Премини към съдържание

Няколко въпросчета до всички знаещи.


sunes

Препоръчано мнение

Привет на всички!Като за начало ще започна с две въпрсчета.1-Всички Спейс Старчета ли са с хидравлични повдигачи?2-Как да повдигнем задницата без риск да счупим пружина(някаква алтернатива от друг автомобил)?Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Не всички

2. С втулки под пружините /прокладки/

Благодаря за отговора, но ако можеш малко по-подробно(1.кои са без хидр.повдигачи и 2.какво представляват тези прокладки?) :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но ако можеш малко по-подробно(1.кои са без хидр.повдигачи и 2.какво представляват тези прокладки?) :help:

1.Ами мойто Спейс Старче например.

 

2. http://www.space-star-club.ru/index.php?showtopic=259&st=0

post-4855-056556800 1380624321_thumb.jpg

post-4855-017202800 1380624336_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.Ами мойто Спейс Старче например.

 

2. http://www.space-star-club.ru/index.php?showtopic=259&st=0

Голямо БЛАГОДАРЯ колега за полезната информация!!!Попитах за повдигачите,защото няколко "МАЙСТОРА" ми казаха,че съм с хидр.повд. и аз реших да попитам по магазините(по.точно в 2)за цената им а от ми казват,че мойто Старче няма такива.Още веднъж БЛАГОДАРЯ за бързия отговор!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голямо БЛАГОДАРЯ колега за полезната информация!!!Попитах за повдигачите,защото няколко "МАЙСТОРА" ми казаха,че съм с хидр.повд. и аз реших да попитам по магазините(по.точно в 2)за цената им а от ми казват,че мойто Старче няма такива.Още веднъж БЛАГОДАРЯ за бързия отговор!!!

 

А каква цена казаха ориентировъчно на хидр. повдигач?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А каква цена казаха ориентировъчно на хидр. повдигач?

Поздрави

Привет!На единият-22.50лв а надругият 30лв,но с риск да се повторя мойто Старче не било с хидр.повдигачи(проверяваха по малкият талон)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-точно е по номер на рамата, но 1,3 Space Star до Юни 2000г са без повдигачи, след това вече са с хидравлични повдигачи.

Много БЛАГОДАРЯ!!!Да Ви кажа,че когато взимах колата от автокъщата "Х" на стъклото пишеше сеп.2000г.,обаче отивайки вече в офиса да я прехвърим на мое име,видях,че в докуметие пише октомври 99г. но толкова се бях навил да я взема,че не ми пукаше за няколкото месеца разлика.Отново БЛАГОДАРЯ за отговора,защото на "ЯПОНКИТЕ" :mitsu-smiley: съм още доста бос и очаквам от такива колеги като тебе да понауча нещичко,за това утре ще напиша VIN номера и кой с кавото може да помага! БЪДЕТЕ ЩАСЛИВИ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!Преди да задам поредните въпросчета,искам да ви кажа,че мойто Старче няма хидр.повдигачи,не ми трябваше VIN номера за да разбера,просто отворих капачка за наливане на масло/ДВГ/и видях,че съм с кобилици,чак тогава разбрах, колко глупав е изглеждал въпроса ми(ама кой да се сети по-рано:icon_doh:).

Сега към върос 3.номер на лагери предни главини(и на коя фирма са за предпочитане)4.номер на лагери задни главини(предпочитана фирма).4.какво масло е най-подходящо за скоростната кутия(да се намира на пазара).За сега са това въпросите,БЛАГОДАРЯ ви предварително!!! :icon_clap:

VIN номер XMCLNDG1AXF001543

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

4.какво масло е най-подходящо за скоростната кутия(да се намира на пазара)

 

Термина най-подходящо не е пълен. Множество фирми производителки имат масло за този тип френски ск.кутии JB3. Генералното изискване е SAE 75W80 + API GL4+. Харесващ си марка масло, търсиш в онлайн каталога им и разбираш кое от гамата им е правилното.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Термина най-подходящо не е пълен. Множество фирми производителки имат масло за този тип френски ск.кутии JB3. Генералното изискване е SAE 75W80 + API GL4+. Харесващ си марка масло, търсиш в онлайн каталога им и разбираш кое от гамата им е правилното.

Поздрави

Благодаря колега(бях се отчаял,дали някой,ще ми отговори на въпросите)!!! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Понеже моите повдигачи си тропат (на студено) от 2г от както имам Мицку, днеска звънах в Ратола Пловдив и по VIN ми казаха че имам 16 бр (забравих да ги питам хидравлични ли са) и струват 32,20 лв/бр. Не че имам 515 лв за нови, но е добре че разбрах колко тежко ще бъде хорото. Един познат майстор докато си чешахме езиците на мохабет веднъж ми каза, че не е нужно да се сменя маслото в двигателя, но понеже се махат разпределителните валове и ангренажа, последният с ролката е добре да се сменят. Отговарям му че съм минал има-няма 12к, а той няма значение, микро-пукнатини се били образували ужким в ремъка - каза той за този период ;)

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Понеже моите повдигачи си тропат (на студено) от 2г от както имам Мицку, днеска звънах в Ратола Пловдив и по VIN ми казаха че имам 16 бр (забравих да ги питам хидравлични ли са) и струват 32,20 лв/бр. Не че имам 515 лв за нови, но е добре че разбрах колко тежко ще бъде хорото. Един познат майстор докато си чешахме езиците на мохабет веднъж ми каза, че не е нужно да се сменя маслото в двигателя, но понеже се махат разпределителните валове и ангренажа, последният с ролката е добре да се сменят. Отговарям му че съм минал има-няма 12к, а той няма значение, микро-пукнатини се били образували ужким в ремъка - каза той за този период ;)

Отвори капачката(където наливаш ДВГ масло)и сам,ще разбереш дали си с хидр. повдигачи(мисля,че до 2000г.юли не са хидр.).А колкото за смяната на ремък и ролка след такъв ремонт,не е задължително(аз на твое място ще сменя само ремъка-така,че ти сам решаваш).Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...