Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпросче за умници ( с какво върви милата ми колица)


star

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, от едно известно време вече прекалено дълго бих казала, моята мила галантна колица ми къса нервите, въпроса е следния имам газов инжекцион, който до преди няколко месеца беше перфектен, до момента в който един ден не запали и трябваше тъпия газаджия да смени някакво реле уж.

Какво се случва след това, колата почна да яде бензинеца като луда, а газта си седи по доста време помислих,че газовото не бачка, но като си загрее колата се чува, как се включват инжекторите, да ама бензина свършва в смисъл до такава степен, че колата не може да загрее за да превключи на газ и изгасва, аз зареждам бензинец и пак той свършва а газта си седи няма свършване, закарах я на газаджията човека вика всичко точно, да ама неее, накрая ще има умъртвени газаджий ама да видим.

Хайде колеги давайте идейки каква е причината, а пропуснах да кажа че няма течове миризми и някакви такива неща. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от едно известно време вече прекалено дълго бих казала, моята мила галантна колица ми къса нервите, въпроса е следния имам газов инжекцион, който до преди няколко месеца беше перфектен, до момента в който един ден не запали и трябваше тъпия газаджия да смени някакво реле уж.

Какво се случва след това, колата почна да яде бензинеца като луда, а газта си седи по доста време помислих,че газовото не бачка, но като си загрее колата се чува, как се включват инжекторите, да ама бензина свършва в смисъл до такава степен, че колата не може да загрее за да превключи на газ и изгасва, аз зареждам бензинец и пак той свършва а газта си седи няма свършване, закарах я на газаджията човека вика всичко точно, да ама неее, накрая ще има умъртвени газаджий ама да видим.

Хайде колеги давайте идейки каква е причината, а пропуснах да кажа че няма течове миризми и някакви такива неща. :icon_blush:

Аз не съм умник, само знам малко вповече....... :D

........може би инжекторите бензиновите също работят заедно с газовите и колата харчи и двете горива......за да се разбере дали е така,има няколко начина ..........или да слушате бензиновите инжектори дали цъкат когато колата работи на газ.......или да прекъснете газовите инжектори когато работи на газ - ако продължи да работи, дори и неравномерно ,значи е ясна работата........или да премерите с газанализатор изгорелите газове -т.е. дали е много богата сместа,въгл. окис и двуокис , кислорода и т.н........или да спрете бензиновата помпа чрез бушона или релето.....

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо напиши модела на газовата система за да се ориентират колегите по-лесно. Един колега имаше подобен проблем,прибирал се единият път и като дозаредил междинно и много се зарадвал на разхода.Прибира се напред-назад,ама бензина намаля сериозно.Отива на газаджия и се установява,че има проблем с газовия компютър,бил ниско и имал поизгнило затова на колата и работел единия бензинов инжектор,демек гори и бензин и газ едновременно,след ремонта проблема беше отстранен.

Какво мога да те посъветвам,след като загрее колата и е на газ,откачете захранването на бензиновата помпа и следете работата на двигателя,има ли промяна,мени ли оборотите и т.н. Другото е да губи бензин някъде по системата,я тръбичка,я маркуче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз нещо не можах да разбера схемата... и по-скоро тоя цитат:

... но като си загрее колата се чува, как се включват инжекторите, да ама бензина свършва в смисъл до такава степен, че колата не може да загрее за да превключи на газ и изгасва, аз зареждам бензинец и пак той свършва а газта си седи няма свършване...

До колкото разбирам от това което си написал е че колата все пак работи на газ без проблем, но само когато успее да обърне на газ. И евентуално проблема ти е че много дълго време работи на бензин преди да обърне на газ... толкова дълго време, че чак "бензина ти свършва" :)

Като цяло, ако е така... принципно газовите се настройват да обръщат като стане ~30-40 градуса водата в изпарителя. След колко време (минути) след като залапиш колата обръща на газ? Колко e според стрелката на таблото температурата на колата в този момент? Кога и на колко градуса да обръща на газ може да се настройва от софтуера на газовия инжекцион, но евентуално може да има проблем с датчик за температурата или грешна настройка.

Нормално е в градско каране да хабиш да кажем ~10 литра бензин на mесец заедно с газта.. в предвид, че колата ползва само бензин за палене и докато не обърне на газ. Извънградско на дълъг път не би трябвало да пипа бензина въобще.

Ако на дълъг път след като вече е обърнала на газ ти хаби и бензин (за това за което говори DJ-a) вероярно имаш нещо сбъркано в газовата...

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееее супер, умнички сте ми, доколкото знам компа на газовото е направен да премине на газ, когато достигне 38 градуса, чакането ми в студено време е около 10 мин., а сега в топлото може би 5 мин., не знам дали тези 38 градуса не са много ще ми се да загрява по- бързо, но не знам как ще се отрази на колата.

Пламка ей сега ще ги метна едно по едно да видим от къде,ще изскокне зайчето, че както е тръгнало,ще изляза егати баровката да карам на газ и бензин едновременно :D :D

А и на бързо да ви споделя какъв номер ми врътна мици ония ден, аз нали и сменях лагерите на кутията и както си карам и изведнъж всички задни скорости изчезнаха 2,4,задна няма ги, еййй викам сега дебела ще стане, отивам да я види един колега Евгени и познайте едното жилце което свързва скоростната кутия със скоростния лост скъсано и от как има една гумичка,която уплътнява да няма вибрации поне така си го обяснихме, тези японци на цялата здравина дето са я спретнали, накрая са се изцепили много яко :D :D :D

Айде готова е много благодаря за съветите, проблема е бил точно в това, че е работила и на газ и на бензин 3 на 3 инжектора, след като газаджията е сменял релето компа си е задал сомостоятелно настройки, а той пича не бил знаел, хубаво че сте ми умници вие, че какво щях да правя без вас :icon_blush:

Редактирано от star
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... карам и изведнъж всички задни скорости изчезнаха 2,4,задна няма ги, еййй викам сега дебела ще стане, отивам да я види един колега Евгени и познайте едното жилце което свързва скоростната кутия със скоростния лост скъсано и от как има една гумичка,която уплътнява да няма вибрации поне така си го обяснихме, тези японци на цялата здравина дето са я спретнали, накрая са се изцепили много яко :D :D :D

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=17490 :D :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... след като газаджията е сменял релето компа си е задал сомостоятелно настройки, а той пича не бил знаел...

Може ли по-бавно, ако обичаш :D ? Кое е било сгрешено?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...