Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Климатика при Carisma


Hellson

Препоръчано мнение

Незнам при другите Каризми дали е така, но на мен ми прави впечатление, че когато ми е спрян климатика, и когато карам на пример със 100 или повече, направо си духа, ако го завъртя към топлото си духа топло, към студеното студено, въпреки че уж съм го изключил, мисълта ми е, не трябва ли когато е изключен този климатик, въобще да не духа ?

Разбира се, като карам с ниска скорост този така наречен ефект , го няма :)

 

 

ПП : Това е първото ми писане във форума :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума! Дълги години безаварийно карана на машината!

По въпроса- затвори въздушния поток с регулаторите, които се намират до всеки отвор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно има копче дали да пуска въздух от вън или да върти само вътре - затвори го да не влиза и това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :)

 

Значи, освен да го спирам климатика, трябва да затварям и всеки отвор, през който минава въздух....малко куцо ми звучи, ама ко да се праи, това да е проблема ;)

 

А иначе, аз нямам копче, а едно палче, което се бута на ляво или на дясно, и като карам малко по-бързо...да кажем над 140, и това палче съм го бутнал ,така че да върти само въздуха в колата, въздуха който влиза от самата скорост ми го избутва обратно, така че да го. Това нормално ли е ? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Така е на всички автомобили. Може да затвориш клапите на въздуховодите за да не ти духа. По-лесният вариант е да завъртиш врътката, така че да духа на предното стъкло а не към теб. Ако пуснеш да се върти само въздуха в купето и ако е влажно времето навън ще почнат да ти се изпотяват стъклата. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :)

 

Значи, освен да го спирам климатика, трябва да затварям и всеки отвор, през който минава въздух....малко куцо ми звучи, ама ко да се праи, това да е проблема ;)

 

А иначе, аз нямам копче, а едно палче, което се бута на ляво или на дясно, и като карам малко по-бързо...да кажем над 140, и това палче съм го бутнал ,така че да върти само въздуха в колата, въздуха който влиза от самата скорост ми го избутва обратно, така че да го. Това нормално ли е ? :)

 

Не необходимо да затваряш всеки отвор, така че не е куцо. :) Достатъчно е да преместиш лостчето, което регулира откъде да постъпва въздуха във вентилационната система в положение да върти въздуха в купето. Не е нормално при висока скорост въздушната струя да промена позицията на това лостче. Вероятно имаш някакъв дребен проблем, който може лесно да се отстрани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, а по този проблем ,че лостчето ми се връща обратно при висока скорост ще потърся някой който да оправи проблема.

 

Благодаря :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...