Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Питане за дизелов мотор


vlad enev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Галант 2,0 tdi, 90к.с 2002г.. Искам да Ви питам няколко неща:

1. Нормално ли е турбото му да се включва на 1700-1800 оборота (регулира ли се това, на каризмата знам че може но тя е с рено двигател)

2. Струва ми се, че гори над 10/100 л градско при положение, че не правя ластици

3. Носачите + шарнир или има само шарнири за тези коли

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1- Не е нормално да се включва турбото на тези обороти, то трябва да си е включено още със запалването на мотора ..:)

2- За зимно време и на къси разстояния, 10/100 градско е нормален разход за тази кола ..

3- Носача си върви заедно с шарнира ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По първа точка, на така зададения въпрос, на Марио коментара е точен, друг е въпроса, на какви обороти се развърта и достига работното си налягане...Та, другояче казано - да, около тези обороти е нормално да го усещаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напролет ще падне разхода. Сега е нормален.

Шарнири се продават за горните носачи - U-образните. По спомен 40 лева за комплект (40 за левия и още за 40 за десния). Кривите носачи позволяват рециклиране.

Правите трябва да се сменят с нови, защото са много отговорни.

Имаш проблем с ходовата част или питаш информативно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напролет ще падне разхода. Сега е нормален.

Шарнири се продават за горните носачи - U-образните. По спомен 40 лева за комплект (40 за левия и още за 40 за десния). Кривите носачи позволяват рециклиране.

Правите трябва да се сменят с нови, защото са много отговорни.

Имаш проблем с ходовата част или питаш информативно?

 

долният го смених ( U-образен, т.нар. "крив" е 100лв шарнир-носач), казаха ми че и горния (прав - 140лв) е тръгнал да заминава а видях някъде из сайтовете само шарнири и за това питам, много съм бос в автосветът

 

1. странно ми е за турбото, защото съм свикнал да го усещам след 2500 оборота на предното мицубиши, но както казах по-горе двигателя му беше на рено

 

 

за 140км градско си заминаха 14-15 литра гориво ( и двигателя загрява до работна температура за има няма 5 мин)

Редактирано от vlad enev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв прав носач взе за 140 лева? Дано не си взел Delphi! В драйв.бг предлагат като резервна част шарнира на правия носач, което ми е много чудно какво представлява. Според мен е някаква грешка.

 

Разход се засича на дълъг път. Градско е много, много относително и различно всеки път.

Зависи на колко пъти си минал 140-те километра.

Ако ги минеш наведнъж или на два-три пъти, разходът ще е един.

Ако ги минеш 14 пъти по 10, като 5 км са ти в посока, колата изстива, палиш и пак 5 км, тогава ще е съвсем друг. В първия случай може да е 8, но в последния - над 10. Затова първо виж какъв разход ти дава на дълъг път.

Моята е бензинова, на дълго харчи ~8/100, а градско сега зимата е от 14 нагоре. Стигала е и 22/100 бензин. При бензиновите мотори сместа при студено време и първи старт е от 5:1 до 1:1 въздух:бензин. Аз тогава я карах при -10-17 градуса на къси отсечки и така.

Затова не може да се каже еди си колко харчи градско кола х модел y модификация z с кутия еди си каква, гуми такива и такива, махнат катализатор, дпф, с чип, без чип, колко е натоварена и пр и пр. Различно е всеки път и варира в много широки граници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За градското Анди е прав, но 10 трябва да са ти горна граница.

Турбото си се върти откакто запалиш двигателя но се усеща от 1800 нагоре. Силата му е между

2000-3000 об. до 3500. Нагоре става "плато".

Редактирано от Krasko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...