Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Някой да е гледал този Грандис ?


sunnyboy115

Препоръчано мнение

От доста време ми привлича вниманието, та се престраших да питам :)

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11365797603221837&f1=details&slink=46tdvx

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От доста време ми привлича вниманието, та се престраших да питам :)

 

http://nfs.mobile.bg...ls&slink=46tdvx

 

На твое място бих търсил кола в София, за да мога да я прегледам внимателно в сервиз по избор. За тази цена няма вариант да е този пробег, на майната си е, омазана със силиконов спрей навсякъде. Сашо продаваше много хубав грандис на около 200 к и на добра цена, не експериментирай.

Езиковите умения на продавача не са критерий, но все пак "елате вище и се обедете" е някак забавно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На твое място бих търсил кола в София, за да мога да я прегледам внимателно в сервиз по избор.......

 

Е нали аз затова питам, не им разбирам нищо на грандис и то автоматик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

....омазана със силиконов спрей навсякъде....

 

Вчера на връщане реших да се отклоня от околовръстното на Плевен и да отскоча до продавача, е определено успях да го изненадам.

 

Оказа се че лъскавото не е силкон, а някакво подобие на боя за кожени якета, защото поленаха парченца по ръцете ми (колкото и да са малки се лющи боята).

 

Също така се оказа че акумулатора е паднал, зарядното счупено, с много кофти изпран салон ( материята на седалките се е отлепила от дунапрена, търкано по тавана и тапицерията до такава степен до образуване на паяжина като пуловер от мохер. Има пръскани места със спрейове в опит да се заличат евентуални ръжди, измит двигателен отсек. Дисковете много ръждясали, не е карана от много-много отдавна. ВИН номера не на автомобила не можел да се преписва, защото съм щял да си извадя ключ от Мицубиши и да им я открадна :icon_doh: .

 

Иначе за заключението на Роската за правописа е много на място - и иначе си е така :first: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...
  • преди 4 месеца ...

Ново питане - http://www.cars.bg/c773175

 

Някой да е ходил да гледа ?

Само този не съм гледал. Иначе съм гледал всички автоматици, които се продават в момента и са пълни боклуци, единствената читава беше в Симауто и аз я купих. :icon_dance:

Редактирано от djholland
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраве да си го караш. Аз съм на пауза, трябва да намеря собственик за галанта и после ще го мисля грандис или паджеро. :)

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!Силно се надявам скоро да стана пълноценен член на този форум,но първо трябва да реализирам една стара мечта,а тя се нарича Грандис.Реших,че няма по-подходящ коледен подарък от него затова моля ако някой има впечатления от този автомобил http://www.cars.bg/c882397 или някой друг да сподели!Също така ,ако мовете да ми препоръчате сервиз в София където могат качествено да диагностицират такъв автомобил за евентуална проверка!Относно цитираният автомобил ми казаха от автокъщата ,че при около 3000об/мин се чувало някъкво пърпорене но според тях била гарнитура и не им се оправяла.Ще съм благодарен за всяко мнение!Бюджетът ми е около 10-11к.В него влиза и газифициране.

Редактирано от Asiola
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!......,ако мовете да ми препоръчате сервиз в София където могат качествено да диагностицират такъв автомобил за евентуална проверка!......

За диагностика може да се обърнеш към DJ Tymbi - Пламен - в профила ще му намериш координатите и телефоните.

За този грандис бях чел в някоя тема че е много "напудрена" в сравнение със снимките от германското мобиле.

А с подаръка за коледа, съвсем спокойно меже да си го позволиш и след празниците, не е задължително да бъде точно сега, че в последствие да няма главоболия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!Силно се надявам скоро да стана пълноценен член на този форум,но първо трябва да реализирам една стара мечта,а тя се нарича Грандис.Реших,че няма по-подходящ коледен подарък от него затова моля ако някой има впечатления от този автомобил http://www.cars.bg/c882397 или някой друг да сподели!Също така ,ако мовете да ми препоръчате сервиз в София където могат качествено да диагностицират такъв автомобил за евентуална проверка!Относно цитираният автомобил ми казаха от автокъщата ,че при около 3000об/мин се чувало някъкво пърпорене но според тях била гарнитура и не им се оправяла.Ще съм благодарен за всяко мнение!Бюджетът ми е около 10-11к.В него влиза и газифициране.

