Премини към съдържание

Проблем с услуга с добавена стойност на ТЕРАКОМ


Препоръчано мнение

Днес получавам електрона справка за сметката си за мобилен интернет и ооо чудеса, смс към Теравойс-УДС ЗОНА 9 на цена 4 лв без ДДС.Обаждах се до оператора (Виваком), обесниха ми ,че те не могат да ми дадат подробна информация какво точно съм направил, при тях е само информацията , която и аз получавам в извлечението.Интересно е ,че услугата се ползва с дейта карта и няма гласови повиквания, не съм изпращал или получавал никакви съобщения(оказа се,че дейта картата може да изпраща смс).До колкото успях да прочета из нета, оказва се,че има някои от приложенията които изпращат автоматично някакви съобщения я за абонамент я за някакво плащане на ъпдейт или не знам си кво.Утре ще се пробвам да се свържа с фирмата Тераком за да ми дадат някаква информация.Та въпроса ми , някой изпатил ли е нещо подобно.И още нещо, доста от често срещаните приложения на почти всеки смартфон в информацията им пише,че могат да осъщестествят обаждания или да изпращат смс без да ви питат.Проверете си ги .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес получавам електрона справка за сметката си за мобилен интернет и ооо чудеса, смс към Теравойс-УДС ЗОНА 9 на цена 4 лв без ДДС.Обаждах се до оператора (Виваком), обесниха ми ,че те не могат да ми дадат подробна информация какво точно съм направил, при тях е само информацията , която и аз получавам в извлечението.Интересно е ,че услугата се ползва с дейта карта и няма гласови повиквания, не съм изпращал или получавал никакви съобщения(оказа се,че дейта картата може да изпраща смс).До колкото успях да прочета из нета, оказва се,че има някои от приложенията които изпращат автоматично някакви съобщения я за абонамент я за някакво плащане на ъпдейт или не знам си кво.Утре ще се пробвам да се свържа с фирмата Тераком за да ми дадат някаква информация.Та въпроса ми , някой изпатил ли е нещо подобно.И още нещо, доста от често срещаните приложения на почти всеки смартфон в информацията им пише,че могат да осъщестествят обаждания или да изпращат смс без да ви питат.Проверете си ги .

Една от игрите на дъщеря ми изпрати 6 смс по 6 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сподели нещо повече де :)

 

Ми карта на Мтел, ползва се на таблет. Идва ми сметката вместо 5 лв. над 40 лв. :icon_thumbup: И аз като теб разбрах, че тази карта можело да праща смс-и след като видях сметката. Казаха към кого били, но не съм се занимавал с издирване на следите. Деинсталирах игрите на дъщеря ми и толкова :icon_thumbup: Сега си има неин, но без data карта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сподели нещо повече де :)

 

Какво да ти сподели, един колега си сложи игра и изпрати СМС за 60лв. Затова четете изискванията на игрите и приложенията, ако не са потвърдени приложения и изискват достъп до контактите и съобщенията ми.. директно ги прескачам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една от игрите на дъщеря ми изпрати 6 смс по 6 лв.

С ДДТ (ДДС) :), или без? :)

Поне можеш да провериш внасят ли си ДДТ-то в пълен размер и редовно, имат ли нарушения и пр.

Това е важно за фиска :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.teracomm.bg/bg/DRUGI

Познайте дали може да се свържа по тел и дали мейла отговаря . Пълни измамници.

Иначе аз нямам инсталирани игри на таблета .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.teracomm.bg/bg/DRUGI

Познайте дали може да се свържа по тел и дали мейла отговаря . Пълни измамници.

Иначе аз нямам инсталирани игри на таблета .

Мога да позная даже и какво са ти отговорили от Виваком, че не могат да направят нищо по случая и че трябва да си плащаш като арабски шейх ..:D Въпреки че могат, но така им харесва, парите в крайна сметка ги превеждаш на тях, а не на Тераком ..:)

Ето ти направо решението ..

1- спираш си мобилния интернет и ползваш такъв само през уай-фай .

2- ако много ти трябва интернет на отдалечени места даваш към 90 лв. и си вземаш едно модемче (уарелейс), към 6 лв. му е месечната такса и ползваш интернета през него, така не могат да ти пращат виртуални СМС-и и започваш да спестяваш едни пари, дето ако питат теб, никога няма да ги дадеш и то за СМС ..:)

3- ако не ги направиш тези неща, след време хем ще си ги дал парите а няма да имаш модем, хем ще продължаваш да плащаш нови и нови СМС-и ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е абсолютно достатъчно да си изчистиш телефона от програмката, която му се е лепнала. Повечето случай е нещо, което доброволно си сложил ... (но хората рядко четата програмата, която инсталираш до какви услуги на телефона ще се докопа, въпреки че точно по време на инсталацията задължително ви пита и Вие се съгасявате ...предположението ми е за Андроид )

 

Пробвай да инсталираш някой антивирус примерно Dr Web, ESET, AVG, обнови го при пускането и сканирай... Ще ти каже кое е лошото приложение! А най-добре си запамети контакти, бележки и т.н. и пусни factory reset да се почисти от всичко и си готов:)

Другото, което е много внимавайте когато инсталирате програми, които не са минали през маркета на андроид (щото има и таква опция). Там редовно има такъв проблем (пример редовно за flash player app, FLV Player ...)

 

Решението на Марио според мен не е правилно и е крайно параноично :) Мобилния нет може да си го спреш и от менютата на телефона, друг е въпроса, че ако заразиш телефона той ще изпрати смс и без да е нужно да има пуснат мобилен интернет... ако не вярваш и си готов да се набуташ още малко го донеси да ти демонстрирам.. и после пак factory reset :)

100% приложението си го инсталирате доброволно даже както казах сте се съласили че ще му дадете достъп до смс-ите... дали ще е с някоя игра, програма тип Quiz или друго. И внимавайте като кликвате по рекламите в безплатните приложения :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Андроид 4.3+ има вградена скрита функционалност (AppOps) през която лесно може да се види кои приложения имат достъп до "messaging", като лесно може и да се забрани съответният достъп. Достъпа до този панел става или с приложение от плейстора, или с шорткът в някои лаунчъри

 

Спиране на мобилният нет (софтуерно) не мисля, че ще блокира възможността за пращане на СМС-и. Ваденето на сим картата, когато не се ползва, вече може да помогне

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се ,че съм си изтеглил някакво приложение и съм си го платил като поп, пишело го в общите условия.Ама кой да чете.Обаждах се до фирмата и те ми казаха какво съм си купил :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако минеш на Прима, дали няма да сложиш край на тези знайни и незнайни плащания... или някакъв лимит на сметката на картата?

Аз мисля да направя първото, като си взема смартфон (още не съм :)).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако минеш на Прима, дали няма да сложиш край на тези знайни и незнайни плащания... или някакъв лимит на сметката на картата?

Аз мисля да направя първото, като си взема смартфон (още не съм :)).

 

Само ако във картата нямаш пари, иначе пак ще си в играта, докато ти свършат парите в картата. Просто проверявайте нещата които инсталирате и до какво искат достъп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само ако във картата нямаш пари, иначе пак ще си в играта, докато ти свършат парите в картата. Просто проверявайте нещата които инсталирате и до какво искат достъп.

И четете общите условия :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...