Премини към съдържание

Мнение за масло на автоматик


Препоръчано мнение

Колеги останало ми е масло от скоростите на мерцедеса и искам съвет става ли за моя Галант 6а13 автоматик.Благодаря.

http://avto-masla.eu...14-1-lit-r.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги останало ми е масло от скоростите на мерцедеса и искам съвет става ли за моя Галант 6а13 автоматик.Благодаря.

http://avto-masla.eu/transmisionni-i-hidravlichni-masla/febi-atf-mb-236-14-1-lit-r.html

 

Здравей колега,

Краткият отговор е не, не става! Както маслото в мерцедеса е профилирано с определен стандарт по MB, така и в автоматиците на Mitsubishi се изисква масло с определен стандарт на Mitsubishi. Просто общото между 2-те масла са че са за автоматици и до тук.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Какво мислите за това масло?

Предпоплагам е подходящо за Галанта и не би следвало да имам проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично, съм чувал от по-запознати от моята особа, че на тези автоматици трябва да се слага само оригинално масло на мицубиши и се ръководя от този принцип. Нямам представа, дали би станало, но ми е малко съмнително 8л. масло за 40 паунда да е толкова качествено, колко масло за близо 300лв. от мицубиши. И все пак, това е мое мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за това масло?

Предпоплагам е подходящо за Галанта и не би следвало да имам проблеми.

 

Това масло колега е само по SP III, а на теб конкретно ти трябва маслото да отговаря на ATF, SP-II. Не рискувай.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как се разтълкуват стандартите:

 

ATF, SP-II

Special Mitsubishi recommendation for automatic transmission fluid. This fluid has Dexron III fluidity but with different frictional characteristics.

 

ATF, SP-III

Special Mitsubishi recommendation for automatic transmission fluid. A more developed version with better low temperature properties and longer drain life and shift durability.

 

От описанието на SP-III се вижда че е с по-добри характеристики, но не е указано 1:1 че надвишава SP-II. За мен лично правилният подход е да се подбере масло в чиито стандарти да присъства SP-II (официалната препоръка), а ако има и SP-III още по-добре.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...