Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с бутоните на волана (Outlander '08)


Препоръчано мнение

Колеги, имам малко странен проблем с бутоните на волана в Outlander-а (Instyle+ 2008г.)

Прекалено често, задържайки за повече от секунда копчето за увеличаване на музиката все едно съм натиснал бутонът за гласови команди на Bluetooth модула. Почва да си говори, да иска да задавам команди и т.н. Няма значение дали в този момент има регистриран pair-нат телефон или не. Друг път, пък, същото копче за увеличаване всъщност започва да намалява звука (обратното при другото копче не се случва, т.е. проблемът е само в горното - това са увеличаване). С Volume бутоните от централния панел няма проблеми, когато това стане. Бутоните Prev/Next (< / >) на волана също не са ми давали проблем.

И двете неща се оправят от самосебе си след някакво време или след изключване от контакт и повторно пускане. Някакви идеи къде да търся проблема? Не знам дали е софтуерно или проблем във връзката до бутона...

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам малко странен проблем с бутоните на волана в Outlander-а (Instyle+ 2008г.)

Прекалено често, задържайки за повече от секунда копчето за увеличаване на музиката все едно съм натиснал бутонът за гласови команди на Bluetooth модула. Почва да си говори, да иска да задавам команди и т.н. Няма значение дали в този момент има регистриран pair-нат телефон или не. Друг път, пък, същото копче за увеличаване всъщност започва да намалява звука (обратното при другото копче не се случва, т.е. проблемът е само в горното - това са увеличаване). С Volume бутоните от централния панел няма проблеми, когато това стане. Бутоните Prev/Next (< / >) на волана също не са ми давали проблем.

И двете неща се оправят от самосебе си след някакво време или след изключване от контакт и повторно пускане. Някакви идеи къде да търся проблема? Не знам дали е софтуерно или проблем във връзката до бутона...

Софтуерен проблем е това, бърка комуникацията на модула във волана.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 3 месеца ...

И двете неща се оправят от самосебе си след някакво време или след изключване от контакт и повторно пускане. Някакви идеи къде да търся проблема? Не знам дали е софтуерно или проблем във връзката до бутона...

 

Да се включа и аз с 2-3 такива вклювания от последният месец. Като при мен и изключване от контакт не помага. За момента единствено се оправя само след превклюване на MODE бутона.

 

Софтуерен проблем е това, бърка комуникацията на модула във волана.......

 

A идея дали има решение с ъпдейт на софтуер или подмяна на нещо?

Имам чувството и, че се получава ако натискам копчета при завъртян волан. Има ли лентов кабел, който може да създава проблеми от усукване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

XaMаB, мисля че се ориентираш правилно за кабела. След оригиналния ми пост се позачетох из out-club.ru и всички хора с подобни проблеми там казват, че те са се разрешили след смяната на лентовия кабел вътре във волана. Принципно номерът на цялата част е 8619A018 (ползва се в доста модели след 2006), но може да се замени и само лентовия кабел (стига да се открие подходящ), тъй като той се протрива/смачква. Аз по една или друга причина още не съм се занимавал да направя тази продецура, а и малко ме е шубе да пипам сам около еърбега, но възнамерявам в близките месеци да я свърша тази работа.

Цената на оригниалната част трябва да е към 120-150 лева, но излиза, че има и други алтернативи от различни модели, някои дори с по-добър вътрешен дизайн (така че да не се протрива).

 

http://cdn.mkimg.carview.co.jp/minkara/note/000/001/315/126/1315126/p1.jpg

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последната седмица навъртях 3500 км и успя да ми се случи още три пъти. Сам не смея да се захвана, но май ще се разтърся за кабел и да търся къде да го сменят, че започна много често да се случва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...