Премини към съдържание

Проблем обороти


Препоръчано мнение

Здравейте, вагон 1999 2,4 4Х4 ГДИ ако не държа оборотите над 1000 с педала на газта започва да тресе здраво двигателя и гасне.Пробвах с обучението за ниски обороти (няколко пъти) не става, смених свещи, въздушен филтър няма ефект. Ако може някой да помогне

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вагон 1999 2,4 4Х4 ГДИ ако не държа оборотите над 1000 с педала на газта започва да тресе здраво двигателя и гасне.Пробвах с обучението за ниски обороти (няколко пъти) не става, смених свещи, въздушен филтър няма ефект. Ако може някой да помогне

Вероятно имаш проблем с дросела......чека свети ли? или мига.....?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не свети. Като запаля колата си изгася и толкова. А колата е постоянно в движение, Живея извън Варна и си навъртам км докато отида на работа

Редактирано от Radoice
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес като се прибирах ми светна чека, светеше около 3-4 км. Наложи ми се да изпреваря и напънах колата на трета скорост доста докато изпреваря и чека изгасна но проблема с оборотите си остана

Да попитам, може ли да си проверя бобините по някакъв начин

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е светнал Чека значи е записала грешка..... Диагностика му е маиката, и може би проблема ще се определи сравнително лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес като се прибирах ми светна чека, светеше около 3-4 км. Наложи ми се да изпреваря и напънах колата на трета скорост доста докато изпреваря и чека изгасна но проблема с оборотите си остана

Да попитам, може ли да си проверя бобините по някакъв начин

.......съмнявам се че е от бобините......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вече незнам колко сервиза обиколих за диагностика но никой не можа да я напрви

колата има две букси за едната всички сервизи имат кабел но отварят само спирачки и възглавници а другата букса никой не я е виждал и нямат кабели

незнам какво да правя вече

а тия от Балкан стар ми искат луди пари само за диагностиката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

най-после намерих кой да направи диагностика

като грешка изписа само - късо предна ламбда сонда

и според майстора това не е причината за оборотите.наляганията на горивото е наред всичко изглежда наред, смени ми само филтърчето на помпата

майстора се съмнява за задръстени дюзи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Варна

ул. Емил Марков

Ицо Мерсинков, gsm: 0888 744 156.

Ходих при този майстор миналата седмица и не ми каза нищо смислено. Тресе ми двигателя като загрее. Съмнявам се даже дали имаше нужния софтуер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Пробвах с обучението за ниски обороти (няколко пъти)...

Как точно се прави това обучение, че и аз имам подобен проблем. Вярно, не гасне но става по шумна и претриса. Грешката която вади е jr6.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Имам подобен проблем със Space Star 1.6 ( бензин/газ). При мен на свободна, оборотите започват да се променят и накрая колата гасне. Понякога го пави веднъж на 2 седмици, а понякога на всяко кръстовище. Грешката, която се появява при диагностика е ламбда сонда. От това, което четох по форумите обаче излиза, че причината може да е друга: свещи, лули, дросели, дюзи, лоша газ и какво ли още не. Някой да може да помогне?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се прави това обучение, че и аз имам подобен проблем. Вярно, не гасне но става по шумна и претриса. Грешката която вади е jr6.

 

Здравей колега,

 

ето в тази тема (3-та страница) има обяснение как се прави това обучение: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=28487&st=40

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Space Star 1.6 ( бензин/газ)..
На бензин ли го прави, или на газ? Ако го направи на едното гориво и минеш на другото продължава ли да се проявява дефектът? Газовата уредба обикновена ли е, или ГИ?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За бензинките чувам много добри отзиви за Вальо елкон-а, сервиза му е на елпром. Нямам координати за съжаление. Магьосника на бензинките се казва Светлин :) За дизелките майстора е един и се казва Тодор, сервизът му е на ул. Петко Стайнов или улицата на "глухите". :) Това е за Варна, другите са ала-бала :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...