Премини към съдържание

Abs на Спейс Вагон


Препоръчано мнение

Здравейте, приятели и Митсуманяци. От 11 години съм закрастен и карам само Митсубиши. Преди10 дни си докарах от Германия Спейс Вагон. Произведена е 96г. двигателя е 133к.с. 2000см. На оклоло 140 000 км. От два дни, ми светва лампата на таблото за ABS и не огасва. Когато запаля двигателя, лампичката угася и след десеттина секунди светва отново и остава така. Погледнах за спирачна течност в казанчетата, открих три казанчета и във всички има достатъчно масло. Когато я карах на ход до България изминах 2000км. но лампичката не светваше. Обаче от два дни ме притеснява. МНого ще съм ви благодарен, ако дадете идеи и опит за проблема. :)

За Колата бих казал, че съм очарован. Върви като самолет, чиста, удобна, функционална, красива. То и няма как,... ТОВА Е МИТСУБИШИ! :first:

Благодаря ви предварително. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и така си тръгнал да проверяваш провериси и датчиците и куплунзите на датчиците, ако имат окисляване е нормално електрониката да отчита грешки.

Така и така това ще правиш :) - вземи и издухай със сгъстен въздух от вътретрешната страна главините със зъбчетата, че някой път застава някоя ръждива люспа и бърка бройката...Ако не свърши работа, поне няма да навреди :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверих всичко до което успях да се добера. Свалих магнитните датчици, внимателно ги почистих. Бяха си добре на външен вид. По кабела стигнах под калника има една букса (връзка), която почистих. Но смея да твърдя, че японеца я е направил перфекно защитена от влага. Наклатките са почти нови, така, че няма да е и от това. Проверих и от двете страни по същия начин. Но лампичката продължава да свети. така че просто нямам идея какво може да и е. Спирачките са перфекни. МНого ми е интересно обаче как може да изпробвам, дали работи ABS-a въпреки, че свети лампата. (няма сняг в момента)

Ще прикача една снимка на вагончето... :good: ( май нещо не се получи със снимката, ама карай)

Ако някой има идеи за тази Светеща лампичка, ще съм ви благодарен. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Проверих всичко до което успях да се добера. Свалих магнитните датчици, внимателно ги почистих. Бяха си добре на външен вид. По кабела стигнах под калника има една букса (връзка), която почистих. Но смея да твърдя, че японеца я е направил перфекно защитена от влага. Наклатките са почти нови, така, че няма да е и от това. Проверих и от двете страни по същия начин. Но лампичката продължава да свети. така че просто нямам идея какво може да и е. Спирачките са перфекни. МНого ми е интересно обаче как може да изпробвам, дали работи ABS-a въпреки, че свети лампата. (няма сняг в момента)

Ще прикача една снимка на вагончето... :good: ( май нещо не се получи със снимката, ама карай)

Ако някой има идеи за тази Светеща лампичка, ще съм ви благодарен. :icon_bye:

За да провериш дадчика, ти трябва осциоскоп, с който да измериш сигнала от дадчиците на всяко колело,това става като завъртиш гумата с ръка и гледаш осциолоскопа какво ще даде, тй трябва да е почти правоъгълен сигнал с някаква амплитуда и височина на импулса , примерно 5 волта или там кокото е, правилната работа на дадчика значи на равни интервали ширина и височина на импулса.......... така и на 4-те гуми и ако всичко е наред ,тогава търси проблема другаде :icon_blush: я блока за управление, я помпата , клапани и дадчиците на клапаните и т.н. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обещах да пиша за продължението на проблема с ABS-a. Ден преди да отида в сервиза да тестват компютъра на колата. Лампата ми угасна. Супер. Ама по хубавото беше че разбрах евентуалната причина на проблема. Когато се подаде контакт, и ключа се завърти леко към стартер тогава светва лапата ABS-a. И точно в този момент пречатква, някъкво реле над главата на водача. Близко до люка на тавана. Учуди ме, защо това реле се намира там. Така и не разбрах..., но се сетих че лампата ми всетна след като бях на Автомивка. А гуменото уплатнението на люка е леко закъсано. И евентоално се е намокрило нещо за да залъже компа. Предния ден карах с отворен люк и явно се е проветрило нещо и лампата вече не свети. Не искам пак да мокря люка за проверка но мисля че е от това. Малко смешно стечение на обстоятелствата, но това е... :icon_bye: Дано на някого му е полезна тази история.

Искам да благодаря на всички, които се постараха да ми помогнат с идеи. :icon_clap: :icon_thumbup:

С удоволствие ще се вклчвам и аз ако знам нещо. Успехи колеги! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...