Премини към съдържание

Теч на масло...Нужда от съвет...


san4o pansa

Препоръчано мнение

Здравейте колеги

Карам си Каризмата от почти три години и все така си тече масло.Не ме притеснява много,но обмислям скорошен ремонт...

1.8 115кс 96г.Перфектен автомобил,мотора си работи много добре за километрите,но ...тече...

Предприех мерки в началото на годината,отидох при познат и човека смени семерингите на коляновия и разпределителния вал.Смяташе че няма откъде другаде да тече,понеже ангренажа беше омазнен леко ,също и ремъка на динамото...Беше почистил мотора перфектно,но след 4-5 месеца положението е същото.Ангренажа си завихря маслото,само външната му част е мазна,зъбите не...Ремъка на динамото и той.

Гарнитурата на капака и нея я виждам че е тръгнала,а за гарнитурата на главата съм почти сигурен че ще се сменя.Теча от гарн. на главата е от страната на ангренажа...

Масло тече само при работа на мотора.За 1година каране-10хил км-2л долято масло.

 

Насочете ме какъв акъл да дам на майсторите че ми е писнло вече...Запушен отдушник за масло може ли да надува маслото в системата и то да избива?

 

Да сипя ли добавка на Лики Моли за запушване на течове на масло?

 

Или да намеря добър майстор който да смени всички гарнитури,да си поиграе с колата малко,а аз да си прережа вените после???

Ще бъда благодарен на всички отзовали се

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Масло тече само при работа на мотора.За 1година каране-10хил км-2л долято масло.

 

Времената станаха такива, че всеки лев е кът. Хипотетично приемам, че колкото и да си обичаш колата след 5г навярно тя ще ти е служила вярно цели 23г стаж и навярно ще искаш да я си вземеш друга. За тези 5г още ще дадеш 100 лв за масло извън обема който наливаш при първоначално зареждане. Ако сега се вкараш във допълнителен филм за ремонти и т.н. направи преценка че навярно ще ти излезне много повече от тези 100 лв (които ще ги дадеш разхвърляни във времето).

Извод: Моя съвет е да си доливаш. По-малкото зло е да даваш 20 лв на година повече, отколкото пари за неналежащ ремонт. Пък и тези 20 лв не са реално 20 лв, защото всяка кола си има някаква приемлива консуамция, т.е. от тези 2литра някаква част ти така или иначе би долял до 10000км пробег.

Поздрави

 

P.S. Разбира се ако те претиснява че от този теч колата може да те остави на пътя - прави я.

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам Каризма, но имах течове на масло, които отстраних успешно, затова ще си позволя да дам съвет.

Моят съвет е много добре да локализираш откъде точно тече масло и да отстраниш проблема. При мен течеше от две места - гарнитурата на капака и от картера. Първо видях гарнитурата - беше избила точно до капака на ангренажния ремък (влезе ли масло по ангренажа, става беля), затова побързах да я сменя - 14лв струваше. Откакто я смених, не съм видял мазни петна отгоре. Да, но в продължение на времето (може би година и повече) наблюдавам, че губя масло, а по едно време започнаха да се появяват маслени петна под колата, когато е била на едно място по-дълго време. Какво се оказа - картерът пробит - не от удар, а от ръжда. Оправих го чрез заварка. Засега е добре.

Точно преди два дни гледах колата отдолу (зимна подготовка) - нямам течове на масло - нито двигателно, нито скоростно, нито хидравлично.

 

Според мен, щом си доволен от колата, не може някакъв си теч на масло да ти създава психични ядове и да се замисляш дали да я разкарваш. А по-запознатите дано кажат дали има някакви филтри вътре, които да правят налягане и затова да тече...

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Източи маслото и налей в цилиндрите газ за осветление за 24 часа като буташ от време на време колата напред назад 10 см.на 4 скорост.Това помага ако сегментите са се спекли в каналите на буталата от некачественно гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Източи маслото и налей в цилиндрите газ за осветление за 24 часа като буташ от време на време колата напред назад 10 см.на 4 скорост.Това помага ако сегментите са се спекли в каналите на буталата от некачественно гориво.

 

Каква е връзката между сегментите и теча на масло?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам по-големите от форума да изкажат мнения...Относно теча и търсенето на майстор във Варна който евентуално ще се справи с махането на главата,шлайф, и т.н

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

За много години колеги!Хиляди безаварийни!

Все пак очаквам мнения за майстор във Варна и дали добавката на LIQUI MOLY за течове на масло ще ми свърши работа или ще ми навреди?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Връзката между теча и сегментите е нри запечени сегменти се повишава налягането в картера ,а оттам итеча.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

здр колеги и аз съм със същия проблем,само че мотора е 1.6,вътрешната страна на капака на ремъка е омаслен,какъв е варианта за отстраняване на проблема и възможно ли е да прескочи ремъка тъй като е омаслен,благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здр колеги искам да попитам по компетентните,как се сменя семеринг на разпределителния вал на кризма 1.6 моля помагайте предварително благодарности

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здр колеги искам да попитам по компетентните,как се сменя семеринг на разпределителния вал на кризма 1.6 моля помагайте предварително благодарности

Отговор, подобен на въпроса:

здрколегиискамдапопитампокомпетентнитекаксесменясемерингнаразпределителниявалнакризма1.6моляпомагайтепредварителноблагодарности

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...