Премини към съдържание

Закупуване на Галант


Препоръчано мнение

Здравейте,предстой ми купуване на автомобил по-точно този цък. Някакви мнения за автомобила и имам едно леко съмнение,дамата с която говорих ми каза че мотора бил 1.8 110 коня а като разглеждам обявата видях надписи GLS GDI -бензинов мотор,разгледах всички възможни сайтове за коли и не намерих друг такъв мотор 1.8 (може жената нещо да се е объркала). Другото което ме притеснява е на GDI мотор можели да се сложи газово инжекцион/обикновенно? Как е от към разход този мотор на това купе,подръжка на части,електрониката надеждна ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Това е 2.4 GDI - 150к.с.

Не може да се сложи газ. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,предстой ми купуване на автомобил по-точно този цък. Някакви мнения за автомобила и имам едно леко съмнение,дамата с която говорих ми каза че мотора бил 1.8 110 коня а като разглеждам обявата видях надписи GLS GDI -бензинов мотор,разгледах всички възможни сайтове за коли и не намерих друг такъв мотор 1.8 (може жената нещо да се е объркала). Другото което ме притеснява е на GDI мотор можели да се сложи газово инжекцион/обикновенно? Как е от към разход този мотор на това купе,подръжка на части,електрониката надеждна ли е?

Колега, тази кола е с 2.4 GDI двигател (150 коня), на който не може да се сложи газ. Подръжката не трябва да те притеснява, защото колата е произведена в Япония и е много надеждна, а японската електроника е наистина безпроблемна.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за газовото не ме притеснява толкова а само съмнението че разхода пак няма да ми е малък. Преди дни се отървах от една ламя 185 коня сега на друга 150 коня да скоча не знам. Странно че жената с която говорих ми каза много по различна информация от тази която сте казали вие,след малко ще ходя да го гледам галантела и ако има развитие ще споделя. Мерси за отзивите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проучи го по обстойно този галант, може да е сменян мотора в чужбина, при седаните наистина има 1.8 мотор, но не е 110, а 140 к.с.

Ако наистина е регистриран като 1.8, това си е + ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проучи го по обстойно този галант, може да е сменян мотора в чужбина, при седаните наистина има 1.8 мотор, но не е 110, а 140 к.с.

Ако наистина е регистриран като 1.8, това си е + ..:)

 

Дамата каза че бил някакъв икономичен мотор,даже с бутон можело да включваш (economy)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде е този бутон? И я питай да ти покаже как се изключва ESP-то и кои светлини са адаптивни, че аз не виждам този Галант да има такива екстри.

 

PS.То въобще Галант с ESP и адаптивни свелини съществува ли?

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде е този бутон? И я питай да ти покаже как се изключва ESP-то и кои светлини са адаптивни, че аз не виждам този Галант да има такива екстри.

 

PS.То въобще Галант с ESP и адаптивни свелини съществува ли?

 

И аз се учудих за ESP на кола 2000г. по мой изчисления колите след 2004 имат такива системи,а за светлините то е ясно че ги няма просто е трябвало да се напише нещо за да хваща окото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прочети темите за GDI двигателя в подфорума на Каризма. Има една за особеностите му, ще ти помогне при огледа. Важи и за 2.4 и за 1.8 GDI.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дамата каза че бил някакъв икономичен мотор,даже с бутон можело да включваш (economy)...

И един мармот завива шоколад ..:D

Дамата дори не знае какво продава, като гледам обявата .. За целта ти ще трябва да проучиш, дали е 2.4 ГДИ мотора, или е заменен с 1.8 ГДИ , но нито един от двата мотора не е 110 к.с..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги излязохте прави,въпросната дама не знаеше какво продава(нито кубици нито коне). Оказа се че мотора 2.4gdi 147коня(така го изчислих по киловати в интернет). Колата не беше никак зле но трябва да се оправят някой неща като : реглаж предница(преди месец сменен някакъв накрайник и от там волана стой повече в дясно а колата върви направо); задна лява вежда в ръжда; многоо голям ход на спирачния педал (почти докрай трябваше да натисна за да спре). Иначе вътре беше доста добре,позапазено,незахабено или протрито предвид че и тя имаше момченце на 6-7години. Задната щора на багажника си беше на място което беше плюс но по-горе описаните работи и факта че не пожела да свали 100-200лв от цената ме отказаха засега от този автомобил. Все пак благодаря на хората който толкова бързо отреагираха с отговори,отзиви и препоръки.

П.С. кофти беше и идеята че двг е 147 коня а идеята за газово няма как да се осъществи или ще е много пари (от порядъка над 1500/1600лв) за GDI мотор.

П.С.2 може ключ на темата

Редактирано от plam3n4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2.4 не знам колко харчат, но 1.8 GDI ми дава разход 9-10 в града и 5.5-6 извънградско нормално каране. Дали ще е с литър отгоре поне?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...