Премини към съдържание

Спадане на гума


netranger

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Имам неприятен проблем със задна дясна гума. Спада постоянно до 1.7-8. Значи смених гумата не е от нея.(сменихме летни зимни) Разменихме джантите и от тях не е. Сменян е заден дясен носач - но колата е минала заден стенд. Някои има ли идея от каде е проблема?? Сменяни са и задни амортисиори но преди доста време и този проблем го нямаше тогава. Колата е space star 1.8 GDI

Редактирано от netranger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Имам неприятен проблем със задна дясна гума. Спада постоянно до 1.7-8. Значи смених гумата не е от нея.(сменихме летни зимни) Разменихме джантите и от тях не е. Сменян е заден дясен носач - но колата е минала заден стенд. Някои има ли идея от каде е проблема?? Сменяни са и задни амортисиори но преди доста време и този проблем го нямаше тогава. Колата е space star 1.8 GDI

 

Оставия я проблеманата гума за ден-два на гумаджията да я следи на място.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно такова спадане се получава, ако гумата не е залепнала хубаво за джантата, или има язвички или някакви вдлъбнатини на ръба на джантата. Гумаджийте, ако им кажеш намазват с каучук преди монтаж и проблема изчезва. Но ти си сменял и джантите, но не е изключено да е и съвпадение.. Накрай ги да ти разлепят гумата и да я намажат с каучук и виж дали пак ще спада.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно такова спадане се получава, ако гумата не е залепнала хубаво за джантата, или има язвички или някакви вдлъбнатини на ръба на джантата. Гумаджийте, ако им кажеш намазват с каучук преди монтаж и проблема изчезва. Но ти си сменял и джантите, но не е изключено да е и съвпадение.. Накрай ги да ти разлепят гумата и да я намажат с каучук и виж дали пак ще спада.

 

Tasso е прав. Също така зачистват джантата от вътре от тези "язвички" и я пръскат със спрей, който предпазва от тяхното появяване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!Свали гумата и я напомпи повечко(3-3,5 атмосф.)после я напръскай със сапункена вода и сам ще разбереш откъде е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Имам неприятен проблем със задна дясна гума.

За да ти спада гумата имаш няколко възможности:

1.Дефект по гумата-малка дупка или крив борд,изскочили телове на борда към джантата.

2.Лошо прилепнала гума към джантата-повечето гумаджии свалят,мажат и слагат гумите без да си играят да изчистят хубаво ръбовете на джантите(страдал съм от този проблем).Изключвам вариант крив борд на джантата.

3.Проблем със винтила-изпуска но не от иглата ,а от гумата-при мен се оказа този вариант като гумата спадаше редовно и на 1 2 седмици я припомпвах.

При всички случаи без да се потопи цялата гума във вана и да постои там няма как да се разбере дали има проблем с нея и къде е.

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Имам неприятен проблем със задна дясна гума. Спада постоянно до 1.7-8. Значи смених гумата не е от нея.(сменихме летни зимни) Разменихме джантите и от тях не е. Сменян е заден дясен носач - но колата е минала заден стенд. Някои има ли идея от каде е проблема?? Сменяни са и задни амортисиори но преди доста време и този проблем го нямаше тогава. Колата е space star 1.8 GDI

 

Мога да те заведа при гумаджии,който ще направят всичко,за да отстранят неприятния проблем.,,Коматевско шосе"63(срещу печатницата-големите сини врати),само им обясни какво се случва.Имат вана,инструменти за чистене на джанти.Ако отидеш сам,търси Наско.Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Имам неприятен проблем със задна дясна гума. Спада постоянно до 1.7-8. Значи смених гумата не е от нея.(сменихме летни зимни) Разменихме джантите и от тях не е.

 

Проблема и "психологически".

Задна дясна е няй-далеч от погледа на шофьора и най-рядко се наблюдава.

От 2-2,2 атмасфери до 1,7-1,8 може да ти даде разлика само от промяна на времето и температурите.

И на мен обикновенно ми "спада" задна дясна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте сменили и гумите, а после и джантите...... И пак спада задна дясна, значи е намесен някой комшия, то иначе как да стане??? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...