Премини към съдържание

Проблем с откриване на нови амортисьори


oncho1

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Mоля, за помощ не мога да открия предни амортисьори и тампоните за тях, нови или втора употреба.

Реших да съживя малко моята малка сива перла - Mitsubishi Colt 1.3i, 1995, VIN: JMBMNCA1ASU511114

След дълго търсене се оказа, че Colt от 1992 до 06.1995 и Colt от 06.1995 до 1996 са с различни амортисьори и тампони.

Моят модел е произвеждан само 6 месеца с тези амотисьори.

Имам оригинални каталожни номера:

Тампони: МR223294

Амортисьори: MR223173 / 75

Готов съм да закупя и втора употреба ако са читави.

 

Можете да се свържете с мен също на телефон 0897 21 44 21, е-mail: oncho1@mail.bg

 

Благодаря Ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

След дълго търсене се оказа, че Colt от 1992 до 06.1995 и Colt от 06.1995 до 1996 са с различни амортисьори и тампони.

 

 

Това сигурно ли е, защото по вин номера който си дал, тампоните ти излизат, че като заместител можеш да ползваш VKDC81504 на SKF, а тях ги дават че стават на всички колтове от 92-ра до 96-та година и се намират по 45 лв. бройката, заедно с лагера ..

Амортисьорите също силно ме съмнява, че могат да станат от същия модел колт и ги има по 85 лв. броя ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност се различават днес видях амортисьорите и тампоните имат съществена видима разлика.

Реших да закупя 2 бр. макферсони цели от модела до 06.1995 и да монтирам нови амортисьори и тампони от предният модел, така ще реша този въпрос.

Бомбетата са еднакви така, че ще стане врътката.

 

Благодаря Ви за съдействието колеги!

Дано темата бъде полезна на притежателите на 6 месечният модел :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При колт V, също има разлика в амортисьорите и тампоните. От 96-та до 98-ма са с тампон-лагер, а след 98-ма (фейслифта) са с тампон и лагер отделно и амовете са различни съответно. Разбира се няма проблем да се замени целия комплект тъй като шенкелите и бомбетата са идентични. Вероятно тези различия са се случили при смяна на доставчици от страна на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Малко в страни от темата, но свързано с последния пост:

 

Имам тропане при преминаване през неравности. Сравнително скоро съм сменял предните тампони. Амортесьорите също излгежда като да държат все още. В сервиз я прегледаха много внимателно и ми казаха че всичко по окачването е здраво, така че най-вероятно "тропа от самите амортесьори", т.е искат да ме накарат да ги купувам. Въпросът ми е възможно ли е проблема да е във въпорсния лагер, който разбирам че е отделен при Колтове след 1999г ? И ако е така, възможно ли е да се купи само този лагер?

Благодаря предварително :)

 

 

 

При колт V, също има разлика в амортисьорите и тампоните. От 96-та до 98-ма са с тампон-лагер, а след 98-ма (фейслифта) са с тампон и лагер отделно и амовете са различни съответно. Разбира се няма проблем да се замени целия комплект тъй като шенкелите и бомбетата са идентични. Вероятно тези различия са се случили при смяна на доставчици от страна на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да може да се купи отделно, то си е отделен елемент и дори не бих го нарекъл лагер :) Но не вярвам да тропа от там....Сменял ли си тампоните на стабилизиращата щанга?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип са слабо местенце...и като заминат започва едно похлопване, особено по черно... Евтини са, но смяната им е малко неприятна... Провери ги на какво дередже са....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...