна на акумулатора оборотите на двигателя станат нестабилни, установете двигателя в

изходно състояние, като за целта следвате дoлyописания метод:

1. Спрете автомобила на беэопасно място.

2. Поставете лоста за скоростите (при механични скоростни кутии) на положeние 'N' (Неутрално) или селекторния лост

(при автоматични скоростни кутии) на положение 'Р' (Пapкиране).

3. Рестартирайте двиraтеля.

4. Изключете отonлeнието или климатика.(ако автомобилът е оборудван с климатик)

5. Оставете двигателя дв загрее, докато cтpeлката на измервателния уред за температурата на водата се стабилизира

на средата му.

6. Спрете двиraтеля и го рестартирайте.

7. Оставете двигателя да работи на празни обороти за около 1О минути.

8. След стабилизиране на оборотите на двигателя установяването му в изходно състояние е приключило.

 

ЗАБЕЛЕЖКА

Ако след процедурата по установяване на двигатепя в изходно състояние оборотите му останат нестабилни, проверете

автомобила при упълномощен дилър на МИЦУБИШИ.

 

Той е взет от тук http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?app=core&module=search&section=search&do=search&fromsearch=1

Или на английски от тук http://www.mitshelp.com/micont-389.html

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги когато откачам акумулатора си знам-ECU restart.Без тази процедура винаги са нестабилни оборотите и гасне...

А след като се обучи повторно ЕСU-то,даже на включени заедно всички консуматори на ток,оборотите падат незначително!

Рестартирвайте винаги с пълната процедура!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...