Премини към съдържание

Galant 2.0, 140 Hp, 2006 G.


galant 2.0 140 Hp

Препоръчано мнение

Здравейте, поздравявам всички собственици на автомобили Мицубиши - по-добрата кола.

 

Аз съм собственик на Галант модел 2006 г. 2.0 140 Hp. Колата е на 27 800 км и е закупена нова от Kuwait, където работя. Искам да попитам за съвета на опитните колеги, доколко има смисъл и какви са плюсовете и минусите на автомобила при внос и експолатация в Бг.

Бих искал да споделя, че при все малкия ми шофьорски опит съм карал доста коли. Така се случи. Никога, обаче не съм се чувствал толкова добре, както в Галанта. Колата е базов модел - АЦ, електр. стъкла, стерео и т.н Няма ABS и Airbag. Въпреки това стабилното возене и мощност са изключително предимство.

 

Моля, за вашите съвети, защото разходът и никак не е малък :)

 

Благодаря! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от много неща дали си струва внос.

За колко си я взел?

 

27800км е много малък пробег и може би си струва, но...

 

Има ли нужните антикорозионни покрития за страни като България? Да не плъзне ръжда след първата зима? С какъв бензин върви? (може би върви с бензин за Москвичи, хаха). Има ли катализатор?

 

Може би ще намериш подобен Галант на същата цена от Германия примерно, с ABS и Airbag.

 

Един подобен почти нов, бензинов 2.0, за 6000 евро не е проблем да се намери.

 

Казваш, харчи много - колко?

7-9/100 може би?

 

Ако си го взел тънко и е съвместим с европейските изисквания, си струва. Аз така си внесох в Австрия една Каризма, много евтино я купих от Белгия, и се оказа много добър ход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от много неща дали си струва внос.

За колко си я взел?

 

27800км е много малък пробег и може би си струва, но...

 

Има ли нужните антикорозионни покрития за страни като България? Да не плъзне ръжда след първата зима? С какъв бензин върви? (може би върви с бензин за Москвичи, хаха). Има ли катализатор?

 

Може би ще намериш подобен Галант на същата цена от Германия примерно, с ABS и Airbag.

 

Един подобен почти нов, бензинов 2.0, за 6000 евро не е проблем да се намери.

 

Казваш, харчи много - колко?

7-9/100 може би?

 

Ако си го взел тънко и е съвместим с европейските изисквания, си струва. Аз така си внесох в Австрия една Каризма, много евтино я купих от Белгия, и се оказа много добър ход.

 

Слава Богу, не сме го докарали до реквизитите на Москвича. Кара си с аналога на 95, който тука е именован "Супер". Бензинът не е по-лош от този във всяка средноевропейска страна, а със сигурност е по-добър от този в Бг в повечето бензиностанции. Как иначе би могло да бъде, ако сами си го вадят, рафинират и пият?:)

Според спецификациите на колата, дадени от офиц. вносител на колата, от който е и купена, няма проблем по купето, модификацията се различава от европейската, заради изискванията на местния пазар. Със сигурност например охладителната система е подсилена и подобна едва ли има в Европа. Все пак работи в слънчев режим:).

Виждаш ли, Галант в Кувейт няма блясъка на братята си в Европа. Местните такива коли спряха да карат отдавна. Могат да си позволят по-големи и по-скъпи модели - Нисан Максима, Алтима. Въобще джиповете са изключителна мода, в която доминират Ленд Крузъра и Паджерото. Мицубиши сега налага активно новия Галант, добре продава и Аутбек.

Колко харчи...Труден въпрос. Засичал съм я до 8 или дори 9. Но нека се има предвид, че тук скоростите са много по-високи - средна скорост дори в градски условия е 100 км. Ако се качиш на магистралата и ако няма камери можеш да опреш стрелкйата в максимума. Твоя воля. Така че е трудно да ти кажа реално.

Знам, че в Европа моделите са по-луксозни, но аз избрах именно тази кола, защото изглежда и е много надеждна. Та се чудех...иска ми се да я взема с мен. Другите варианти бяха Мазда 3 и Сеат Толедо. Отпаднаха:).

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ти искаш да си я докараш в България за постоянно ли? Можеш ли да сложиш някоя снимка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от много неща дали си струва внос.

За колко си я взел?

