Премини към съдържание

Газов инжекцион Lancer 08 CVT


Препоръчано мнение

Здравейте,

Преди 2 седмици си монтирах газов инжекцион Agis. Извинявам се, ако има вече такава тема, но бих искал ако може някой от колегите, който кара на газ (ако има такива) да сподели разхода си на гориво за да имам база за сравнение след 1 месец, понеже ми се струва, че сега харчи малко множко и ще ходя на още настройки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преди 2 седмици си монтирах газов инжекцион Agis. Извинявам се, ако има вече такава тема, но бих искал ако може някой от колегите, който кара на газ (ако има такива) да сподели разхода си на гориво за да имам база за сравнение след 1 месец, понеже ми се струва, че сега харчи малко множко и ще ходя на още настройки.

Може да, но има някои подробности......

1.на такава кола с такъв мотор ,респективно такова ЕКУ,е важно двете ЕКУ-та да си кореспондират по КАН интерфейса.........

2.също така е важно моментното състояние на запалителните свещи........

3. и не на последно място - луфтовете на клапаните - те трябва да са с 0.05 отгоре върху данните които се дават за вашия мотор, не помня цифри, има ги в каталозите......

Тези мотори имат много капризни и слаби легла на клапаните, и всяка промяна на типа гориво води до задълбочаването му......Така че ако искаш колата ти да върви и харчи нормално, първо мини през тези неща..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да, но има някои подробности......

1.на такава кола с такъв мотор ,респективно такова ЕКУ,е важно двете ЕКУ-та да си кореспондират по КАН интерфейса.........

2.също така е важно моментното състояние на запалителните свещи........

3. и не на последно място - луфтовете на клапаните - те трябва да са с 0.05 отгоре върху данните които се дават за вашия мотор, не помня цифри, има ги в каталозите......

Тези мотори имат много капризни и слаби легла на клапаните, и всяка промяна на типа гориво води до задълбочаването му......Така че ако искаш колата ти да върви и харчи нормално, първо мини през тези неща..........

Благодаря, в сряда отивам да ми го настроят и ще спомена всички тези неща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.8 CVT автомат

 

Аз съм сложил Фобос 2 с OBD (точно връзката между компютърчетата), както и защита (охлаждане) на клапаните с мобилно зарядно в капачката за бензин. Стана много добре! Разхода е същият , обаче газта е 1.12 ст. Успех!!

 

П.С. тази газова има 3 режима - икономичен, нормален, спортен.. като спортният е с по високи параметри отколкото ако караш на бензин, съответно върви повече :) и между другото винаги пали на Бензин след като загрее сама си сменя на Газ.

Редактирано от gdurev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здраасти gdurev,

Къде ти сложиха газовото и като цяло какво ти е мнението за поведението на колата с това газово устройство.

Тези режими сам ли си можеш да си ги сменяш или при първоначалната настройка на газовата уребда в сервиза?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с BRC от 2г и съм много доволен. Вървенето се запази същото, а горенето достига с около 10% повече от това на бензин, в зависимост от карането. Монтираха ми я в Бургас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с BRC от 2г и съм много доволен. Вървенето се запази същото, а горенето достига с около 10% повече от това на бензин, в зависимост от карането. Монтираха ми я в Бургас.

Здрасти,

можеш ли да ми дадеш някакви координати на този сервиз в Бургас, дето са ти сложили газовото устройство.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...