Премини към съдържание

Проблем с алармата


Itzo

Препоръчано мнение

Здравейте. Преди около 10 минути ми се обажда 1 съсед и ми казва, че алармата на колата вие от 10 минути. Слизам, отварям/затварям с дистанционното и 4-5 секунди след затварянето почва пак да пищи.

 

Пробвах на безшумен режим - тц, пак се включва, само че без звук, само мигачите светят. Единстения начин да не свети/свири е да я затворя с ключа.

 

Някой да е имал подобен проблем или насоки какво да проверя, че да не седи така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм сигурен на 100% (поне при мен е така) галанта идва само с централно заключване без аларма (има дистанционно за централното ама аларма с пищялка се слага допълнително). Което, ако е така и при теб - означава, че трябва да търсиш индивидуално проблема с алармата ти спямо каква е тя.

Например при мен алармата, когато е активирана се задейства при промяна в електричеството (примерно ако си оставил да работи радиото и съответно ще се задейства). Виждал съм случай да се задейства и когато акумулатора е паднал много.. не знам защо но почва да пищи докато не свърши и малкото останал ток. Може да има проблем с някакъв обемен датчик (ако имаш)? Силен ватър да задйства шоковия датчик (хехе)? .. Абе общо взето си е нещо по алармата което не е стандартно за галант като цяло и надали някой ще ти помогне с нещо конкретно :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, опитай да отключиш колата с дистанционното и след това му извади батерията и си заключи колата с ключа. И виж дали ще ти изчезне проблема.

Аз имах подобен проблем, едното ми дистанционно даде дефект и след като заключа колата.. няколко минути по късно почваше да пищи алармата. Махнах му батерията и сега съм с резервното..

 

ПП: Обаче, ако дистанционното ти е извън обхват, когато става проблема.. най-вероятно това няма да помогне при теб

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, опитай да отключиш колата с дистанционното и след това му извади батерията и си заключи колата с ключа. И виж дали ще ти изчезне проблема.

Аз имах подобен проблем, едното ми дистанционно даде дефект и след като заключа колата.. няколко минути по късно почваше да пищи алармата. Махнах му батерията и сега съм с резервното..

 

ПП: Обаче, ако дистанционното ти е извън обхват, когато става проблема.. най-вероятно това няма да помогне при теб

 

Изглежда, че не е от дистанционното. След като я оставих вчера вечерта с изключена аларма(само със ключ я затворих) и днес я заварих да пищи, така че днеска ще я карам да я погледнат.

 

Тъкмо мислех да си слагам аларма с имобилайзер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо мислех да си слагам аларма с имобилайзер.

Ама тя колата си има имобилайзер... заради ключа на запалването с чипа :) Нали всички галанти след 97ма имат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери дали ти свети лампата за отворен багажник. На един колега така му пищя алармата и ме викна да я видя. Викам нищо не разбирам от аларми, немам таквоз нещо... ела та ела. Отидох, разгледах, махнах кората отзад и лампата свети. Оказа се проблем в ключето, което прекъсва тока към тая лампа и алармата си мисли че колата се забравя незаключена (в случая багажника). та нещо такова виж и ти.

И на него му пиШЧи като е слаб акумулатора и той всеки ден го сваля по два пъти :icon_doh:

 

И аз знам че имат чип в ключа всички от 97 г насам. Имам три ключа, от които съм пробвал с двата черни и пали и с двата. Другия забравих за какво трябва да е. Някакъв сервизен ... май пак пали пък не отключва жабката и багажника... нещо такова беше. Както и да е. То па големата трудност да ги отворят `ко искат...

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама тя колата си има имобилайзер... заради ключа на запалването с чипа :) Нали всички галанти след 97ма имат?

 

От застрахователя искат алармата да има имобилайзер, поне така ми казаха на огледа.

 

 

Колега, провери дали ти свети лампата за отворен багажник. На един колега така му пищя алармата и ме викна да я видя. Викам нищо не разбирам от аларми, немам таквоз нещо... ела та ела. Отидох, разгледах, махнах кората отзад и лампата свети. Оказа се проблем в ключето, което прекъсва тока към тая лампа и алармата си мисли че колата се забравя незаключена (в случая багажника). та нещо такова виж и ти.

И на него му пиШЧи като е слаб акумулатора и той всеки ден го сваля по два пъти :icon_doh:

 

Проверих още вчера за тази лампичка и всички сензори за отворени врати. В първия момент помислих, че съм забравил нещо да свети и е паднал акумулатора, но индикатора си е зелен и си палеше без проблем. Дадох я сега на сервиз и чакам да ми кажат какво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен това си провери и бутона на шофьорската врата /над прага долу вдясно/, който включва плафона и индикира за отворена врата. На мен от една седмица прекъсва. При мен ефектът е липса на зумер за включени фарове при отворена врата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От застрахователя искат алармата да има имобилайзер, поне така ми казаха на огледа.

Ми не знам аз съм ползвал пълно автокаско на ДЗИ и на Виктория и то още в миналите догини дет се правише и маркиране на автомобила и още тогава си ми признаваха имобилайзера :) Явно имат няква врътка с тия дет слагат аларми щото иначе не виждам как точно ще ти помогне алармата дет не е кой знае каква защита да не кажа никаква :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен това си провери и бутона на шофьорската врата /над прага долу вдясно/, който включва плафона и индикира за отворена врата. На мен от една седмица прекъсва. При мен ефектът е липса на зумер за включени фарове при отворена врата.

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[off]Свали го и зачисти мястото където се завива за купето,най вероятно не ти прави маса.Може да разглобиш и самият бутон и вътре да го погледнеш и зачистиш.Работа за 5 мин

Правих го веднъж преди две години, устиска, явно му е дошло времето пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...