Премини към съдържание

Пукане в спирачката


rafaelo

Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,

 

Ново 20. От съвсем скоро когато натискам спирачката (и това е само в движение не и когато съм спрял), се чува едно леко пукване от външна страна и дори се усеща леко в педала. Оглеждах спирачните апарати от външна страна опитвах се да ги клатя с мисълта че нещо са разхлабени ама стоят стабилно... някакви идеи ?

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си водачите. При мен беше подобен случая, само водачите от долната страна заадържаха, което караше накладките да не лягат равномерно и пукаше когато водачите отпускаха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж си водачите ! Може да се образували и хлабини вече от ползуване по апарата - каналите. И погледни за всеки случай и буталата, там може да имаш износвани и образуване на ръжда по повърхността. Това води до не равномерно избутване и накланяне на оста на буталото, спомагат и водачите като се запекат. Естествено буталото не може равномерно да изтласка.

Поздрави :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъп въпрос, но какво да разбирам под "водачи" :)

Водачите се намират в горната и долната част на апарата. Отворите "дупките" в които влизат крепителните болтове ,държащи апарата към шенкела така да се каже. По самите болтове се събира мръсотия макар че има гумени маншони. Почисти болтовете-водачите. Те влизат във водещите канали. Почисти с парцал и WD или спирачна течност каналите ,както и болтовете. Ако по болтовете има ръжда след зачистването вземи фина шкурка и ги почисти . Най - добре ги смени след това. Сме ни и с ремонтен комплект и маншоните ако са се разхлабили и събират мръсотия. Те се вадят лесно. Просто дърпаш от апарата и те излизат съответно после ги слагаш в каналчетата за да стане работата, но това при подмяната. Като слагаш болтовете е добре да ги смажеш с високо температурна смазка - грес. Но не обикновена ,защото та запича.

 

Забравих! Като сменяш маншоните и слагаш новите, гледай да е добре почистен канала на отвора за да застанат те!

Поздрави :icon_bye:

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги , онзи ден ми раздвижиха преден ляв супорт , че ми блокираше . На другата сутрин пътувам 150-200 км и на последните 30 взе да шумоли нещо все едно търка желязо в желязо , като натисна леко спирачките и спира , като пусна пак почва. Не беше постоянно , но ми е притеснително спирах пипах джантите да не би пак да е блокирал , но не . Днес няма скръц няма мръц :) какво да мисля сега не знам :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

 

Ново 20. От съвсем скоро когато натискам спирачката (и това е само в движение не и когато съм спрял), се чува едно леко пукване от външна страна и дори се усеща леко в педала. Оглеждах спирачните апарати от външна страна опитвах се да ги клатя с мисълта че нещо са разхлабени ама стоят стабилно... някакви идеи ?

 

Поздрави

 

При същия проблем на мен ми беше леко разхлабен горния болт който държи челюстите на спирачния апарат и се чуваше чукането само при преминаване през дупки или като натисна спирачки при каране назад.Но трябваше 3 пъти да оглеждам всичко докато го забележа защото на ръка апарата не се местеше и при проверка с ключ установих това че е разхлабен. Така че гледай внимателно и пробвай дали всичко е стегнато не само на ръка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги , онзи ден ми раздвижиха преден ляв супорт , че ми блокираше . На другата сутрин пътувам 150-200 км и на последните 30 взе да шумоли нещо все едно търка желязо в желязо , като натисна леко спирачките и спира , като пусна пак почва. Не беше постоянно , но ми е притеснително спирах пипах джантите да не би пак да е блокирал , но не . Днес няма скръц няма мръц :) какво да мисля сега не знам :) .

Виж всичко ли са стегнали при ремонта! На ме н ми се е случвало такова нещо и имах разхлабен болт .

И си виж накладките!

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж всичко ли са стегнали при ремонта! На ме н ми се е случвало такова нещо и имах разхлабен болт .

И си виж накладките!

 

Благодаря за съвета ще проверя . Като ми блокираше апарата и ми светваше оранжевата лампа за накладките май :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...