Премини към съдържание

Какво има около Чифлика :)?


Препоръчано мнение

Какво да посетя около Чифлика? Отивам с приятелката ми за 1 седмица и сигурно ще ни писне в хотела, някакви идеи, какво да не изпуснем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво да посетя около Чифлика? Отивам с приятелката ми за 1 седмица и сигурно ще ни писне в хотела, някакви идеи, какво да не изпуснем?

Хотела с минералния външен басейн :D ,Троянския манастир ,самия град Троян,малко път с кола ама няма как.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми ние сме в хотела с басейна ( Веника Палас ), така че това ще го отметнахме :). Манастира, благодаря ще отидем и в Троян. Твоето мнение ще бъде изпълнено на макс :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рибарица, лобното място на Бенковски - на около 40 км през Шипково - ако се задържи без сняг.

Ако 80-90 кч не са проблем, отскочи до Карлуково, до пещерата "Очите на Бога". Заслужава си...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво да посетя около Чифлика? Отивам с приятелката ми за 1 седмица и сигурно ще ни писне в хотела, някакви идеи, какво да не изпуснем?

Здравей,колега,весело изкарване на отпуската :icon_thumbup:

Ако ти се обикаля,може да отидеш до Ловеч-има какво да се види-крепоста,музея на В.Левски,Покрития мост и т.н.

Също така може да отидете и до пещерата Съева депка-заслужава си!

Шипково е наблизо-има интересни места и там :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Черни Осъм след манастира е най-големия музей за животни и анимирани разкази.Уникално е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съева дупка сме я посещавали, Ловеч съм бил, записваме другите места. Ще имаме време, пътя не е проблем. Особено ме заинтригува "В Черни Осъм след манастира е най-големия музей за животни и анимирани разкази.Уникално е. " това нещо, дори не съм го знаел. Разбира се, ще се постараем да минем всички забележителности и интересни места, които споделихте, знаех си че ще намеря нужната информация тук :), вместо да се лутам в интернет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом пътя не ти е проблем е можело да си направиш един маршрут със забележителности и да спиш всяка вечер на различно място ,вместо да се връщаш до Чифлика всеки ден,но предполагам вече си заплатил за хотела.Ама се надява поне да съм ти дал идея за следващата ти почивка.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом пътя не ти е проблем е можело да си направиш един маршрут със забележителности и да спиш всяка вечер на различно място ,вместо да се връщаш до Чифлика всеки ден,но предполагам вече си заплатил за хотела.Ама се надява поне да съм ти дал идея за следващата ти почивка.:)

:mitsu-smiley:

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съева дупка сме я посещавали, Ловеч съм бил, записваме другите места. Ще имаме време, пътя не е проблем. Особено ме заинтригува "В Черни Осъм след манастира е най-големия музей за животни и анимирани разкази.Уникално е. " това нещо, дори не съм го знаел. Разбира се, ще се постараем да минем всички забележителности и интересни места, които споделихте, знаех си че ще намеря нужната информация тук :), вместо да се лутам в интернет.

Даже мисля че и най-голямото училище за природолюбители(или препаратори)пак е там.Намира се точно н 1 км след манастира с.Черни Осъм преди моста на реката в дясно.Има доста коли винаги и няма как да го подминеш.Ето колега http://bulgariatravel.org/bg/object/291/Prirodonauchen_muzej_Cherni_Osym

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рибарица, лобното място на Бенковски - на около 40 км през Шипково - ако се задържи без сняг.

Ако 80-90 кч не са проблем, отскочи до Карлуково, до пещерата "Очите на Бога". Заслужава си...

Ако отидеш до лобното място на Бенковски, задължително иди до Тетевенския водопад.:)

PS: Само дано има вода, че ни дъжд, ни сняг тази есен и зима...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Училището в Черни Осъм е за планински спасители.

Да имаше сняг - да идете на Беклемето, но тази година явно няма да караме ски. И аз бях запланувал 4-5 дни на Чифлика, щото няма такъв кеф след пистата да се бухнеш в топлия басейн..... Човек така направо се преражда......

