Премини към съдържание

Кора на 5та врата и ел. подгрев


WVO

Препоръчано мнение

Здравейте, някой свалял ли е кората на 5тата врата (багажник) на Spacestar- предполагам, че е на щипки, болтове не се виждат. Искам да я сваля понеже забелязах, че не работи подгрева на задното стъкло и през процепите между кората и вратата, видях че едната букса на реотана се е отпоила. Мисля да пробвам да я запоя с поялника, но ме е страх да не спукам стъклото. Някой правил ли е подобен ремонт ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с елпроводимо лепило имаше тема някъде ,потърси я.Успех!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както предложи колегата lesko пробвай с проводимо лепило,при мен се получи работи без проблем вече 2 год.

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не пробвай с поялник, да не търсиш после стъкло. Аз преди една седмица си взех такова лепило за 10лв.+ 3.20лв. за доставка, но така и не ми е останало време да си оправя реотаните. Лепилото е Pulsar

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой свалял ли е кората на 5тата врата (багажник) на Spacestar- предполагам, че е на щипки, болтове не се виждат. Искам да я сваля понеже забелязах, че не работи подгрева на задното стъкло и през процепите между кората и вратата, видях че едната букса на реотана се е отпоила. Мисля да пробвам да я запоя с поялника, но ме е страх да не спукам стъклото. Някой правил ли е подобен ремонт ?

 

Аз свалях кората.На щипки е.И аз се ослушвах как да я сваля и като не видях глави на видии,казах нашенското заклинание в неопределеното време-,,е сега ти......" и я свалих.Трябваше да натегна ламаринката,която притиска патрона,че тропаше.Преди много време,когато нямаше толкова мазила,съм запоявал подгряването на L300 с 80 ватов поялник.Но днес има по-лесни начини.Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен трябвa дa имa двa винтa тaм, където е ръкохвaткaтa зa зaтвaряне. Сaмо те сa и нa щипки.

 

Точно така е захващането!

След като я свалите вижте коя клема е откачена "+" или "-" . Ако е "+" задължително с ел. лепило цък, или поялник (слаб поялник и затоплено стъкло), ако е "-" може да го подпрете с ламарината на купето цък .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кората я свалих без проблем, видях винтчетата преди да започна да напъвам :). Пробвах да запоя клемата с поялника, но нищо не стана - даже стана по-зле - на места поялника прогори проводимата подложка :icon_blush: Остава да пробвам с лепилото. Кажете къде в Пловдив мога да намеря такова лепило.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...