 

На 2700 - 3000 оборота този мотор често издава шумящи звуци, като май най-често са свързани с ремъка и ролките, освен ако не идват от газоразпределителния механизъм на МИВЕК системата.

 

Този горублянски кошник е бил на 100 000 км. някъде преди 5 години. Пърпоренето може да се дължи на прогоряла гарнитура на изпускателните колектори, което се вижда и с просто око, заради черните отлагания там.

 

Като цяло Горубляне е високорисков пазар с чести случаи на сериозни измами. Преди година купих такъв грандис на приятел върнат в Балканстар на под 60 000 км. за малко над 13 000 лв. Моят съвет е да търсиш кола с произход от България, макар и по-скъпа.

 

Сервизът е посочен в горния пост, а майсторът доскори имаше и такъв грандис, че им знае и майчиното мляко. Слаба спирачна система имат и някои проблеми с амортсьорите.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 2700 - 3000 оборота този мотор често издава шумящи звуци, като май най-често са свързани с ремъка и ролките, освен ако не идват от газоразпределителния механизъм на МИВЕК системата.

 

Този горублянски кошник е бил на 100 000 км. някъде преди 5 години. Пърпоренето може да се дължи на прогоряла гарнитура на изпускателните колектори, което се вижда и с просто око, заради черните отлагания там.

 

Като цяло Горубляне е високорисков пазар с чести случаи на сериозни измами. Преди година купих такъв грандис на приятел върнат в Балканстар на под 60 000 км. за малко над 13 000 лв. Моят съвет е да търсиш кола с произход от България, макар и по-скъпа.

 

Сервизът е посочен в горния пост, а майсторът доскори имаше и такъв грандис, че им знае и майчиното мляко. Слаба спирачна система имат и някои проблеми с амортсьорите.

За съжаление изборът в България се свежда до 5-6 автомобила два от които са лилави,компромис,който ми е много трудно да направя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление изборът в България се свежда до 5-6 автомобила два от които са лилави,компромис,който ми е много трудно да направя!

 

Хм, тоест технически изправна и кола с произход не би купил, защото не е с предпочитания цвят, но подходящо решен цветово милионник ще преглътнеш? Най-често така се раждат легендите за чупливите и ненадеждни коли.

 

Така като гледам по-горе в темата един от колегите оглежда грандиси от около 2 години и още не е купил. Ограниченото предлагане не е повод да си купиш боклук.

 

Ето ТОЗИ грандис бих отишъл да погледна, като съм сигурен, че ще има възможност за пазарлъци. Само не разбирам защо е посочена такава мощност, но сигурно е грешка.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само дето, на този, му е доста висока цената! Иначе изглежда добре :icon_thumbup:

Непремено ще погледна и него,вече проведох предварителен разговор със собственика!Цената ще я договаряме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Непремено ще погледна и него,вече проведох предварителен разговор със собственика!Цената ще я договаряме.

 

След малко по-внимателен прочит на тази обява идвам до извода, че не е изключено колата да е внесена преди 2,3 години и оттогава собственикът да пази документи. Не че е чак толкова лошо, но не превръща колата в такава с надежден произход. Това не променя предимства, че има газ, че е обслужена и с ремонтирано окачване. Позахабени са подлакътниците малко, за около 10 000 лв. не е лощ избор, мисля аз. Пламен може да я разкости внимателно и така. Нямането на БГ произход веднага е основание за едно 1000 лв. надолу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Трябва да добавим и това, че с годините Грандис се доказа, като един от най-добрите модели на Мицубиши, изобщо не е за пренебрегване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След малко по-внимателен прочит на тази обява идвам до извода, че не е изключено колата да е внесена преди 2,3 години и оттогава собственикът да пази документи. Не че е чак толкова лошо, но не превръща колата в такава с надежден произход. Това не променя предимства, че има газ, че е обслужена и с ремонтирано окачване. Позахабени са подлакътниците малко, за около 10 000 лв. не е лощ избор, мисля аз. Пламен може да я разкости внимателно и така. Нямането на БГ произход веднага е основание за едно 1000 лв. надолу.