Друга дестинация ти е Априлци, пътят е изключително живописен, обожавах на времето да го минавам с колело - Севлиево - Априлци - Троян. След Априлци, но по-към Севлиево е с. Батошево, има чуден манастир и там. На 5-6 км от селото по един баир, много стръмен. Ако има сняг - не се и опитвай.

Дестинацията Априлци можеш да я съчетаеш с ходенето до Троянския манастир, оттам се хваща пътя, да не сновеш напред-назад.

Също така с. Орешака, точно преди манастира. На времето имаше етнографски музей, дано са го запазили

 

Приятна почивка :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...... но по-към Севлиево е с. Батошево, има чуден манастир и там. На 5-6 км от селото по един баир, много стръмен. Ако има сняг - не се и опитвай......

 

В Батошево манастирите са два.

Един мъжки, на баира и женски - в селото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в женски манастири не смея да влизам :-)

Занасям се. Прав си за женския, той е до реката, бях го забравил

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Троянския манастир, музея на Левски и където се е крил - посетени. После минахме и през музея, там наистина има какво да се види. Днес ще имаме друга дестинация :)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Следвам плътно инструкциите ви :).

 

Троян, Троянски манастир, музея с препарираните живони, Рибарица, лобното място на Бенковски, Тетевен и водопада ( за нещастие едвам течеше вода ). Днес Чифлика - Калофер - Карлово - Сопот - Чифлика :), приемам идеи какво да не изпуснем в тези градове, а за последно сме оставили Карлуково - пещерата "Очите на Бога", ще го съчетаем с прибирането към София :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако тръгнете към Тетевен, може да регистрирате и Гложенския манастир - доста противоречив, но невероятно красиво място :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление там вече бяхме ( Тетевен ) и пропуснахме манастира, защото не сме знаели :)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Следвам плътно инструкциите ви :).

 

Троян, Троянски манастир, музея с препарираните живони, Рибарица, лобното място на Бенковски, Тетевен и водопада ( за нещастие едвам течеше вода ). Днес Чифлика - Калофер - Карлово - Сопот - Чифлика :), приемам идеи какво да не изпуснем в тези градове, а за последно сме оставили Карлуково - пещерата "Очите на Бога", ще го съчетаем с прибирането към София :).

 

В Калофер може да се разходите по екопътека Бяла река.Красиво място дори и зимата,мосчета обикалят реката ,само да знаеш че свършва в нищото,а на връщане има по пряк път да не ходиш по мосчетата пак .

Калофер - Ботевата къща

Сопот - Вазовата къща

Карлово - Къщата музей на В.Левски

Ако ти се разкарва и до Казанлък там можеш да посетиш много повече неща - Тракийската гробница,Музея на розата,Голямата косматка,Руската църква (която се намира до гр.Шипка)

Приятен път.

П.С: А ако ти се разкарва до Стара Загора може да дойдете да пием по кафе или бира :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес голям трип, голямо нещо :). От Чифлика през Етъра, Калофер, Карлово и финал в Сопот. А и прохода ШИПКА, паметника ШИПКА, прохода ТРОЯН КЪРНАРЕ, изобщо голямо возене, голямо гледане :). А в БЯЛА РЕКА обядвахме :), много яко място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес голям трип, голямо нещо :). От Чифлика през Етъра, Калофер, Карлово и финал в Сопот. А и прохода ШИПКА, паметника ШИПКА, прохода ТРОЯН КЪРНАРЕ, изобщо голямо возене, голямо гледане :). А в БЯЛА РЕКА обядвахме :), много яко място.

Пъстървичка ли хапнахте?Уникална е там...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека ви се похваля и аз този уикенд бях в Чифликът във хотел Дива.Останах много доволен.Ходих до Троянският манастир и пещерата Съева дупка и си купих една значка,много хубава. :mitsu-smiley: Препоръчвам тази дестинация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...