Премини към съдържание

Кабели под седалката?!?


spp

Препоръчано мнение

Днес докато пусках прахосмукачка в колата, видях че под двете предни седалки върви някакъв сноп от кабели (2 или 3 жички), вкарани в гофрирана тръба. Въпросния сноп идва от пода , в предната част на седалката и в задната част отива някъде към облегалката. Разкопчах тапицерията за да го проследя, но това което видях е че влиза някъде в дунапрена на облегалката. Някаква идея за какво може да са тези кабеляци? Помисли че може да има някаква връзка с AirBag-а но не прави връзка с ключалката за коланите, после реших че може да са кабели за датчици, които отчитат дали има човек на седлката за да "знае" дали да включи AirBag-a при инцидент или да си пасува. Някакви идеи?

Уточнение, говорим за Лансер 2006

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен че е за отопление, защото не знам дали има такава функция, поне никъде не виждам възможност или индикация за включването й.

За датчик за колан - кабелите влизат в облегалката точно в срещуположната страна на механизма за заключване на коланите.

Сензори... а не би ли трябвало да подава индикация ако има човек на седалката и не е поставен колан? :icon_hmm:

Качвам снимка, направена от много неудобно положение, надявам се да придобиете представа.

За ориентация - това е под шофьорската седалка снимано от позицията на педалите.

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: А днес видях и пост на колега от друга тема, който си е нвлякъл проблем предполагам с подобен кабел:

Здравейте на всички!Притежавам кола модел Mitsubishi Carizma 1.9TDI и съм решил съм сам да си изчистя грешката на SRS ,която сам си я създадох като свалих седалката за ремонт и откачих буксата за под нея и без да се осетя запалих двигателя и от там ми светна лампата.Тъй като се занимавам с електроника от доста години ,почнах да си правя този адаптер http://elwo.ru/publ/mashiny/l_line_adapter/4-1-0-645. Но досега не съм се захващал с подобно нещо искам с ваша помощ да успея да се справя с този проблем. Ако може някой на кратко да ми опише стъпките към чистенето на грешката. Нямам и софтуер и ровя от няколко дена но немога да пусна ево скана.

... не че съм решил да пробвам какво ще стане, ако го махна де :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е буксата за въздушната възглавница в облегалката.

 

 

При мен са същите кабели и са за отчитане дали има човек на седалката, за SRS и за подгряване на седалката.Разликата е, че при теб е явно само подготовка за подгряването.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали горе на облегалката към вратата няма пласмасово капаче с надпис "AirBag"

Има етикет SRS AirBag, капаче не видях. Май разбрахме къде е заровено кучето. :icon_clap: Но защо AirBag-a e в облегалката?! Ако се тресна някъде това няма ли да бъде като катапулт?

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нее, това прави "странична завеса".

Защото японците са ниски, а колите високи, и ако възглавниците са горе над вратата, може и да не успеят да се отворят до долу. И да не си праснат главите при страничен удар, ги слагат там, в облегалките. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. :drinks:

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тази жълто-червена букса е само за SRS системата,въздушните възглавници разбирай,затова е и със специално заключване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря колега. С две думи да не пипам тези и други подобни жички :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...