Премини към съдържание

Проблем с имобилайзер Colt VI (Z30)


ganchoto

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, преди няколко дни ми докараха един Колт 1,3 2004г от Германия. Момчето, което го гледа там на място, ми каза, че е запалила от първия път. Понеже постоя доста време в Германия, след като пристигна тук и смених акумулатора. Случи се така, че явно си загуби настройките и имото е забравило ключа (не мога да цитирам всички грешки, които излизат в момента)и няма палене. Въпроса ми е дали на някой друг ми се е случвало това и дали има как през диагностика да се обучи ключа и изобщо някакви решения, различни от викането на ключар (по финансови причини). Мерси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е дали има как през диагностика да се обучи ключа и изобщо някакви решения, различни от викането на ключар (по финансови причини). Мерси!

-Да През диагностичният конектор или DLC(ако това наричаш "диагностика") може да се манипулира IMMO-то , тоест да се обучават ключове, трият се съществуващи добавят се нови, при смяна на двигателният контролер, присъединяване на новия към това шаси, и още доста неща!

-Това става със подходящият "скенер-кодер, кодочетец" за :mitsu-smiley: и PIN код на Inkey(имобокса) на конкретния(твоя) автомобил!

-Този проблем съм го наблюдавал при европейските "чикии"..(но Не ми се е случвало при Митсу)... , при оставане дълго време на стоянка със закачен акумулатор, който във времето плавно пропада и напрежението му се срива под 6.00 волта, се скапва Иммото , редовен номер при всички френски изчадия, а и при някои' немски котури :icon_devil: Автоджамбазите често ревът от този проблем, особенно зимата когато акумулаторите се сриват много по бързо.

-Решението, ако колата ще стои две три или повече седмици без да се пали и кара и акумулатора е на пределна възраст, тоест полуумрял , ...- Разкачайте за да е "мирна" главата и живо Иммо-то! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравейте колеги, и на мен се случи нещо подобно , но да не пускам нова тема. Колата е Мицубиши Колт 1.1 2011г ClearTech реших да и заредя акумолатора за предстоящата зима защото карам по 10км на ден. Свалих го сложих го за 12 часа сутринта го монтирах запалих колата да видя правилно ли е поставен и я изгасих. След 6 часа тръгвам за работа качвам се давам на контакт и светва лампичка която не съм виждал да свети до сега оранжева с автомобил с катинар вътре и колата върти но не пали. Мисля че е имобилайзера но какво съм му направил не знам :icon_crying: някакви идеи да имате? Колата съм я купил с резервния ключ и е само един :icon_crying: или нещо да съм занулил с това оставяне без акумулатор знам ли. Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, и на мен се случи нещо подобно , но да не пускам нова тема. Колата е Мицубиши Колт 1.1 2011г ClearTech реших да и заредя акумолатора за предстоящата зима защото карам по 10км на ден. Свалих го сложих го за 12 часа сутринта го монтирах запалих колата да видя правилно ли е поставен и я изгасих. След 6 часа тръгвам за работа качвам се давам на контакт и светва лампичка която не съм виждал да свети до сега оранжева с автомобил с катинар вътре и колата върти но не пали. Мисля че е имобилайзера но какво съм му направил не знам :icon_crying: някакви идеи да имате? Колата съм я купил с резервния ключ и е само един :icon_crying: или нещо да съм занулил с това оставяне без акумулатор знам ли. Благодаря предварително!!!

При мен когато се е активирал имобилайзера изобщо не въртеше. Ако върти и не пали, сигурен ли си, че не е от аларма, която спира притока на гориво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато се е активирал имобилайзера изобщо не въртеше. Ако върти и не пали, сигурен ли си, че не е от аларма, която спира притока на гориво?

Здравейте оправи се сама :icon_rock: оставих я 2 дена без акумулатор и като го закачих лампата с катинара не светеше и си запали странни работи с тези компютри :icon_blush: иначе няма допълнителна аларма дано не светва повече тая гадина :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...