Премини към съдържание

Колеги, имаме още един Galant Avance в клуба!


Препоръчано мнение

Мирослав е объркал малко номера на рамата, но е прав, че Галанта ми е Елеганс, а не Аванс. Не знаех, че има Elegance с такава броня. Ето какво казва VIN-кода на колата

ТУК

Произведена е на 11.10.2002, доставена в Испания (Барселона) на 17.06.2003, а е регистрирана на 27.06.2003

 

 

Сравних набързо:

 

твоята има тракшън, моята не

моята има круиз, твоята не

има разлика в амортисьорите и пружините - това е интересно!

 

При теб:

6A13-4-EL (6A13)

Амортизаторы: передние - MR491592

Пружины: передние - MR235555 (WHITE/PINK)

Штатные диски: (TYPE GV).

Тормозные колодки: передние - MR527675

Тормозные диски: передние - MR510741 (15")

водушный: MR529773 (NON WOVEN)

 

При мен:

6A134NQ (6A13) SOHC

Амортизаторы: передние - MR235596

Пружины: передние - MR235554 (WHITE/BROWN)

Штатные диски: (TYPE E,B-ARGENT,ST,15X6JJ). - това не са ли алуминиеви?? - без значение впрочем

Тормозные колодки: передние - MR389548

Тормозные диски: передние - MR475331 (15")

водушный: MR266849 (NON WOVEN)

 

 

 

Интересно с какво се различава окачването, дали е само нов парт номер или в твоята има подобрения?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сравних набързо:

 

твоята има тракшън, моята не

моята има круиз, твоята не

има разлика в амортисьорите и пружините - това е интересно!.....

Интересно с какво се различава окачването, дали е само нов парт номер или в твоята има подобрения?

На твоя въпрос само Мирослав може да ти отговори. Наистина имам тракшън и нямам круиз, но повечето от Галантите в Испания са с тракшън и няма нито един с круиз, докато в Германия май круиз-а е стандартна екстра, но пък тракшън-а е рядко срещан. Явно е някаква специфика на съответния пазар или просто дилъра така ги е поискал. Забелязах и друго - в Испания няма нито един Галант със 17 цолови джанти :icon_hmm:

Сега е момента да те попитам дали не си навит да ми дадеш твоите 17-ки, а аз ще ти дам оригиналните (японски) 15-ки и дори ще ти доплатя известна сума?

 

Темата малко се отклони, но се надявам колегата Mitsubishi да не ми се сърди. Ще помоля колегата Miroslav да погледне в неговата "вълшебна програмка" и да види какво може да каже за моя Elegance:

 

JMBLREA5W1Z000518

 

Предварително благодаря и още веднъж извинения към създаделя на темата.

Kein problem :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте, първо да честитя на колегата, за колата! Изглежда чудесно.

 

Извинявам се, че се отклонявам от темата, но съм се засилил да си купувам и аз Галант по-скоро съм малко на кантар с едно Ауди А6, но като че ли клоня към Галанта. Та имам един въпрос относно таблото, а не искам да отварям нова тема, защото има доста.

 

Гледам, че на колегата свети бяло с червени стрелки, а на повечето, които гледах в мобиле.де са с оранжеви стрелки и със старите броячи на километри. Искам да питам само Avance моделите ли са с такова табло или и в другите модификации се слага?

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо да честитя на колегата, за колата! Изглежда чудесно.

 

Извинявам се, че се отклонявам от темата, но съм се засилил да си купувам и аз Галант по-скоро съм малко на кантар с едно Ауди А6, но като че ли клоня към Галанта. Та имам един въпрос относно таблото, а не искам да отварям нова тема, защото има доста.

 

Гледам, че на колегата свети бяло с червени стрелки, а на повечето, които гледах в мобиле.де са с оранжеви стрелки и със старите броячи на километри. Искам да питам само Avance моделите ли са с такова табло или и в другите модификации се слага?

 

Благодаря предварително.

 

Не искам да говоря лошо за другите марки коли, но специално за марката, с която си на кантар бих те посъветвал да се качиш да покараш едната и другата и избора ще си направиш сам, макар аз предварително да зная коя кола ще избереш. :icon_dance:

Таблата на по-луксозните модели Галант произведени след 1999 година са с неоново осветление. Първо светват стрелките в червено, след това останалата част от таблото в приятно мек и чисто бял цвят. Няма такава мания :icon_thumbup: . Същите табла се монтират и на Галант с GDI двигател, но не те съветвам да си взимаш такъв, макар да са малко по-евтини от тези с V6 24 мотора защото имат доста по-скъпа подръжка и защото са много капризни към горивото. Шестцилиндровия Галант е.......няма друга кола като него :icon_clap: . Още с подаването на газ и тръгва да се ускорява, без значение с каква скорост се движиш и на каква предавка си. Правил съм си експеримент - карам на 5-та с около 40-45 км/час, оборотомера ми показва 1000 оборота..........натискам газта и колата веднага тръгва да се ускорява без да прехълцва или да се замисля. Всъщност така, както ти говоря (пиша) едва ли ще повярваш, затова те посъветвах да се качиш и да покараш поне за малко един такъв Галант. Не си написал от къде си, но ако си близо до Ямбол, ела и ще ти покажа за какво става дума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор.

От Бургас съм ;-) Може и да намина да се повозя.

А за Аудито предната ми кола беше такава и смея да твърдя, че съм впечатлен от качествата, които предлага модела още повече, че беше и куатро.

Галанта се запалих покрай един приятел, който има такъв автоматик 2.5 и основно съм се насочил към този двигател, а и баща ми кара Паджеро 2001-ва :icon_rock: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече има два Галанта по малко клуба :icon_doh: - поне докато не се оправят ,но и в двата случая причините са човешка грешка............няма да назовавам имена и коли, но и двата бяха символи на клуба....... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво се е случило? :icon_crying:

Е, нека соствениците да си кажат ако искат..................то и моя щяха да го забатисат, но уви, разминах се само с драскотина по калника........... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, нека соствениците да си кажат ако искат..................то и моя щяха да го забатисат, но уви, разминах се само с драскотина по калника........... :icon_censored:

 

Имам лошото чувство, че на две хубави галантчета са им пострадали ламарините :icon_crying: Дано да греша!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам лошото чувство, че на две хубави галантчета са им пострадали ламарините :icon_crying: Дано да греша!!!

На единия само, на другия.....................абе не ми се говори направо............ :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На единия само, на другия.....................абе не ми се говори направо............ :icon_censored:

Някой няма ли да каже най-после за какво става въпрос....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой няма ли да каже най-после за какво става въпрос....

Ами нещо по София трябва да е станало, моите Галант-чета са си живи и здрави (поне за сега).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...