Премини към съдържание

Обслужване на Спейс Стар ?


Gechkata

Препоръчано мнение

Здравейте!

Преди 1 седмица купихме на жена ми Спекс Стар 1.3 глх като ни предстои обслужване и регистрация.Търсих с търсачката но нещо немога да се оправя дава ми някаква грешка за дума по малко от 3 букви и нищо немога д намеря.Въпроса ми е има ли някой от форума или някой сервиз за обслужване на тези коли и евентуално около каква сума ще ми е необходима за обслъжването и какво точно трябва да се смени..Благодаря предварително....

П.с Забравих да кажа става въпрос за Пловдив

Редактирано от Gechkata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди 1 седмица купихме на жена ми Спекс Стар 1.3 глх като ни предстои обслужване и регистрация.Търсих с търсачката но нещо немога да се оправя дава ми някаква грешка за дума по малко от 3 букви и нищо немога д намеря.Въпроса ми е има ли някой от форума или някой сервиз за обслужване на тези коли и евентуално около каква сума ще ми е необходима за обслъжването и какво точно трябва да се смени..Благодаря предварително....

П.с Забравих да кажа става въпрос за Пловдив

Аз вчера я свърших тази процедура при колегата Milen_z- в профила му има телефон.Обърни се към него за цени.Иначе по темата смених :масло на двигателя,на скоростната кутия, водна помпа,въздушен филтър,маслен филтър,пистовите ремъци и двата и ангренажен комплект (ремък + ролка).Искам да Благодаря на Милен за времето ,което отдели да ме консултира по други въпроси свързани с колата ,тъй като и аз карам от скоро Мицубиши и доста неща са нови за мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера я свърших тази процедура при колегата Milen_z- в профила му има телефон.Обърни се към него за цени.Иначе по темата смених :масло на двигателя,на скоростната кутия, водна помпа,въздушен филтър,маслен филтър,пистовите ремъци и двата и ангренажен комплект (ремък + ролка).

 

Водна помпа аз не съм сменял, но ще изброя течностите с приоритет които трябва да се сменят. Може и 1 по 1 за да има глътка въздух:

1. Масло в двигателя - задължително

2. Масло в скоростите - задължително

3. Спирачна течност - задължително

4. Антифриз - строго препоръчително минаващо според моето мнение за задължително

5. Хидравлика волан - препоръчително.

 

Най-добре е да се направи всичко наведнъж особено т.1-т.4

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди 1 седмица купихме на жена ми Спекс Стар 1.3 глх като ни предстои обслужване и регистрация.Търсих с търсачката но нещо немога да се оправя дава ми някаква грешка за дума по малко от 3 букви и нищо немога д намеря.Въпроса ми е има ли някой от форума или някой сервиз за обслужване на тези коли и евентуално около каква сума ще ми е необходима за обслъжването и какво точно трябва да се смени..Благодаря предварително....

П.с Забравих да кажа става въпрос за Пловдив

.......около 250-300 лв. всичко в зависимост от частите и консумативите(ремъци, ролки, масла,филтри ).......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица и половина някаде моя спейс го обслужих за 390 лв. В цената влизат:

1 Водна помпа

2 Масло двигател

3 Ролки

4 Ремъци

5 Всички филтри

Остават ми да си сменя филтъра за купето и горивния. Че тогава не ми остана време за тях бързах за 1 местенце ...

С по качествени части това е цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъстът ми си купи Мицубиши Спейс Стар 1.3 кубика, 1999 г. Човекът няма интернет и ме помоли за съдействие да питам тук следносто:

 

- Какво трябва да е маслото и какво количество събира ДВГ?

- Откъде може да се намери ръководство за експлоатация ако не на български, то поне на руски или английски? Неговото е на немски, а нас хич ни няма с немския...

- Задължително ли трябва да смени и маслото на ск. кутия?

- Къде във В.Търново могат читаво да обслужат колата?

