Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какви са цоклите на лампите на климатичната конзола?


Sitio

Препоръчано мнение

Здравейте!

Някой знае ли какви са цокълчетата на двете лампички в климатичната конзолка на Галант 2000г. Т3, Т4.2 или Т4.7

Редактирано от Sitio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Т4 се водят. Доколкото знам 4.2, 4.2.2... 4.7 - това са модификации, модели и моделчета на лампите, които се водят общо с цокъл Т4. Демек Т4 ти е захващането за там, пък другото е въпрос на избор с какъв диод, колко диода, каква осветеност, ъгъл на разпръскване на светлината... Много дребни и трудно намираеми по магазините.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Някой знае ли какви са цокълчетата на двете лампички в климатичната конзолка на Галант 2000г. Т3, Т4.2 или Т4.7

 

Съжалявам за глупавият въпрос, може да изтриете темата.

Но все пак, цоклите са Т4.2. Измерих лампичката, беше с диаметър 4,2 мм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Т4 се водят. Доколкото знам 4.2, 4.2.2... 4.7 - това са модификации, модели и моделчета на лампите, които се водят общо с цокъл Т4. Демек Т4 ти е захващането за там, пък другото е въпрос на избор с какъв диод, колко диода, каква осветеност, ъгъл на разпръскване на светлината... Много дребни и трудно намираеми по магазините.

Благодаря много Andy, а случайно да знаеш дали свети копчето за контрол на огледалата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При по новите галанти свети при тези преди 1999 мисля че беше не свети.

 

Между другото крушките които са зад стакълцето на климатроника до сега не съм намерил диоди които да я осветяват като хората. Или правят два кръга които изглеждат грозно и неравномерно осветени или има някоя област която не се осветява като хората. Най-добре е с фабричните крушки, хем свети силно и добре, хем няма неосветени области. Говоря като човек пробвал поне 5 вида диоди на този цокъл :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 2001 г. управлението на огледалата има подсветка със сигурност. За 2000 г. не съм сигурен кои имат. Ако воланът е с новия шев, значи има и такава подсветка.

Моят е 99-та и върху пластмасата са щамповани белите надписи върху джоистика (фейслифт е, ама от предпоследните промени :) ).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

А някой може ли да ми каже как точно да стигна до крушките на дисплея на климатроника (едната е изгоряла), за да мога да я сменя (Галант 2.5 v6 97г)

 

Благодаря предварително !!! :mitsu-smiley: :help: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...