Интересното е,че в мобилето цената е 11000,а в карс е 10500.А някакво мнение за това http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11403352967843536&slink=8b3iwc?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е,че в мобилето цената е 11000,а в карс е 10500.А някакво мнение за това http://www.mobile.bg...6&slink=8b3iwc?

 

Четиристепенен автоматик на тази кола хич не се справя добре и гори юнашки, разбирай от порядъка на 17-18 литра газ в града. От тази обява не може нищо съществено да се разбере.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много от Вас не са имали възможност(или не им се е ходило) да погледнат този в Бургас, който аз взех края на миналия месец!!! Смея да кажа че надали е имало по добър избор в момента на пазара в БГ!!!Има я в "гаража" на форума!!! Това ми е третото мицубиши от поколението SUV (първо space Runner,space Wagon,Grandis) За съжаление обаче колата колкото и да я хвалиме е трудна за поддръжка (като качествени части) в БГ и бензиновата версия в комбинация с автомат е доста тромава за конете си!!!! Липсата на части втора употреба (елементарни,интериорни дреборлии,части за челен удар и т.н) автоматично изстрелват малцината търгаши притежаващи такава за части в космоса!!!Цените които ще чуете са от ранга за поддръжка на S-Class:-) Иначе машината е класа и е удоволствие да притежаваш такъв автомобил!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Много от Вас не са имали възможност(или не им се е ходило) да погледнат този в Бургас, който аз взех края на миналия месец!!! Смея да кажа че надали е имало по добър избор в момента на пазара в БГ!!!Има я в "гаража" на форума!!! Това ми е третото мицубиши от поколението SUV (първо space Runner,space Wagon,Grandis) За съжаление обаче колата колкото и да я хвалиме е трудна за поддръжка (като качествени части) в БГ и бензиновата версия в комбинация с автомат е доста тромава за конете си!!!! Липсата на части втора употреба (елементарни,интериорни дреборлии,части за челен удар и т.н) автоматично изстрелват малцината търгаши притежаващи такава за части в космоса!!!Цените които ще чуете са от ранга за поддръжка на S-Class:-) Иначе машината е класа и е удоволствие да притежаваш такъв автомобил!!!

Ако говорим за бордото с кожения салон, което беше в Бургас съм го гледал, отидох специално да го гледам от София и имаше проблеми със задържане на спирачния апарат, изгнил преден капак и голяма част от боята не беше оригинална. Отделно климатика не работеше, както и подгряването на седалките. Затова не го взех а продължих с търсенето.

Редактирано от djholland
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

........ единствената читава беше в Симауто и аз я купих. :icon_dance:

Ти добре си я купил, ама сега гледам я продаваш много бързо ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти добре си я купил, ама сега гледам я продаваш много бързо ?

Дължи се на факта, че за съжаление останах без работа, а сега и жената я заплашва същото. Колата е перфектна и въобще не ми се продава, а в момента в който си намеря работа и не съм я продал още и слагам газчица и газ до дупка.... :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за бордото с кожения салон, което беше в Бургас съм го гледал, отидох специално да го гледам от София и имаше проблеми със задържане на спирачния апарат, изгнил преден капак и голяма част от боята не беше оригинална. Отделно климатика не работеше, както и подгряването на седалките. Затова не го взех а продължих с търсенето.

Значи си прекалено взискателен колега.....спирачния апарат заедно с диска си ги взех за 50лв от един изгорял грандис на околовръстното, подгряването на седалките работи отлично и на 2-те степени но се осеща малко по-късно(което определено е минус)За капака със 150лв REFRESH лятото е като НОВ, а колата е много качествено освежена за което ЕВАЛА защото ВАН с подобни размери и на такава цена няма как да НЯМА външни забележки!!!Климатика е вакумиран защото в тази част на Швейцария не им трябва КЛИМА и за 50лв проверка+пълнене с фреон всичко е ОК!!!От там на сетне не че се хваля но няма такъв с толко екстри GRANDIS в БГ и като цвят и като изпълнение, на всичкото отгоре имам и работеща навигация с модул от PAJERO която даже и търгаша не се е сетил да погледне че я има под предната седалка, а дисковете на NAVTEQ някой придведливо беше скрил в задните кухини!!:-)

За горе изброените дефекти след циганско пазарене и дърпане колата я взех на перфектна цена и сега си я карам из Европа с КЕФ!!!

Редактирано от Benzindjia
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...