 

Благодаря, предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

За обслужване във Велико Търново не мога да ти помогна. С другите неща, просто разгледай секцията във форума за Спейс Стар и ще намериш отговорите на въпросите ти. Теми колкото искаш.

 

Тука има ръководство на български например.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=4910

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъстът ми си купи Мицубиши Спейс Стар 1.3 кубика, 1999 г. Човекът няма интернет и ме помоли за съдействие да питам тук следносто:

 

- Какво трябва да е маслото и какво количество събира ДВГ?

- Откъде може да се намери ръководство за експлоатация ако не на български, то поне на руски или английски? Неговото е на немски, а нас хич ни няма с немския...

- Задължително ли трябва да смени и маслото на ск. кутия?

- Къде във В.Търново могат читаво да обслужат колата?

 

Благодаря, предварително!

 

Здравей:

1. Маслото на ДВГ: 3л обикновенно побира малко под максимума. Маслото трябва да отговаря мин на API SG (на пазара няма вече толкова стар стандарт). Множество вискозитетните класове са позволени, най-познатите от които са: SAE 5W40 / SAE 10W40 / SAE 15W50

2. Маслото на скоростната кутия се сменя на 105 000 км / 7г (което събитие дойде по-напред). Добре е да се смени, защото не се знае на колко км реално е колата, а ремонта е скъп. Трябват 3,4л масло със стандарт SAE 75W80 ; API GL4+

3. Ръководство БГ: Цък

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се отзоваха! Безценни и бързи отговори. Изтеглям книжлето и ще го разпечатам за тъста. Той много се зарадва. Въпросът за читав сервиз във Велико Търново остава висящ и ще се надявам някой колега да посочи такъв.

Подрави и още веднъж, благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се отзоваха! Безценни и бързи отговори. Изтеглям книжлето и ще го разпечатам за тъста. Той много се зарадва. Въпросът за читав сервиз във Велико Търново остава висящ и ще се надявам някой колега да посочи такъв.

Подрави и още веднъж, благодаря!

 

Всеки един сервиз би се справил повече от успешно с обслужването на колата. Със сигурност вече им е минавал такъв Мицку и ако не броим евентуално смяната на ангренажа, какво му е трудното - смяната течностите на ДВГ или скоростите. Има си пробки, а гравитацията ще се погрижи за останалото ;)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки един сервиз би се справил повече от успешно с обслужването на колата. Със сигурност вече им е минавал такъв Мицку и ако не броим евентуално смяната на ангренажа, какво му е трудното - смяната течностите на ДВГ или скоростите. Има си пробки, а гравитацията ще се погрижи за останалото ;)

Поздрави

Благодаря, но някъде тук попаднах на колега, който се оплакваше, че му наляли в сервиза 2,7 литра масло, вместо 3.3 литра. Пък и от личен опит съм си патил, че наливат каквото имат, а не каквото трябва. Така че точно "всеки" сервиз е доста имагинерно понятие. Всеки знае, че има майстори и "майстори". Затова попитах ако някой колега е от Търново и е ходил, знае и има конкретни впечатления от някой конкретен сервиз, от който е останал доволен, да сподели един адрес. Надявам се, че ме разбирате.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но някъде тук попаднах на колега, който се оплакваше, че му наляли в сервиза 2,7 литра масло, вместо 3.3 литра. Пък и от личен опит съм си патил, че наливат каквото имат, а не каквото трябва. Така че точно "всеки" сервиз е доста имагинерно понятие. Всеки знае, че има майстори и "майстори". Затова попитах ако някой колега е от Търново и е ходил,http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif знае и има конкретни впечатления от някой конкретен сервиз, от който е останал доволен, да сподели един адрес. Надявам се, че ме разбирате.

Поздрави!

Имал съм такива случаи , и се оказва че има толкова утайки в картера, че част от него се запълва, но не излиза през пробката, тъй като седи като желе или нещо подобно, това показва,че тази кола е карана много дълго време без да се смени маслото на мотора......имам някъде и снимки .....може би в Снимка.бг.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...