Премини към съдържание

Галанта "гасне"


Mirama

Препоръчано мнение

Здравейте на всички.

Отдавна не съм се разписвала, но от известно време се появи проблем, който не ми е ясно от къде точно идва.

Става въпрос за следното. При работа на място (примерно на светофар), или много бавен ход (пак при пъплене на светофар) се случва няколко пъти колата да изгасне.

Галанта е с газова уредба и се кара в 95% от случаите на газ.

Възможно ли е да е проблем със самата уредба, или нещо в електрониката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре е според мен първо да се провери, дали и при бензин ще има същия проблем. Ако го има, аз залагам първо на стъпковия мотор въпреки, че има и доста други възможни причини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С обикновена газова ли е или с инжекцион? Обикновено проблема се оправя с настройка на изпарителя. Оборотите падат и гасне само когато е топла, нали? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С инжекцион е.

Прави го рядко, така че ще трябва доста време да я покарам само на бензин, за да видя дали и тогава ще го прави този номер.

Случва се в месеца 1-2 пъти.

До сега общо 4пъти е гаснала. Единия обаче беше доста прегряла, след голямо висене в задръстване.

Един път се случи още при паленето, но изкарвах на задна и тогава 2пъти угасна.

И още нещо, автоматик е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше подобен проблем, не само с Галанта, а и с друга кола с газ. Почиствам дроселовата клапа и всичко си идва на мястото. Отнема не повече от 10мин да се мхне хубаво нагара и е ОК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...