Премини към съдържание

Откачен маншон на амортисъора


lesko

Препоръчано мнение

Здравейте колеги днес като тръгвах с мицку чух леко изщракване от към предна лява гума.Погледнах и видях маншона на амортисъора да виси долу, стъблото се вижда .Как мога да го сложа пак или си трябва майстор? :icon_hmm: Галанта е Е-32 хечбек.Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги днес като тръгвах с мицку чух леко изщракване от към предна лява гума.Погледнах и видях маншона на амортисъора да виси долу, стъблото се вижда .Как мога да го сложа пак или си трябва майстор? :icon_hmm: Галанта е Е-32 хечбек.Благодаря ви предварително.

Ми опитай се сам, като вдигнеш колата на крик, по този начин ще увеличиш разстоянието м/у навивките на прижините и ще имаш повече място за работа........само че не разбрах каква точно е колата, щото има разлика......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми опитай се сам, като вдигнеш колата на крик, по този начин ще увеличиш разстоянието м/у навивките на прижините и ще имаш повече място за работа........само че не разбрах каква точно е колата, щото има разлика......

jmblne32akz000206 рама.4г37 двигател .Ще се опитам сам дано да стане .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

jmblne32akz000206 рама.4г37 двигател .Ще се опитам сам дано да стане .

Ти си макферсън окачване, тогава имаш шансове да бръкнеш така , както ти казах, тъй като при теб пружините са с по големи и по едри навивки и като вдигнеш гумата и я свалиш , има доста място.......ако са скъсани горе, по ръба, там къде има улей, тогава най лесния и евтин начин е да ги вържеш с една по мека тел за ограничителя- тампона на амортесьора ,един жжълт обикновенно е.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига да има за къде да ги върже, :) защото има вероятност шоковите тампони да са се саморазпаднали вече, ако не са сменяни някога ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разпаднали са се ,требва си майстор.Днес огледах и другата страна тампона се беше изхлузил от горе или разпаднал .:icon_doh:колко ли ще ме обръснат?

Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колко ли ще ме обръснат?

Цели 18 лв. за двата тампона и двата маншона, ужасТ, голямо бръснене ще падне ..:) ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цели 18 лв. за двата тампона и двата маншона, ужасТ, голямо бръснене ще падне ..:) ..

:icon_thumbup: Като сложим цената за труд става общо около 100лв.Или греша? Наздраве :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: Като сложим цената за труд става общо около 100лв.Или греша? Наздраве :drinks:

Цената е около 50 лв. общо......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш и един още по-евтин вариант. Точно пасват от Голф3 и струват 10лв. Не се шегувам. При мен искараха повече от 3 години и предполагам още са на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се сваля амортисьора при операцията, после реглаж предница, нали не бъркам .. (28-36 лв в Сф)?

А за да е толкова зле маншона, амортисьора и той е пред пенсия с 95% вероятност, нали пак не бъркам ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Амортисъорите са почти нови но тампоните се скапаха .При интервенцията не се налага реглаж тъй като конфигурацията се запазва . :drinks: Колата вече е при DJ-я да оправи любимата ми колица. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...