Премини към съдържание

Емил Илиев - акупунктура


Препоръчано мнение

Моя изключително близка приятелка, трябва да ходи на акупунктура или т.н. иглотерапия. Препоръчали са и този човек, който е председател на БГ асоциацията по акупунктура. Проблема е, че май и в самото око ще боде и сега събираме инфо за човека, както дали има и други специалисти в областта. В интернет има противоречиви мнения, така че ще се радвам ако може да помогнете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя изключително близка приятелка, трябва да ходи на акупунктура или т.н. иглотерапия. Препоръчали са и този човек, който е председател на БГ асоциацията по акупунктура. Проблема е, че май и в самото око ще боде и сега събираме инфо за човека, както дали има и други специалисти в областта. В интернет има противоречиви мнения, така че ще се радвам ако може да помогнете.

 

Без да съм спец изобщо, не мисля че даден меридиан (енергиен канал) ще мине точно в окото. Или или ако теоритически минава, то акупунктурата не ще се прави върху него (ретина/ирис... в буквалният смисъл). По-скоро теорията на акупунктурата гласи, че ще се акупунктира определен друг енергиен канал, от който ще пренасочи енергия към засегнатото място...

Мен също ме влече източната философия за здраве, но в моите книги се застъпва тезата, че днешният човек трябва да използва максимално както постиженията на съвременната медицина, така и в същото време да вземе най-доброто и опита на източната.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че девойката вече поне 2 месеца обикаля всички лекари, дори ги обиколи, всякакви неща й правиха, изследваха ВСИЧКО и очите продължават да са й сухи и да я болят. Та съвременната за сега отпада... Но издирваме някакво инфо за въпросния доктор или изобщо за някой друг, способен да прави такива манипулации.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че девойката вече поне 2 месеца обикаля всички лекари, дори ги обиколи, всякакви неща й правиха, изследваха ВСИЧКО и очите продължават да са й сухи и да я болят. Та съвременната за сега отпада... Но издирваме някакво инфо за въпросния доктор или изобщо за някой друг, способен да прави такива манипулации.

Звънни на Светозар Ангелов ( Биг бош) и го питай за човека, а и не само за него, той би те насочил към друг човек......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята майка също има болни очи. Нейният проблем е друг. Преди 10-15 години си направи операция на едното око, беше много добре за година, след това нещата се влошиха и сега е по-зле отколкото би могла да бъде без операция. Както и да е. Периодично ѝ правеха инжекции в окото, които се правят задължително от лекар специалист. Но не в самото око! А в очната ябълка, иглата не контактува с роговицата, а в очното легло се прави инжекцията и дотам. Според мен е безумие да се пронизва повърхността на окото (роговицата) с каквото и да е било!! Особено от неспециалист. Не съм специалист, но покрай майка ми понаучих някои неща. Накратко и с мои думи - роговицата е защитен слой на окото, тя се състои от два слоя, между които има течност/органична материя. Тази течност си е буквално течност, т.е. нещо като хранително пространство за роговицата, и в нея има разни хр. вещества. По принцип тя е прозрачна и през нея сл. лъч навлиза през ириса и лещата и попада върху ретината. Но когато хр. слой в роговицата не е прозрачен (всъщност той непрекъснато се изменя - днес е малко по-прозрачен, утре не, това е в случая на майка, това е нейното заболяване - дегенеративна роговица), и така лъчът не може да проникне правилно до ретината и така човекът не вижда добре. Та, не ми е ясно, ако този доктор боде окото с нещо, какво става с роговицата? Да не говорим докъде ще боде "иглата" и какво става с другите свръхчувствителни и нежни мембрани, лещи и т.н.??

От всички сетива, очите според мен са най-важния и най-чувствителния и най-капризния орган/сетиво. Пазете си очите!

За твоята приятелка - нищо не мога да посъветвам. Най-добре е, ако има възможност, да потърси доказан специалист, ако не в БГ, то в чужбина. Източната медицина я оставете за тонизиране на мускулатурата и разни други "безобидни" манипулации.

 

Главоболие и сухи очи = астигматизъм (очила)?

Моите симптоми преди 5-6-7 години :)

Прекалено е лесно, за да е истина, щом като е ходила при толкова много лекари...

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, не е това. Просто сами очи я болят, освен това може и тя да не е разбрала и да не бърка точно в окото този. Пламене, сега ще видя Боса, какво ще каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Моя изключително близка приятелка, трябва да ходи на акупунктура или т.н. иглотерапия...

 

Какво стана? Имаше ли ефект?

На мен днес ми бе първия сеанс по акупунктура. Купих годишна винетка (ще се ходи 1-2-3 месеца) на Мицку и газ към София. Не съм броил бройката на иглите, но бяха около 15-20 ;) Не съм бил при гореспоменатия доктор обаче.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип човек опира до не традиционните (за Запада) средства, чак като съвремената медицина е вдигнала ръце. Радвам се че при дамата се е разминало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...