Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разреждане на антифриз концентрат


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.казвам се Тодор и имам Мицубиши Спейс Рънър 1.8 MPI 1997

Тъй като не ми е първа зима с нея искам да и сменя антифриза защото колата е скоро внесена от Италия а за тяхното обслужване няма да коментирам има доста подобни теми в форума.Та въпроса ми е купих си от Ратола антифриз концентрат с марка Magneti Marelli

Той е 3 литра а цялата система на колата е 6 литра.Въпроса ми е от къде да си взема останалите 3 литра на коя бензиностанция и каква да бъде водата омекотена или дейонизирана. Благодаря.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....на тия 3л сипваш 100 л вода от чешмата и си готов...... :D Майтапя се,3-те ти литра концентрат ли е и какво съотношение го дават......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....на тия 3л сипваш 100 л вода от чешмата и си готов...... :D Майтапя се,3-те ти литра концентрат ли е и какво съотношение го дават......

От Ратола го дават до минус 60 градуса а системата на моята кола събира по книга 6 литра тоест трябва тези 3 да ги разредя с още 3 за да се напълни догоре.Някаква промивка според Вас необходима ли е и ако да с какво да бъде направена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ако си купил 3л. концентрат разреди го 1 към 1 с дейонизирана вода и слагай.Ако не е тайна какъв цвят е защото син и червен не бива да се смесват ако си решил да доливаш някога.Има много ментета да знаеш.Успех :icon_thumbup: А относно водата дето обслужват акумулатори има дест. вода ,поне там би трябвало да не е менте. :mitsu-smiley:

Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ако си купил 3л. концентрат разреди го 1 към 1 с дейонизирана вода и слагай.Ако не е тайна какъв цвят е защото син и червен не бива да се смесват ако си решил да доливаш някога.Има много ментета да знаеш.Успех :icon_thumbup: А относно водата дето обслужват акумулатори има дест. вода ,поне там би трябвало да не е менте. :mitsu-smiley:

 

Новият антифриз е червен на цвят

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Червеният антифриз /G12/ е на органична основа и ако преди сте имали в автомобила си от другият вид то задължително трябва да си направите промивка на цялата охладителна система.Ако не се лъжа при разреждане 1;1 същата би трябвало да издържа до -30/-35 градуса щом концентрата е до -60,макар,че мен са ме съветвали разреждането да е 60% дестилирана вода и 40% антифриз.:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за съветите новият антифриз е налят като преди това системата е добре промита с дестилирана вода няма да Ви казвам какво излезе оттам .

Въпроса ми към знаещите е след колко години този антифриз трябва да се смени марката е Magneti Marelli.И ако нямам някакъв теч само дестилирана вода ли трябва да доливам.

Благодаря предварително за отговорите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за съветите новият антифриз е налят като преди това системата е добре промита с дестилирана вода няма да Ви казвам какво излезе оттам .

Въпроса ми към знаещите е след колко години този антифриз трябва да се смени марката е Magneti Marelli.И ако нямам някакъв теч само дестилирана вода ли трябва да доливам.

Благодаря предварително за отговорите

 

За Магнет Марели не знам, трябва да има информация някъде, но по принцип антифриза трябва да се сменя на 2 години /кой ли го прави/. Проблема е в инхибиторите които са в състава на антифриза и те стареят. Относителен критерий е бистротата на антифриза. Ако няма течове и нивото малко спадне се долива само дестилирана вода. Етилен гликола който преимуществено е в състава на антифриза практически не се изпарява, а се изпарява само водата. Все пак след няколко доливки е необходимо да се провери температурата на замръзване за да няма изненади.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, червения антифриз е с удължен живот сменя се на 5г,или на 250000 км пробег трябва да пише на бутилката. Моят сайт

Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Заповядай изискванията на Mitsubishi към производителите на каталози за твоя възел:

 

Mitsubishi, Space Runner, Space Runner 1.8, 1991-1998

Manufacturer: Mitsubishi Heavy Industries Ltd., Tokyo, Japan

Drive type: f.w.d.

Cylinder capacity: 1834 cc

Power output: 122 HP / 90 kW at 6000 RPM

 

Cooling system

Capacity 6 liter

 

Use: Normal

Change 60000 km/48 months

 

Аз също залагам на органичен (най-често червен) антифриз.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да кажа и аз нещо,антифриза е сменен и колата се държи идеално записал съм на видно място датата на сменяне събра някъде около 6 литра както и казват каталозите,Благодаря на всеки който писа по моята тема.Лека вечер на всички от форума,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...