Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

"Уморени" пружини?


Препоръчано мнение

Здр,колеги!

Предницата ми стой вирната-по-висока е от задницата и като сложа летните 205/55/15,даже и като съм сам в колата опират отзад като подскочи.Податлива е на товарене и за мен пружините са аут.

Намерих пружини на доста приемлива цена от колега във форума-GDI седан '98.Обаче как да разберем дали са по-добре от моите?Демонтирани са.

Ако вдигна колата и при разпънато състояние мерим м/у витките с шублер моите и тези демонтираните???

Дайте съвет как да ги разберем...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само чрез натоварване може да се разбере. Или поставяш и гледаш но както описваш ситуацията явно няма как да са по-зле от твоите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един майстор ми каза начин,незнам колко ефикасен.

Демонтиранити пружини-стари и "нови" се мерят с шублера между витките.Натягат се с някаква скоба за няколко минути,отпускат се и после пак се мерят.По свитата отпада.

Май за момента се отказах,мисля за нови след известно време.Най-сигурно е така!Иначе-котка в чувал-не знаеш какво вземаш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, преди време и на мен ми се струваше омекнала задницата, щом отзад седнат двама и между гумата и калника остават два-три пръста разстояние. Купих нови, но положението си е същото, та, ако увисването не е толкова фрапантно не е от пружините. Е, вярно колкото и да е увиснала, трябва доста залюляване при висока скорост за да опрат. Но щом си се отказал, моите старите още си стоят ако искаш ще ти ги дам поне да пробваш, щом си се отказал. Както казах оказа се, че нищо им няма. Поне не са по-зле от всички останали втора ръка.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, преди време и на мен ми се струваше омекнала задницата, щом отзад седнат двама и между гумата и калника остават два-три пръста разстояние. Купих нови, но положението си е същото, та, ако увисването не е толкова фрапантно не е от пружините. Е, вярно колкото и да е увиснала, трябва доста залюляване при висока скорост за да опрат. Но щом си се отказал, моите старите още си стоят ако искаш ще ти ги дам поне да пробваш, щом си се отказал. Както казах оказа се, че нищо им няма. Поне не са по-зле от всички останали втора ръка.

 

Какви два три пръста,колега?!Като няма никой в колата са толкова!

И каква излезе причината за омекналата задница-казваш че и с новите е същата работа?

Какви пари ще ми излезе пробата им при майстор и каризмата ти седан ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колега,когато си купих звездичката,и отзад седнаха двама по-тежички,при неравности и завои гумите опираха здраво в калниците.Купих нови пружини и си ги смених-промяна-0.Започнаха едни идеи за подлагане и т.н.....Оказа се че всичко е от джантите,смених ги и всичко се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колега,когато си купих звездичката,и отзад седнаха двама по-тежички,при неравности и завои гумите опираха здраво в калниците.Купих нови пружини и си ги смених-промяна-0.Започнаха едни идеи за подлагане и т.н.....Оказа се че всичко е от джантите,смених ги и всичко се оправи.

 

 

Здр,колега.С какъв размер гуми я караше?Зимата като съм с 185/65/14,ник'ви грижи.Днес сложих летните 205/55/15,6.5 дж,33ет.Перфектно й стоят.Обаче с тях е проблема!Не стърже при завои,само като подскочи.Повече ме дразни това,че прилича на убит от бой Опел!Е не чак толкова ,ноо ме дразни.Просто не е симетрична...

А в крайна сметка дали са пружини???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви два три пръста,колега?!Като няма никой в колата са толкова!

И каква излезе причината за омекналата задница-казваш че и с новите е същата работа?

Какви пари ще ми излезе пробата им при майстор и каризмата ти седан ли е?

 

Никаква - не е омекнала, просто явно така си стои :) По спомени за 20 лв. ми ги смениха, но съм приятел с майстора и не знам доколко е реална цената. Просто ти предлагам вариант и ти казвам при мен какво се оказа, явно този 1 см от летните гуми влияе. Виж вече ако опира на празна кола, тогава не е нормално.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Днес сложих летните 205/55/15,6.5 дж,33ет. Перфектно й стоят. Обаче с тях е проблема!

 

Проблема го коментирахме в няколко теми преди време.

С 205 ширина максимума за да не опира отзад е 50! На 55 опира.

 

6.5J стандартно са за 195 гуми - при тях на 55 няма да имаш проблем.

 

Моята я карам с 205.50.15/7J и е клекнала колкото твоята.

При товар гумата влиза няколко пръста в калника, но не опира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никаква - не е омекнала, просто явно така си стои :) По спомени за 20 лв. ми ги смениха, но съм приятел с майстора и не знам доколко е реална цената. Просто ти предлагам вариант и ти казвам при мен какво се оказа, явно този 1 см от летните гуми влияе. Виж вече ако опира на празна кола, тогава не е нормално.

 

 

Колега, имаш Л.С.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го коментирахме в няколко теми преди време.

С 205 ширина максимума за да не опира отзад е 50! На 55 опира.

 

6.5J стандартно са за 195 гуми - при тях на 55 няма да имаш проблем.

 

Моята я карам с 205.50.15/7J и е клекнала колкото твоята.

При товар гумата влиза няколко пръста в калника, но не опира.

 

Колега,и изхвълянето на джантата(ет или оффсет) играе роля.Моето е 33.С 195/55/15 ще се справи с опирането,а 205/50/15 пак ще ми опира,сигурен съм.Виж в гараж колко изнесени стоят... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Здравейте колеги. Ако някой го интересуват пружини за Митсубиши Карисма имам 3 броя 2 задни и 1 предна . Пружините са спортни, жълти на цвят. Ако някой го интересува може да ми пише на лично съобщение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми беше решен преди да сложа зимните гуми...Смених амортисьори и пружините,които колегатa Dell ми даде(хиляди благодарности).Колата не се вдигна много,но не опира даже като е натоварена...

Причината е била в амортисьорите главно,защото на стенда бяха на 48% и 50%,а хода им нагоре и надолу повече от 5см!!!

И по принцип не подскачаше задницата,твърда си беше,нямаше симптоми...

Благодарим колега все пак!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...