Премини към съдържание

Откраднат Галант


sorry

Препоръчано мнение

Преди да оправя контактите на бутона за осветлението на шофьорската врата отидох при един агент да го питам нещо и оставих ключа на Off. След малко се сетих за опасността от самозаключване и му казах - отивам да си взема ключа че така и така... А той каза - спокойно, и да се заключи, ще ти я отворя, няма проблем...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да оправя контактите на бутона за осветлението на шофьорската врата отидох при един агент да го питам нещо и оставих ключа на Off. След малко се сетих за опасността от самозаключване и му казах - отивам да си взема ключа че така и така... А той каза - спокойно, и да се заключи, ще ти я отворя, няма проблем...

Колата се отваря но не става така бързо. Моята е взета през деня между 9 и 11:30 на обяд, аз не съм бил в града. Така че който я е взел (а аз предполагам кой) едва ли би се занимавал посред бял ден на паркинга пред хора да се занимава да отстранява аларма (два дни не е излизала колата, така че малко вероятно да са знаели кода за алармата), и за чипа в ключа - не е така просто, особено през деня. Виж вечерно време е друго, но за през деня или имаш ключове или колата трябва да е на безлюдно местенце.

А и моя Галант е ввзет за части а не за чужбина.

Ще се разбере след време :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата се отваря но не става така бързо. Моята е взета през деня между 9 и 11:30 на обяд, аз не съм бил в града. Така че който я е взел (а аз предполагам кой) едва ли би се занимавал посред бял ден на паркинга пред хора да се занимава да отстранява аларма (два дни не е излизала колата, така че малко вероятно да са знаели кода за алармата), и за чипа в ключа - не е така просто, особено през деня. Виж вечерно време е друго, но за през деня или имаш ключове или колата трябва да е на безлюдно местенце.

А и моя Галант е ввзет за части а не за чужбина.

Ще се разбере след време :)

Звучи логично да е лично отмъщение. Почти невъзможно ми струва някой да открадне такава кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от "комшийска завист", синдром често срещан по нашите ширини. Два аргумента:

1. задигната е когато те е нямало - или крадеца те познава, или са те следили...

2. колата е била доста натокана, сигнално червен цвят, спортен пакет, жанти-манти...

 

Такава кола се спира пред блока задължително с валидно каско, иначе в гараж :)

А пък ако познаваш разбойника, изобщо кво говорим...

 

Бе може и да са чистокръвни крадци, Северозападна България се слави с подобни случки, за съжаление :icon_blush:

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да беше направил едно каско бре.

 

Колата беше открадната два дни след като излезе от бояджията, мислех да направя каско след като се върна от софия, но колата вече я нямаше.

А и за каското ще ми искат малкия талон и прегледа на колата, а те стоят винаги в жабката. От гражданската застраховка ми казаха че ако съм имал каско и нямам картончето за прегледа, полицата за гражданската и малкия талон каското няма да ми го признаят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звучи логично да е лично отмъщение. Почти невъзможно ми струва някой да открадне такава кола.

Не е невъзможно, но не е така лесно колкото казват хората и както е по клиповете. Лично отмъщение не е просто ИМАШ ГАЛАНТ, ТРЯБВАТ ТИ ЧАСТИ, ИМАШ КЛЮЧ ОТ ДРУГ ГАЛАНТ И РАБОТАТА СТАВА.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от "комшийска завист", синдром често срещан по нашите ширини. Два аргумента:

1. задигната е когато те е нямало - или крадеца те познава, или са те следили...

2. колата е била доста натокана, сигнално червен цвят, спортен пакет, жанти-манти...

 

Такава кола се спира пред блока задължително с валидно каско, иначе в гараж :)

А пък ако познаваш разбойника, изобщо кво говорим...

 

Бе може и да са чистокръвни крадци, Северозападна България се слави с подобни случки, за съжаление :icon_blush:

 

АКО Е ТОЗИ КОЙТО МИСЛЯ ЧЕ Е(98% съм сигурен, САМО ТРЯБВА НЯКОЙ ДА ПОТВЪРДИ ЗА ДА СЪМ НА 100% - ЗАТОВА съм пуснал награда 1500лв ако някой има инфо нека сподели и да се радва на парите, А АЗ ЩЕ СЕ ОПРАВЯ С РАЗБОЙНИКА :icon_box: ) ЗНАЧИ МЕ ПОЗНАВА, ВЕЧЕРТА КОГАТО БУБЛИКУВАХ СНИМКАТА НА ГАЛАНТА ВЪВ ФЕЙСА, ЧЕ Е ГОТОВ АЗ БЯХ ВЪВ СОФИЯ И НА ВСИЧКИ ОТ ФЕЙСА ИМ ИЗЛИЗА ЧЕ СНИМКАТА Е СПОДЕЛЕНА ОТ СОФИЯ. КАТО СЕ ПРИБРАХ НА ДРУГИЯ ДЕН КОЛАТА Я НЯМАШЕ. КОЛАТА СТОЯ 5 МЕСЕЦА НА СЕЛО НА УЛИЧАТА И ГОДИНА И ПОЛОВИНА ПРЕД БЛОКА И НИКОЙ НЕ Я Е ЗАКАЧАЛ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е невъзможно, но не е така лесно колкото казват хората и както е по клиповете. Лично отмъщение не е просто ИМАШ ГАЛАНТ, ТРЯБВАТ ТИ ЧАСТИ, ИМАШ КЛЮЧ ОТ ДРУГ ГАЛАНТ И РАБОТАТА СТАВА.

 

Нямам предвид технически невъзможно, а че по-скоро тези коли нямат съществена стойност за крадене, но очевидно я няма.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На един познат преди време му откраднаха колата така - той е от едно видинско село, беше я спрял в селото пред къщата, на сутринта я нямаше. Талона й беше в жапката - този малкия талон става въпрос. Никъде не я намериха колата. Подозират, че някой доволно си я кара в Румъния с бг номерата, както си има и документи в колата. Не е изключено и с галанта това да се е случило, предвид факта, че в България лесно ще се забележи по улиците, а и, доколкото прочетох, е открадната в близост до северните ни съседи. Само предполагам, надявам се да е от полза...

Редактирано от naso
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На един познат преди време му откраднаха колата така - той е от едно видинско село, беше я спрял в селото пред къщата, на сутринта я нямаше. Талона й беше в жапката - този малкия талон става въпрос. Никъде не я намериха колата. Подозират, че някой доволно си я кара в Румъния с бг номерата, както си има и документи в колата. Не е изключено и с галанта това да се е случило, предвид факта, че в България лесно ще се забележи по улиците, а и, доколкото прочетох, е открадната в близост до северните ни съседи. Само предполагам, надявам се да е от полза...

 

Полицията още гледа камерите на изходите и на дунав мост 2, за да се види дали колата е излизала от града. Колко ще ги гледат тези записи незнам.

 

КАКВОТО И ДА СТАНЕ ЩЕ ВИ УВЕДОМЯ КОЛЕГИ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...