Премини към съдържание

Светлодиод на таблото на Грандис


murano

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Притежавах MITSUBISHI LANCER 2008, който продадох за да взема Grandis,поради увеличаване на семейството ми.

Докоснах се до този невероятен автомобил, та дори смея да твърдя че е в пъти по-добър от Lancer.

Та на въпроса ми:

 

На самото табло отгоре, почти до предното стъкло поне според мен има светлодиод "червен", като за аларма.

Мисълта ми е не били трябвало да свети когато е заключета колата.

Също странен факт, е че пред съседният блок също има колега с Grandis на който също не му свети въпростният

светлодиод.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Притежавах MITSUBISHI LANCER 2008, който продадох за да взема Grandis,поради увеличаване на семейството ми.

Докоснах се до този невероятен автомобил, та дори смея да твърдя че е в пъти по-добър от Lancer.

Та на въпроса ми:

 

На самото табло отгоре, почти до предното стъкло поне според мен има светлодиод "червен", като за аларма.

Мисълта ми е не били трябвало да свети когато е заключета колата.

Също странен факт, е че пред съседният блок също има колега с Grandis на който също не му свети въпростният

светлодиод.

....и моя не светеше,но никога не съм се интересувал защо не свети.......иначе за колата е така , той е много по добър от много коли......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е фотосензор, свързан с климатичната система, т.е. не е светодиод а фотодиод.

....не бре, той пита не за този,който е на таблото отпреде,а за този,който е на шофиорската предна колонка на предния джам,горе в левия ъгъл.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам в предвид този "диод" който е на самото табло отгоре, в

близост до самата решетка на парното за обдухване на предното стъкло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте, колеги.

 

"Ъпвам" темата защото и аз се мъча да открия функцията/индикацията на този светодиод който е в центъра в дъното на таблото.

При мен лично не свети, не съм ги виждал никога да свети и ми интересно за какво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Едното е фотосензор за светлина, а другото е вътрешен температурен датчик. Из Grandis Workshop Manuals.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...