 

27800км е много малък пробег и може би си струва, но...

 

.

Мои приятели работят в Кувейт. Според тях автомобилите се продават в тази държава без такси и мита, което ги прави до 40% по-евтини от БГ. Въпроса, който и те си задават по отношение на вноса им в БГ (при облекчението на нашата митница, че когато си купил, регистрирал и евентуално карал колата поне 6 месеца с кувейтски номера, както и ако си пребивавал поне 1 година там :icon_blush: ...условията ги карам по спомени, може и да не са най-коректни) е дали все пак тук няма да ги ударят с нещо друго, като непосилни други данъци или такси, както и дали въобще ще им позволят да я регистрират - съответствие на ЕВРО2,3,4...и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е точно там е проблема, че много искам да я взема с мене в Бг. Не ми дава сърце да я харижа тука едва на 1 г. и 6 месеца. А и колата си заслужава. Наистина на фона на колите, които карат кувейтците тя може и да не е най-привлекателната, но е показателно, че е сред най-караните и продавани въобще в страната. Изключително надеждна при нечовешките натоварвания на автомобилите в Залива. Може би само Тойота може да се равнява по надеждност. Всичко друго е до време.

На близък приятел му се съсипа термостата на Туарега на 60 хил. км. И някакъв друг проблем имаше с климатика. На Галанта климатика при температура на въздиха навън от 45 градуса изстудява за 1 минута по часовник.

Ще сложа снимки в най-близки дни.

 

Колкото до реда за внос, единственото, което ме тревожи са Евро -стандартите. Иначе замомента Закона за митниците не предвижда промяна, т.е. режима е следния: коли, собственост на бг граждани работили най-малко 6 месеца в друга държава и закупили колата най-малко 6 месеца преди окончателното си прибиране не подлежат на обалгане с мито и ДДС. Акциз плащаш, ако си над 120 Кв.

Нямаш право да продаваш, заменяш, отдаваш под наем, даряваш или нораиално да отдаваш във временно ползване до изтичането на 2 г. от митническата регистрация на колата в Бг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е точно там е проблема, че много искам да я взема с мене в Бг. Не ми дава сърце да я харижа тука едва на 1 г. и 6 месеца. А и колата си заслужава. Наистина на фона на колите, които карат кувейтците тя може и да не е най-привлекателната, но е показателно, че е сред най-караните и продавани въобще в страната. Изключително надеждна при нечовешките натоварвания на автомобилите в Залива. Може би само Тойота може да се равнява по надеждност. Всичко друго е до време.

На близък приятел му се съсипа термостата на Туарега на 60 хил. км. И някакъв друг проблем имаше с климатика. На Галанта климатика при температура на въздиха навън от 45 градуса изстудява за 1 минута по часовник.

Ще сложа снимки в най-близки дни.

 

Колкото до реда за внос, единственото, което ме тревожи са Евро -стандартите. Иначе замомента Закона за митниците не предвижда промяна, т.е. режима е следния: коли, собственост на бг граждани работили най-малко 6 месеца в друга държава и закупили колата най-малко 6 месеца преди окончателното си прибиране не подлежат на обалгане с мито и ДДС. Акциз плащаш, ако си над 120 Кв.

Нямаш право да продаваш, заменяш, отдаваш под наем, даряваш или нораиално да отдаваш във временно ползване до изтичането на 2 г. от митническата регистрация на колата в Бг.

 

 

Аз бих я внесъл в този случай. Това е чисто нов Галант!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих я внесъл в този случай. Това е чисто нов Галант!

 

Благодаря. И аз така съм намислил. Има време, но все пак - това е колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. И аз така съм намислил. Има време, но все пак - това е колата!

 

Прекрасно те разбирам - нали си внесох и аз колата... Исках си я именно тази, и край. Все пак се увери че можеш да я регистрираш. Успех. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно те разбирам - нали си внесох и аз колата... Исках си я именно тази, и край. Все пак се увери че можеш да я регистрираш. Успех. :D

 

Къде бих могъл да пусна снимки? Направих няколко опитни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно те разбирам - нали си внесох и аз колата... Исках си я именно тази, и край. Все пак се увери че можеш да я регистрираш. Успех. :D

 

Качил съм снимки в галерия. Аматьорски от 17.02.2007 г. Но придобиваш представа за духа на звяра:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...