Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Откраднато стъкло на странично огледало


f18

Препоръчано мнение

Тази сутрин бях сюпризиран - явно на на някой му е трябвало и е решил да се обзаведе по лесния начин.

Само стъклото е взел - самото огледало си е на мястото.

Въпроси:

1) Струва ли си да си направя опит да заведа претенция по каско. Предполагам че няма смисъл тъй като огледалото е демотирано без странични поражения и в този случай застрахователите отказват с аргумента че сам може да си си го демонтирал - даже имаше нещо писано по въпроса в общите условия - ще ги чета - Булстрад в моя случай.

2) Откъде да си взема ново стъкло.

3) Дали сам ще мога да си го монтирам - в смисъл има ли някаква особеност.

 

Мерси.

 

p. s. колата е Лансер 1,5 2009 Инвайт

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин бях сюпризиран - явно на на някой му е трябвало и е решил да се обзаведе по лесния начин.

Само стъклото е взел - самото огледало си е на мястото.

Въпроси:

1) Струва ли си да си направя опит да заведа претенция по каско. Предполагам че няма смисъл тъй като огледалото е демотирано без странични поражения и в този случай застрахователите отказват с аргумента че сам може да си си го демонтирал - даже имаше нещо писано по въпроса в общите условия - ще ги чета - Булстрад в моя случай.

2) Откъде да си взема ново стъкло.

3) Дали сам ще мога да си го монтирам - в смисъл има ли някаква особеност.

 

Мерси.

 

p. s. колата е Лансер 1,5 2009 Инвайт

 

Същото нещо и на мен ми се случи тая сутрин. Само огледалото пак. И аз не знам откъде да търся огледало.

 

http://s8.postimg.org/dsdxd2rr9/20141202_090953.jpg

Редактирано от afterdarq
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имате 3 варианта:1 оригинално стъкло-предполагам около 100 лв,2 неоригинално стъкло [avto.bim.bg ],ако няма цяло неоригинално огледало [intercar 3000],3 втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имате 3 варианта:1 оригинално стъкло-предполагам около 100 лв,2 неоригинално стъкло [avto.bim.bg ],ако няма цяло неоригинално огледало [intercar 3000],3 втора употреба.

 

Оригиналните стъкла, нови ли са? И също така, монтажа лесен ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става дума да проверите в магазин,за монтажа на лансер не знам,монтирал съм на сивик 2000 година,има опасност да се счупи стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същото нещо и на мен ми се случи тая сутрин. Само огледалото пак. И аз не знам откъде да търся огледало.

 

 

 

Eee - все едно гледам моята кола - пак дясно огледало. Почвам да си мисля че някой е имал поръчка да попълни складовата наличност на някоя автоморга. Къде се случи това при теб - в кой квартал? При мен в Лагера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става дума да проверите в магазин,за монтажа на лансер не знам,монтирал съм на сивик 2000 година,има опасност да се счупи стъклото.

 

Мерси! В avto.bim.bg няма само стъклото обаче, имат само цели огледала за 135 лева.

 

Eee - все едно гледам моята кола - пак дясно огледало. Почвам да си мисля че някой е имал поръчка да попълни складовата наличност на някоя автоморга. Къде се случи това при теб - в кой квартал? При мен в Лагера.

 

Моята беше в Мусагеница, доста далече от теб, но явно резултата е същия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! В avto.bim.bg няма само стъклото обаче, имат само цели огледала за 135 лева.

 

 

 

Моята беше в Мусагеница, доста далече от теб, но явно резултата е същия.

Движите се по ул. Козлодуй, завивате по Раковска посока Сливница. На ъгъла на втората пресечка има магазин и там продават стъкла за огледала. Цените са 12-16 лв !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, нямат ли подгряване тези огледала?! Според мен на някой му е трябвало точно такова и е свалял, докато не си е "намерил". Да мре в кофите!!! Дребна душица!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето дясно огледало го бях счупил, търсих стъкло и не намерих готово.Поръчах да ми изрежат, монтажа поне на мен ми беше лесен , трудното е да го напаснеш спрямо основата и после да работи ел. задвижването - трудна работа и го счупих. Купих Тайванско цяло огледало с подгряване и с ел. настройки и в цвета на колата за около 160-170 лв. беше, на втората седмица изгоря реотана и така вече две години, поне ел. настройките работят. В Б.С. ми предложиха тогава не боядисано за около 450-460 лева - отсвирих ги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на тоя етап бих си взел и такова без подгряване, защото може пак да го откраднат. Лошото е че трябва да пасне на основата и да се закрепи, няма да стане просто с изразяно огледало.

Гледах в ebay доста и има всякакви ама откъм стъкла има само за Lancer Cargo модела в Англия. По 10 паунда са, ама не мога да намеря точно за Lancer Sedan.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей тва намерих аз:

 

http://www.ebay.de/itm/Ausenspiegel-Spiegelglas-Ersatzglas-Mitsubishi-Lancer-ab-2008-Li-oder-Re-sph-/220925095440?pt=DE_Autoteile&hash=item3370296e10

 

Само че пише че 2. Das Spiegelglas ist ohne Montageplatte und ohne Heizungsplatte. Montageplatte und Heizungsplatte (selbstklebend) in 12 Volt oder 24 Volt können Sie auch günstig bei uns erhalten. - тоест няма го нещото за подгряване и може да се купи отделно. Някой знае ли какво е това което всъщност подгрява и как изглежда?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Влез в ebay,de пишеш:aussenspiegelglas rechts beheizt mitsubishi lancer cyo,цената е 5 евро ,дясно ,отопляемо,но как става покупка ,доставка,изобщо не съм в час,ако не се лъжа стъклото е оригинално,защото е употребявано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста неприятна история. Ако не е тайна, може ли да кажете за кой квартал става дума ?

 

Лагера, Мусагеница и Хиподрума (последното 3-та случка, за която разбрах вчера - пак дясно стъкло - пак, доколкото разбрах, от същата нощ).

Предполагам че бройката е мн по-голяма, защото малка част от собствениците на Лансер цъкат из форума и няма как да разберем.

Явно автоморга попълва складови наличности. То затова такива дребни неща няма да пазарувам никога от автоморга - за да не финансирам порочния кръг. Да имаше полиция, че и съд и държава да ги опандизи тези мизерници, ама няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...