Премини към съдържание

Накладки за Galant


Препоръчано мнение

Здравейте колеги :).Карам Галант и дойде време да сменям накладки.Искам да се допитам до вас какви да взема.Галант-а е 2.5 V6 автоматик комби.Какви накладки препоръчвате.Четох тук в една тема за Рамса били за автоматик с мехурчета вътре.Другъде пък четох за акебоно.Моля да ми препоръчате какво да взема.Допитвам се до вас тъй като имате по голям опит от мен в експлоатацията на колата :).Благодаря ви предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :).Карам Галант и дойде време да сменям накладки.Искам да се допитам до вас какви да взема.Галант-а е 2.5 V6 автоматик комби.Какви накладки препоръчвате.Четох тук в една тема за Рамса били за автоматик с мехурчета вътре.Другъде пък четох за акебоно.Моля да ми препоръчате какво да взема.Допитвам се до вас тъй като имате по голям опит от мен в експлоатацията на колата :).Благодаря ви предварително :)

....Текстар са най доброто, което има на БГ пазара,стига да не са 2,3 че дори и 4 качество......след това са Акебоното , което е доста задоволително качество на добра цена.......стига да не си състезател, защото тези две марки няма да ти харесат.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Накладки за автоматик :icon_doh: Сигурно са измислили и специални гуми за автоматик :D :icon_censored:

Моят го търкалям с предни АТЕ, вече на 4000км, никакви скърцотенета и шумове, спират добре и цапат доволно джантата. Преди това го карах с АБЦ грийн стаф - никаква разлика не намирам м/у двете марки, освен, че вторите са по - скъпи. От зад съм с ТРВ, също доволно :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Textar отпред и Akebono отзад. Задните сложих почти веднага с взимането на колата, а предните година-година и половина по-късно. Задните стари издаваха неприятен звук при окончателното спиране, а предните заминаха заради новичките дискове и исках да са в комплект. Всичките накладки са над половината за около 35000 км. Явно спортно не съм карал що се касае до спирането поне...

Текстар ми прати alex2511, а Акебоно - Miroslav (от Ратола).

Съдейки по генерираното закъснение при задействане на педала, мисля че 100-0 км/ч за ~39-40 метра са напълно постижими.

Много съм доволен!

С ръчни скорости ми е машината и съм със по-големите спирачни дискове и двубуталните спирачни апарати, всичко серийно вграждано в галантите, а именно 276 мм дискове (за предните става дума).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Textar отпред и Akebono отзад. Задните сложих почти веднага с взимането на колата, а предните година-година и половина по-късно. Задните стари издаваха неприятен звук при окончателното спиране, а предните заминаха заради новичките дискове и исках да са в комплект. Всичките накладки са над половината за около 35000 км. Явно спортно не съм карал що се касае до спирането поне...

Текстар ми прати alex2511, а Акебоно - Miroslav (от Ратола).

Съдейки по генерираното закъснение при задействане на педала, мисля че 100-0 км/ч за ~39-40 метра са напълно постижими.

Много съм доволен!

С ръчни скорости ми е машината и съм със по-големите спирачни дискове и двубуталните спирачни апарати, всичко серийно вграждано в галантите, а именно 276 мм дискове (за предните става дума).

 

 

Какви пари са?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам спомен за цените. Беше отдавна. Помня само че акебоно бяха по-скъпи от текстар. Ориентировъчно 80 за задните и 60 за предните. Нещо такова.

За точни цени към момента направи запитване. Писал съм за две възможности по-нагоре, а има и още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви пари са?

Според зависи ..

Галантите ползват 3 вида накладки и са все на различни цени ..:)

Ако си знаеш точния модел, казваш кои са и ще разбереш цени, ако не ги знаеш, пишеш номера на рамата и те така ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви пари са?

....при мен предните са 50-70 лв според зависи, а задните са едни и същи - около 40 -45 лв.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Според зависи ..

Галантите ползват 3 вида накладки и са все на различни цени ..:)

Ако си знаеш точния модел, казваш кои са и ще разбереш цени, ако не ги знаеш, пишеш номера на рамата и те така ..

 

Ами най-лесно ще е с вин.Аз го пиша в един сайт и ми излизат три различни,2 еднобутални и 1 двуботален.

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/mi2.mycat?SelVIN&vin=JMBSNEA5AXZ001008

 

За предишния си бях купил акебоно и никакви забележки.Сега ще сложа най-вероятно и предни дискове TRW и мисълта ми е с какви да ги комбинирам,ако акебоното са още на 50лв. като едно време изобщо няма да се замислям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.Сега ще сложа най-вероятно и предни дискове TRW и мисълта ми е с какви да ги комбинирам,ако акебоното са още на 50лв. като едно време изобщо няма да се замислям.

С ТРВ Котек
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С ТРВ Котек

Доста марки накладки съм пробвал, засега най-доволен съм от ТРВ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...