Премини към съдържание

Амортисьорен съвет


Препоръчано мнение

Привет колеги,

Отдавна не съм запитвал във форума, но ето че имам нужда от малко мнения и съвети...относно амортисьори.

Знам че по темата е изписано доста и че всеки има собствени впечатления и опит.

Карам вече 7 години моето вярно Колтче 99г., чието окачване геройски удържа на инквизицията на БГ пътищата... И дойде време за предни амортисьори. Тъй като търся нещо, което максимално да се приближи до заводските съм малко затруднен. Возията до момента е била доста комфортна и затова предполагам че заводските амортисьори са били маслени. Но където и да направя запитване излизат само газови или най-много Монро Рефлекс, за което знам че е комбиниран. В Ратола не съм звънял засега.

Питането ми е имате ли представа какви са оригиналните амортисьори на Колта (1996 - 2000) и евентуално да ми препоръчате нещо, което да се доближава до тях.

Вторият ми въпрос е относно периферията на амортисьора (прахоуловител, опорен тампон + лагер и т.н) - желателно ли е да се сменят и те?

Благодаря предварително,

Поздрави :rolleyes:

Редактирано от Светльо Ангелов
Пише се амортисьори!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз свалих моите амортисьори на тях пише Mitsubishi.Не знам какви са,но знам че са здрави. Имам тропане в предницата и поредният "майстор" установи ,че е от тяха.Но уви купих нови Монро и положението е пак същото само изгорях с 280лв.Ако искаш мога да ти дам старите с гаранция са здрави,ако искаш може да се договорим нещо :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...