Премини към съдържание

Еклипс 1г черен пушек


Препоръчано мнение

Наскоро си купих Еклипс, мн. запазен , но эабелязах, че пуши черен дим през ауспуха.На тихи не при повече обороти.Помогнете,какво да предприема?;.2.0 150hp 1994г.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Черният пушек е знак за богата смес(много бензин,малко въздух).Почни от въздушния филтър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Черен пушек, може и да е от лошо изгаряне, скоро правено ли е нещо по колата...( ремонт / обслужване) ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е ми е ясен повече от бял ден.Сигурен съм,че и разхода ти е ненормален и колата не държи ниски обороти с климатик.Кажи сега колко бира мога да изпия и ще ти отстраня проблема безплатно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

разхода е голям към 15 на 100. Оборотите са си добре,а за ремонт незнам скоро я купих. Като чели и липсва мощ. От двигателя се чува звук като чукане на клапани, но съвсем слабо. Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

разхода е голям към 15 на 100. Оборотите са си добре,а за ремонт незнам скоро я купих. Като чели и липсва мощ. От двигателя се чува звук като чукане на клапани, но съвсем слабо. Поздрави

 

Ламбда сонда......Твоята е бъгава...или изобщо не работи вече.Тва 15/100 градско,или извън е?...Откачи си сондата,и пробвай без нея....може да ти светне check engine но няма се плашиш....тва е щото ще хване че няма сонда по някое време.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Эа съжаление тоэи проблем остана на второ място.Вчера както си карах със около 60км,върнах 3та предавка иэпреварих един тир,после 4та до към 140 и я иэключих,но когато реших да вкюча пак скоростите иэчезнаха.Нямам си идея как се случи.Съединитея не боксуваше,никакви признаци.Даите идея какво може да е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл "изчезнаха"? Лоста не се движи, съединителя не реагира, включва пък не върви? За всяко нещо диагнозата е различна все пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл "изчезнаха"? Лоста не се движи, съединителя не реагира, включва пък не върви? За всяко нещо диагнозата е различна все пак.

 

Да,да..кажи какво имаш в предвид под "изчезнаха"..... за да можем да те насочим.Тече ли нещо от долу....как се прибра?...колата в движение ли е,някак си ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

влизат,но се едно е изключена,пробвах всички и едно и също.Колата неиска да помрадне,а двг работи.

Редактирано от valeri29
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

влизат,но се едно е изключена,пробвах всички и едно и също.Колата неиска да помрадне,а двг работи.

 

Хм...а,тече ли нещо от из под колата.Има една вилка долу на скоростите...или,аз е знам като "вилка на изключващия механизъм"...тя ако се е чупила ... става точно така като го описваш.Аз съм го ял дебелия точно с тия симптоми .... в час пик...в прекрасната ни столица,на НДК ...беше мн яко...мн ме сърбя задника...

Ако тя се е чупила,би трябвало да ти изтече маслото от скоростите....за тва те питам изтекло ли е нещо.Ако не ... разгледай жилата....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не погледнах,защото барзах да я махна от пътя.Отдоло също не съм поглеждал,но кои жила точно да погледна.Поздрави

Редактирано от valeri29
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жилата са от скоростния лост до скоростната кутия. Има 2 къси щанги на скоростната, на които трябва да са закачени двете жила. Вкарваш някой да реди скоростите (на загасен двигател, разбира се) и гледаш дали наистина въпросните жила и щанги мърдат правилно. Ако не - търсиш къде са откачени. Вероятността за скъсано жило е по-малка.

Ако не е това, изключваш от скорост, отлепяш предните гуми, подпираш колата добре и проверяваш полуоските, дали някъде нама нещо скъсано. Нямам достатъчно опит с Иклипс и не мога да кажа до колко е вероатно, но на други коли на 2 пъти ми се е случвало да се скъса оста на карето - уж всичко ОК, ама полуоската върти, а колелото, съответно и цялата кола, не мърда.

Сещам се и за още 3-4 варианта, но тия май ми се виждат най-вероятни. При другите би трябвало да усетиш удар или да чатка при опит да включип на скорост.

Надявам се да е откачено жило все пак, най-евтино излиза :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега ще погледна,но ще я закарам на маистор и ще споделя какво е казал.

 

Като гледаш погледни и каретата и включи на скорост погледни дали се въртят полуоските!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги.Вчера закарах колата при майстор,който се сьгласи да я прави само ако му помагам......аз неразбирам мн.но почнахме я.Все още незнаем какво и е .....полуоските и каретата са здрави....накараме да вартя едната главина.....така трябвало да се варти другата обаче движението е слабо и каточели презкача след това пак зацепва и тнт.Тои казва,че има 2варянта......феродов диск или диференцяла нещо е крашнал.Дано да има и други опции.Ако имате предполужения пишете......и ако някой знае колко струва ск кутия ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги.Вчера закарах колата при майстор,който се сьгласи да я прави само ако му помагам......аз неразбирам мн.но почнахме я.Все още незнаем какво и е .....полуоските и каретата са здрави....накараме да вартя едната главина.....така трябвало да се варти другата обаче движението е слабо и каточели презкача след това пак зацепва и тнт.Тои казва,че има 2варянта......феродов диск или диференцяла нещо е крашнал.Дано да има и други опции.Ако имате предполужения пишете......и ако някой знае колко струва ск кутия ....

:icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Ега ти майстора..........къде е колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колата е в едно село до враца на трупчета и колега понеже прочетох доста теми в форума знам че си мн запознат даи ми малко савети ако обичаш

Редактирано от valeri29
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип избягвам тук да пиша..........

Направете следните неща:

1. вкл. на скорост, примерно 1 или 2-ра.......

2. вдигнете колата на крик от едната предна страна, примерно лява.......

3. завъртете колелото на ръка,ако се върти ,то запомнете с каква тежест се върти - т.е. дали е трудно или лесно........освен това следете и се ослушвайте за шумове и тракания.....

4. по същия наин и другото колело дигнете и пак завъртете - след това сравни приложенмата сила, тя трябва да е еднаква или горе долу равна, ако обаче не е така, то тогава има проблем най вероятно в кутията.....възможно е да са се изяли шлиците на някоя полуоска, и/или каре........

Не разбрах като мърдате лоста за скоростите, нормално ли се движи или има по къс ход и трудност на влизане.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

лоста се марда нормално с скоростите се редят нормално даже и без амбриаж.....буташ лоста не издава никакав звук.Още не сме отваряли кутиятя,но шлиците на каретата са здрави то ще ги еизносило,a те са непокатнати.Незнам няма логика от един пьт изчезнаха нямаше и нищо.Имало 2 жила някаде не ги намерих,но ако някое от тях се е откьснало може ли да сьздаде този проблем.

Редактирано от valeri29
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

лоста се марда нормално с скоростите се редят нормално даже и без амбриаж.....буташ лоста не издава никакав звук.Още не сме отваряли кутиятя,но шлиците на каретата са здрави то ще ги еизносило,a те са непокатнати.Незнам няма логика от един пьт изчезнаха нямаше и нищо.Имало 2 жила някаде не ги намерих,но ако някое от тях се е откьснало може ли да сьздаде този проблем.

Жилата се виждат с просто око, стига да знаете какво да гледате.........ако са скъсани ,да ще има този проблем, но според мен не са те, най вероятно има едни планки, на които се закачат кожусите на жилата, те са с гумени вулканизации и може те да са се скъсали, ако е така, няма да можете да превкл. скоростите ,защото се мърда всичко заедно с кожуха на жилото ...........планката е преди пеперудата на ск. кутия.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...