Премини към съдържание

Ево Х 4B11T шум


Fuflovod

Препоръчано мнение

Здравейте,

От съвсем скоро съм част от форума и щастлив собственик на Лансър Ево Х. Иска ми се да се допитам до вас по един въпрос, който малко ме мъчи. При ниски обороти (1,2 - 2,3 хил. някъде) от двигателя се чува един леко странен бучащ звук. При по-сериозна работа на двигателя силата му се усилва. Има го както при ускорение, така и при намаляване на скоростта.

Интересувам се дали описанието звучи познато на някой...

Ходих до Балканстар, за да им го покажа на тях и ми казаха, че било нормално за Ево-то и било свързано с притока на гориво в двигателя, но не съм крайно убеден в това. За съжаление не съм имал досег до други Ево-та и не мога да съм сигурен.

Може би някой бивш/настоящ собственик би посъветвал дали това е нормално или не?

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От съвсем скоро съм част от форума и щастлив собственик на Лансър Ево Х. Иска ми се да се допитам до вас по един въпрос, който малко ме мъчи. При ниски обороти (1,2 - 2,3 хил. някъде) от двигателя се чува един леко странен бучащ звук. При по-сериозна работа на двигателя силата му се усилва. Има го както при ускорение, така и при намаляване на скоростта.

Интересувам се дали описанието звучи познато на някой...

Ходих до Балканстар, за да им го покажа на тях и ми казаха, че било нормално за Ево-то и било свързано с притока на гориво в двигателя, но не съм крайно убеден в това. За съжаление не съм имал досег до други Ево-та и не мога да съм сигурен.

Може би някой бивш/настоящ собственик би посъветвал дали това е нормално или не?

Благодаря предварително!

.......при вашата кола има действително бучене ,но това се получава само при ускорение и то при по високи обороти, това е така, когато се смесят фазите на смукателните клапани с тези на изпускателните.........но това е само при ускорение и при по високи обороти ( на тези мотори ред лайна почва от 8500 об.).........има вариант когато иглата за управлението на МИВЕКА не работи или не работи правилно ,но в този случай ще се усети едно леко забиване на муцуната на колата и няма да върви така осезаемо ,както трябва да върви......може да има и проблем в интеркулера ,но трябва да знаеш дали е с клапи или е "отворен".......всичко може да е и не мога да се сетя сега за друго,но най малко проблема може да е с притока на гориво......по скоро с клапаните може да е........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихте за гориво, релето на бензиновата помпа за висок дебит смени ли го с зелено?

 

Ходих да погледна, ако не бъркам кое точно е релето, там си стой оригиналното черно...

post-17620-005144300 1392801680_thumb.jpg

 

Позачетох се малко и това едва ли ще ми оправи тракането, но поне е хубаво да го заменя. Някакви предложения от къде мога да намеря качествено синьо/зелено реле?

 

Иначе открих стара тема в http://www.evoxforums.com/forums/showthread.php?t=57247 където описва същото нещо (със звукови доказателства), но за съжаление без решение...

Редактирано от Fuflovod
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти не е свързан с релето, просто се сетих като споменахте горивото. Смени го задължително щом в момента си с черното.

 

Този шум в Ево форума звучи като от износени повдигачи. Бях пускал една клипче на тракащ такъв повдигач, ето пак го пускам. Не е задължително да е износен като този отстрани, може луфта между разпределителния вал и повдигача да е по-голям от допустимото, пак ще си трака.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ShIIhBtOqkI

Редактирано от LiX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфо-то LiX, определено мисля, че е възможно да е това :(

Не усещам някаква промяна в поведението на автомобила, просто е много дразнещо на ниска скорост из града.

Съжелявам за невежеството ми, но има ли някаква опасност за двигателя (с други думи трябва ли да се оправи веднага или да не давам зор)?

 

Това е моето тракане пък, най-добре се чува след 15-та секунда (записа е ужасен, обаче)

Link

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова страшно, няма да е първото Ево с тракащи повдигачи :) Карай го по-спокойно, не му давай зор и си намери място където да ти свалят капака на клапаните и да ги инспектират. Замерват се хлабините и се преценява има ли нужда от подмяна на повдигачи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Замерват се хлабините и се преценява има ли нужда от подмяна на повдигачи.

 

 

:good: :good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

няма да е първото Ево с тракащи повдигачи :)

 

...Или тракаща жабка :)

 

Някакви препоръки от къде мога да си взема хубаво реле за бензиновата помпата (синьо/зелено)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...