Премини към съдържание

Carisma 1.6 Проблем при рязко натискане на педала на газта


stalef

Препоръчано мнение

Здравейте колеги имам Каризма 1.6 95г. (има и газ). Проблемат е следният и го прави само когато колата не е карана повече от 8 часа, колата си пали перфектно няма проблем, държи си обороти, загрява нормално, но след като загряла при рязко натискане на газта неможе да се изфорсира нормално и тресе двигателя сякаш свършва бензина или работи на 3 цилиндъра, ако се натиска плавно газста (на място) не го прави този номер. Когато колата е в движение пак при рязко натискане на газта (например ако карам на втора на 2000 об. и рязко натисна) почва пак да тресе и все едно на степени скачат оборотите и рязко колата подскача напред и така го прави известни километри и после се оправя. Същото го прави и на ГАЗ без разлика. Съмнявам се може би има някъде мокро или омаслено място и докато го подсуши го прави този номер. Днес дигнах капака да огледам и нищо очевдно няма освен, че има омасляване под делкото и отгоре на скоростната кутия. Надявам се някой от вас да знае за какво иде реч. Благоря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги имам Каризма 1.6 95г. (има и газ). Проблемат е следният и го прави само когато колата не е карана повече от 8 часа, колата си пали перфектно няма проблем, държи си обороти, загрява нормално, но след като загряла при рязко натискане на газта неможе да се изфорсира нормално и тресе двигателя сякаш свършва бензина или работи на 3 цилиндъра, ако се натиска плавно газста (на място) не го прави този номер. Когато колата е в движение пак при рязко натискане на газта (например ако карам на втора на 2000 об. и рязко натисна) почва пак да тресе и все едно на степени скачат оборотите и рязко колата подскача напред и така го прави известни километри и после се оправя. Същото го прави и на ГАЗ без разлика. Съмнявам се може би има някъде мокро или омаслено място и докато го подсуши го прави този номер. Днес дигнах капака да огледам и нищо очевдно няма освен, че има омасляване под делкото и отгоре на скоростната кутия. Надявам се някой от вас да знае за какво иде реч. Благоря предварително !

 

Колега, провери си клапаните, компресията

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здр.и аз горе долу съм със същия проблем,но при мен и при загряло положение подскача при рязко натискане на газта,когато е на по голяма предавка а с ниска скорост,направиха ми диагностика показа грешка,бобини на трети цилиндър колата е 1.6 с двете бобини. Смених я,но проблема си остана

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лулите на бобините сменяте ли, или само кабелите...Защото и те пробиват понякога...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много хора се оплакват от този проблем, но не мога да намеря 100% решение на проблема. Колата е с делко и една обща бобина- 1,6 16V 90к.с. 95 година.

Ще изброя какво съм проверил вече и няма ефект:

- Сменени свещи с нови NGK.

- Сменени кабели на свещите с нови Tesla.

- Сменен палец с нов оригинален.

- Сменена дистрибуторна капачка с нова.

- Проверих датчика за температурата на охладителната течност.

- Направих самодиагностика, има грешка само за инжекторите, което е нормално при работа на газ.

- Направих диагностика на запалителната система на ЕЛКОН и не откриха проблем.

- Сменена ламбда сонда с чисто нова универсална на Bosch.

Проблема продължава, но се появява по-рядко.

 

- Свалих пак свещите за проверка и изглеждат така.

http://s16.postimg.org/8g05vbhkx/WP_20150424_18_01_37_Pro.jpg

 

Това са двете ми теми във форума, които съм пуснал със същият проблем.

 

КАРИЗМАТА ПРЕКЪСВА

ЛАМБДА СОНДА

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...