Премини към съдържание

Lancer 2010, sedan


hartiiko

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Преди около седмица, както бях паркирал на тиха уличка в кв. "Изток", така на сутринта намерих колата си смазана (буквално) отзад. Ударена е без спирачен път с около 40 км., най-вероятно от Опел Астра, синьо-зелен.

 

Както и да е. В момента е ходене по мъките със застрахователи (Уника) и сервизи (Балканстар). От сервиза ми оцениха щетите на 11 000 лв:


  •  
  • задна броня
  • основа на задна броня
  • заден капак
  • дъно на багажник
  • външни стопове
  • емблеми
  • светлоотразители
  • разни там щипки, амортисьори, винтове, пружини, панти и др.

 

Смятам смятам, добутах го по цени на ел. магазини на 2500. Да речем и работа още толкова - 5000; 1000 за боя - 6000, ама преко сили!!!

 

Сега се опасявам, че няма да одобрят калкулацията и ходенете по мъки ще продължи. Затова си търся алтернативи - къде според вас мога да открия читави (нови) резервни части и читав сервиз?

 

Благодаря предварително!

 

 

П.П. Ако ви се случи такова нещо, недай си Боже, задължително викайте КАТ, каквото и да ви коства това!!!

Редактирано от hartiiko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не викна ли КАТ? При такава щета, ама изобщо не ме интересува, кой ми е ударил колата, какво смята БС и още по-малко, какво си мисли застрахователя. Имам ли си аз документа от КАТ, просто си искам колата като нова, а тези да се разбират кой, как знае. Една торба за КАСКО, пък и накрая ще мисля аз, колко стрували частите. Наеш ГА, никога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не викна ли КАТ? При такава щета, ама изобщо не ме интересува, кой ми е ударил колата, какво смята БС и още по-малко, какво си мисли застрахователя. Имам ли си аз документа от КАТ, просто си искам колата като нова, а тези да се разбират кой, как знае. Една торба за КАСКО, пък и накрая ще мисля аз, колко стрували частите. Наеш ГА, никога.

 

Здрасти,

 

На секундата се обадих на КАТ, но оттам ми казаха, че щом няма пострадали и извършителят е неизвестен, не могат да дойдат. Уговаряхме се 10 мин. и накрая кандисаха да ме запишат "по телефона"... Казах си данните, потвърдиха, че разговорът е записан и - по живо, по здраво!

 

На другия ден отидох в Първо районно и си регистрирах жалба срещу неизвестен извършител. Издадоха ми удостоверение. И сега чакам "Уника" да се наумува...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. Те може да ми откажат, но трябва да ми дадат номер за моето обаждане и то за точния ден и ако имам проблем със застрахователите право при тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уника не издават ли възлагателни писма? Колата ти е нова и изобщо не трябва да се занимаваш с части, пари и други глупости. Взимаш си писмо, връчваш го на Балканстар заедно с колата и след месец си я взимаш оправена.

Иначе е най-добре, ако застрахователя има мобилна група да им се обадиш да дойдат на място да ти регистрират щетата. В твоя случай предполагам си ходил да си заведеш щетата сам. При попълването на документите е трябвало да напишеш номера който са ти дали КАТ за ПТП-то. После се пуска една молба в КАТ за издаване на удостоверение за ПТП с този номер, връчваш удостоверението на застрахователя и няма какво да му мислят.

Редактирано от nekro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уника не издават ли възлагателни писма? Колата ти е нова и изобщо не трябва да се занимаваш с части, пари и други глупости. Взимаш си писмо, връчваш го на Балканстар заедно с колата и след месец си я взимаш оправена.

Иначе е най-добре, ако застрахователя има мобилна група да им се обадиш да дойдат на място да ти регистрират щетата. В твоя случай предполагам си ходил да си заведеш щетата сам. При попълването на документите е трябвало да напишеш номера който са ти дали КАТ за ПТП-то. После се пуска една молба в КАТ за издаване на удостоверение за ПТП с този номер, връчваш удостоверението на застрахователя и няма какво да му мислят.

 

Така и стана, като изключим факта, че от КАТ не ми дадоха номер по телефона, а направо ме пратиха към Първо РПУ, откъдето имам Удостоверение, така че чакам второ възлагателно писмо към БС след проформа фактурата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми става ясно:

Процедурата в такъв случай е

1) завеждаш щетата при застрахователя. Няма значение дали си викал КАТ или си се обаждал на мобилна група.

2) искаш да ти датат възлагателно писмо към Балканстар (независимо дали е идвал КАТ или не или дали си викал мобилна група или не няма основание да откажат).

По принцип ако колата ти е по-млада от 5 г можеш да я обслужваш в оторизирания сервиз т. е. Балканстар (тази възраст малко варира в различните компании, не знам как е в Уника, но е някъде там).

3) с него и с колата отиваш в Балканстар и я оставяш да ти я правят

И изобщо не е твоя работа да калкулираш кое колко струва - оценката и изплащането на щетата е вътрешна работа м/у застрахователя и сервиза на Балканстар. Обикновенно си надписват едни завишени цени, на които няма какво да им се вързваш, защото м/у застрахователите и обслужващите сервизи имам мн специфични взаимоотношения и с вътрешно взимане-даване.

 

Също така - после - важно е след като си вземеш колата оправена да я дозастраховаш.

 

btw и при мен проблемите досега са били винаги с опели - и при тази и при миналата кола ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

Благодаря на всички, които проявиха интерес към проблема ми! Днес ми съобщиха, че калкулацията е одобрена и в началото на май май ще е готова колата. :)

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте,

 

 

Благодаря на всички, които проявиха интерес към проблема ми! Днес ми съобщиха, че калкулацията е одобрена и в началото на май май ще е готова колата. :)

 

Поздрави!

Колега,

Уника са много коректни при щети. Административните процедури са бавни, но за щети са наистина много коректни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата на колегата, вече е в перфектно състояние (доколкото я видях) :icon_clap::mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата на колегата, вече е в перфектно състояние (доколкото я видях) :icon_clap::mitsu-smiley:

 

 

Блести, блести! Отпред е на 3 г., отзад на 2 седмици :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...