Премини към съдържание

Съвет от адвокатите във форума


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Моля, ако има някой адвокат във форума да удари едно рамо. Казуса е следният:

През 2007 г. станах поръчител на едно коп****це, което не си е плащало редовно кредите. През 2012г. кредита е изкупен от някаква финансова къща Елметрикс (или нещо такова). Въпросният човек до март месец тази година е внасял някакви суми, както ми бе обяснено, до 80 лв. Изкупеният кредит е бил на стойност около 2500 лв. Та при разговора с финансовата къща закупила кредита, ми бе казано, че като поръчител трябва да платя сумата от 1800 лв, понеже въпросният човек от март месец е спрял да внася пари и не си вдига телефона. При въпроса ми, какво ще стане ако откажа, ме заплашиха със съдебно дело. Опитах се да изкопча някаква информация от госпожата дето говорих с нея, но тя отказва да ми даде каквато и да било такава. Интересното е, че са звъннали на телефона на баща ми, а не на моя (и все още го нямат личният ми телефон). Моля, ако може някой да ми даде съвет, какво да правя. За момента нещата клонят към това да им тегля една и да им кажа да си гледат работата. Обаче нали съм си съвестен, после ще имам кошмари, че може да ми съсипят чистото досие.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоз михлюзин в началото плащал ли си е вноските или още от началото не е плащал?

Има вероятност банката да е изпуснала срока на давност за подаване на съдебен иск и затуй да го е продала на тез...

Тегли им една майна и изчакай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоз михлюзин в началото плащал ли си е вноските или още от началото не е плащал?

Има вероятност банката да е изпуснала срока на давност за подаване на съдебен иск и затуй да го е продала на тез...

Тегли им една майна и изчакай.

 

До колкото разбрах от тая, с която говорих, последно е плащал някакви пари февруари месец. Финансовата къща дето е изкупила борча се казва ЕОС Матрикс. Те твърдят, че на 27 август са ми пуснали известие за това, че трябва аз да му поема дълга, обаче се оказа, че известието е пратено по пощата с обикновено писмо (без обратна разписка). Аз си мисля, че тук няма как да се докаже че са ми пратили уведомление, щом е без обратна разписка.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Писмото трябва да е препоръчано, с обратна разписка. Иначе може никога да не го "получиш" :) Най - лесно биха те изработили, ако имаш доходи, в случая това е заплатата ти. Едно запорче и част от нея отива при тях. Ако я получаваш по банков път, естествено. Държавата много се е потрудила това да е така де :icon_censored:

Зора за онея би дошъл, ако нямаш кола на твое име и не получаваш месечното си възнаграждение през банка. Колкото по - малко имущество притежаваш, толкова тяхната задача става по - трудна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение през банка или кеш си получаваш заплатата. Запорира се и в двата случая.

Но все се мисля, че са изтървали нещата и нищо няма да запорират.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение през банка или кеш си получаваш заплатата. Запорира се и в двата случая.

Но все се мисля, че са изтървали нещата и нищо няма да запорират.

 

Да изчака изпълнителен лист, с който да го шибнат когато е твърде късно?

 

Прати договора по който си поръчител за преглед и евентуални слабости или изтекла погасителна давност. Малък, но един от двата шанса нещо да се направи. Другото за атакуване би била цесията на вземането към ЕОС Матрикс, но вероятността е по-малка. Като цяло да си поръчител е тежко набутване и последиците за теб са лоши, защото отговаряш лично за чуждия дълг. Каквото и имущество да имаш (основно колата), както и трудовото ти възнаграждение ще им послужат за принудително изпълнение. И изненадата ще е неприятна, защото ще получиш директно изпълнителния лист, без дори да си подозирал, че е имало съдебен процес, което означава, че ако договорът няма пороци, не е изтекла давността, то към въпросните 1800 лв. ще се добавят още поне 1000 лв. за съдебни разноски и такси за принудително изпълнение. Преди да стигнат дотам обаче, ще те бомбардират с обаждания и СМС все по-настойчиво.

 

Накратко, намери договора, по който си поръчител възможно най-скоро.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всички случаи направи консултация с юрист, не чети мнения от вестници. Важно е какво пише в договора - може да си го намериш от твоя "приятел". Защитата ти е в чл.147 от ЗЗД.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги. Вече се чух с една адвокатка, да и обясня, за какво става на въпрос. Най-вероятно двамата с нея ще отидем на място, тя да погледне документите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите в България започнаха след навлизане на мвф . От 1997г. се нарушава конституцията като се гласуват закони, обслужващи различни олигархични и банкови интереси. Така възникнаха и чси.Те произвеждат бездомници, които в момента са повече от бездомните кучета. Кофите за боклук през 30-40 мин. се посещават от различни хора. Политиката на ГЕНОЦИТ не е само тук. Срещу нея се борят БУДНИ БЪЛГАРИ, на които им пука за ВАС , за бъдещето на децата и държавата ни. Пращам ви линк от група във фейсбук, занимаваща се с такива проблеми. https://www.facebook.com/groups/160646077409343/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите в България започнаха след навлизане на мвф . От 1997г. се нарушава конституцията като се гласуват закони, обслужващи различни олигархични и банкови интереси. Така възникнаха и чси.Те произвеждат бездомници, които в момента са повече от бездомните кучета. Кофите за боклук през 30-40 мин. се посещават от различни хора. Политиката на ГЕНОЦИТ не е само тук. Срещу нея се борят БУДНИ БЪЛГАРИ, на които им пука за ВАС , за бъдещето на децата и държавата ни. Пращам ви линк от група във фейсбук, занимаваща се с такива проблеми. https://www.facebook.com/groups/160646077409343/

ГЕНОЦИД

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...