Премини към съдържание

Одисея с Галанта, отново в търсене на части


Mirama

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

преди седмица започна одисеята с Галанта.

При оглед и потропване тук, там се оказа, че за смяна са горен и крив носач. Правия го бяхме сменяли преди няма и година.

Взехме частите, и в петък ги смениха. Правия уж си бил наред.

Вчера тръгваме с колата из града, за да я пробваме. На прибиране нещо започна да потропва и мъжа ми се ядоса, че явно не са направили нещо както трябва.

На 100м. от нас, галанта направо се срина на земята. Счупи се правия носач, гумата излезе...и всичко на земята.

 

Сега съм в търсене на вътрешно каре-дясно, полуоска (тези двете май вървят коплект, не се продават отделно), маншон. Ориентировъчни цени ако може, защото в нета и при звънене на 1-2познати работещи в автомагазин, няма.

 

Галанта е 2.0, дизел, 96г. (но повечето му части са като за 97г).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

преди седмица започна одисеята с Галанта.

При оглед и потропване тук, там се оказа, че за смяна са горен и крив носач. Правия го бяхме сменяли преди няма и година.

Взехме частите, и в петък ги смениха. Правия уж си бил наред.

Вчера тръгваме с колата из града, за да я пробваме. На прибиране нещо започна да потропва и мъжа ми се ядоса, че явно не са направили нещо както трябва.

На 100м. от нас, галанта направо се срина на земята. Счупи се правия носач, гумата излезе...и всичко на земята.

 

Сега съм в търсене на вътрешно каре-дясно, полуоска (тези двете май вървят коплект, не се продават отделно), маншон. Ориентировъчни цени ако може, защото в нета и при звънене на 1-2познати работещи в автомагазин, няма.

 

Галанта е 2.0, дизел, 96г. (но повечето му части са като за 97г).

Какво му е на вътр. каре? измийте го, гресирайте го и му сложете нов маншон,а полуоска вземете от Алекс......носач вземете на трите петици, японски или на Фебест......какъв беше предния път носача правия, който сте сменили? Има много ментета, които вече не се различават от хубавите,и риска е доста по голям, и аз съм попадал на уж 555 ,пък се оказа, че е менте.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е на вътр. каре? измийте го, гресирайте го и му сложете нов маншон,а полуоска вземете от Алекс......носач вземете на трите петици, японски или на Фебест......какъв беше предния път носача правия, който сте сменили? Има много ментета, които вече не се различават от хубавите,и риска е доста по голям, и аз съм попадал на уж 555 ,пък се оказа, че е менте.......

 

Евентуално питам за ново каре, иначе предполагам нищо няма да му има, още не го е свалил моя мъж.

Не намирам цени обаче никъде за маншон и полуоска.

Предишния прав носач го поръчваха и сменяха направо в сервиза, аз лично не съм видяла с какво са го сменили. Чак да ни метнат и да не са го подменили ме съмнява.

Сега ще търсим тогава на тези марки, които ти препоръча.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално питам за ново каре, иначе предполагам нищо няма да му има, още не го е свалил моя мъж.

Не намирам цени обаче никъде за маншон и полуоска.

Предишния прав носач го поръчваха и сменяха направо в сервиза, аз лично не съм видяла с какво са го сменили. Чак да ни метнат и да не са го подменили ме съмнява.

Сега ще търсим тогава на тези марки, които ти препоръча.

........оригинално полуоска с карета върви над 1000 лв.......да не казвам че беше към 15-600 лв.......ако е сменян носача преди по малко от година, то като се забърше с парцала ще се види дали е сменян или не, най вероятно са попаднали на менте, и това говори за цената му, ако е струвал около 60-80 лв. то тогава е менте, хубавите носачи са от 120 лв. нагоре, на 555 е 155 лв........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........оригинално полуоска с карета върви над 1000 лв.......да не казвам че беше към 15-600 лв.......ако е сменян носача преди по малко от година, то като се забърше с парцала ще се види дали е сменян или не, най вероятно са попаднали на менте, и това говори за цената му, ако е струвал около 60-80 лв. то тогава е менте, хубавите носачи са от 120 лв. нагоре, на 555 е 155 лв........

 

Носача беше около 100лв., но е възможно пак да си е менте, или да са сложили нещо друго.

Маншон си намерих, носач също, но с доставка чак след 16ти септември.

 

Ако някои колега тук има въпросния носач и може да достави по-рано, да драсне едно ЛС :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Носача беше около 100лв., но е възможно пак да си е менте, или да са сложили нещо друго.

Маншон си намерих, носач също, но с доставка чак след 16ти септември.

 

Ако някои колега тук има въпросния носач и може да достави по-рано, да драсне едно ЛС :)

Провери добре какъв точно прав носач сте слагали... при положение че сега ще го сменяте да не вземете да сложите пак такъв. Тук в форума още няколко колеги се оплакаха от същото "строшаване" с носачи на Делфи. Преди около месец аз също усетих проблем с носача, но веднага спрях да карам колата (само до сервиза)... докато не го смених понеже знам, какво става като се скъса ;) Сложих 555 та да видим до кога ще изкара. Цената му дори с отсъпката е около 110лв. така че предполагам не сте сложили такъв. Тwins (яконски) с отстъпка са към 85-90лв, така че предполагам може да е такъв... обаче и от тях има оплаквания ;) Оригиналните са над 300лв ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, малко и аз да питам,а кривия преден на 555 колко пари струва, за ЕА обаче ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май като се почне смяна на носачи все нещо тропа, нещо все не е наред и се влиза в спиралата на периодична подмяна на железа. Един познат с такъв галант, но бензинов, се оплакваше от носачите. Сега гледам пежо пред тях.

 

Е тук продават полуоска комплект.

Не каза кое колело е паднало и може да е другата полуоска. Ето още една лява - цък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От АЛЕКС 2511 може да намериш всичко !За маншоните по- добре нови ,но ако има читави ще ти ги даде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите и съветите. :)

Колата е изправена "на колела" и вече в движение.

Маншон взехме нов, носач също (с доста скандали за по-бърза доставка), за съжаление не от алекс, защото отсъства от БГ.

Сега вече колата си е тип топ, остава един лагер да се смени и е готова за зимата. :)

 

Анди, дясно колело е. От полуоска се отказахме, защото нашата си е ок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...