Премини към съдържание

Разход на газ на 100 км


joro boy

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги, имам следното питане, какъв разход средно смесено , ви дава Мицубиши спейс стар, двигател 1300 м3, 86 коня

при мен излиза 10/11 на 100 км предимно извънградско , сега зимата и е много

ако може да ми препоръчате диагностик за настройка защото ми се вижда много!!! благодаря ви!!

газовата система не е газов инжекцион

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги, имам следното питане, какъв разход средно смесено , ви дава Мицубиши спейс стар, двигател 1300 м3, 86 коня

при мен излиза 10/11 на 100 км предимно извънградско , сега зимата и е много

ако може да ми препоръчате диагностик за настройка защото ми се вижда много!!! благодаря ви!!

газовата система не е газов инжекцион

Колега много е но когато се има в предвид че си с обикновена газ е около нормалното.Аз съмс ГИ фобос (страх) и ми дава около 8-9 смесено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същият автомобил / двигател :

- с обикновенната газова BRC 8 извънградско и 12-13 градско идеален център София (през октомври и ноември);

- в края на ноеври сложих ГИ Вега нещоси най-простия и евтин - извънградско 7.5, София - 10-12 (декември до днес).

 

Засичам го като пълня догоре / карам докато превключи на бензин / после пак догоре. По принцип сутрин като е студена минавам 2-3 км на бензин (от Павлово до Красно Село сфетофара). През деня я държа в подземен (топъл) гараж. Всеки ден минавам 50-80 км градско, затова приемам, че разхода ми е достоверен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги, имам следното питане, какъв разход средно смесено , ви дава Мицубиши спейс стар, двигател 1300 м3, 86 коня

при мен излиза 10/11 на 100 км предимно извънградско , сега зимата и е много

ако може да ми препоръчате диагностик за настройка защото ми се вижда много!!! благодаря ви!!

газовата система не е газов инжекцион

 

Здравей колега, отговор не може да се даде еднозначен, защото "разход средно смесено в литри" няма как да важи когато имаш 2 уредби на автомобила. Ти не знаеш сутрин колко бензин е изхарчила колата докато премине на газ нали? А в общите километри които минаваш това се е изминало с 2-те горива (по-малка част бензин, по-голяма част литри газ). Както бях описал в друга тема, най-верен за мен начин е следният който направих:

Зареждаш бензин до горе и газ до горе. Караш автоматично (на бензин и газ), като допълваш периодически газовата. На края на месеца, допълваш бензина до горе и отново газовата до горе и смяташ. Дал си за бензин в края на месеца примерно 12 лв (литрите не ги смяташ). Дал си общо за газ 48 лв (литрите не ги смяташ). С тези 60 лв си изминал примерно 600 км пробег (от пълни 2 бутилки до пълни 2 бутилки). По формулата заредените пари (бензин+газ)*100/пробега, в горният случай излиза че с 10 лв минаваш 100 км средно.

Емпиричният опит който аз направих бе този през месец Януари и занапред бе този. През Януари съм сложил газ за 55 лв и съм минал 505 км. Бензин обаче не сложих, защото четох в една тема, че е добре да не се залежава вътре, т.е. по възможност да има пресен такъв. Но по мои наблюдения прецених, че в зависимост от положението на стрелката от мах, биха влезнали 10-12 л бензин, това са да кажем 30 лв. По формулата (30+55)*100/505 излиза по груби сметки, че с близо 17 лв минавам 100 км (комбиниран разход). След 3-4 месеца като светне резервата на бензина и го заредя до горе, в табличката ми ще разхвърлям пропорционално на месеците заредената сума бензин и ще си имам доста точна представа.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, отговор не може да се даде еднозначен, защото "разход средно смесено в литри" няма как да важи когато имаш 2 уредби на автомобила. Ти не знаеш сутрин колко бензин е изхарчила колата докато премине на газ нали? А в общите километри които минаваш това се е изминало с 2-те горива (по-малка част бензин, по-голяма част литри газ). Както бях описал в друга тема, най-верен за мен начин е следният който направих:

Зареждаш бензин до горе и газ до горе. Караш автоматично (на бензин и газ), като допълваш периодически газовата. На края на месеца, допълваш бензина до горе и отново газовата до горе и смяташ. Дал си за бензин в края на месеца примерно 12 лв (литрите не ги смяташ). Дал си общо за газ 48 лв (литрите не ги смяташ). С тези 60 лв си изминал примерно 600 км пробег (от пълни 2 бутилки до пълни 2 бутилки). По формулата заредените пари (бензин+газ)*100/пробега, в горният случай излиза че с 10 лв минаваш 100 км средно.

Емпиричният опит който аз направих бе този през месец Януари и занапред бе този. През Януари съм сложил газ за 55 лв и съм минал 505 км. Бензин обаче не сложих, защото четох в една тема, че е добре да не се залежава вътре, т.е. по възможност да има пресен такъв. Но по мои наблюдения прецених, че в зависимост от положението на стрелката от мах, биха влезнали 10-12 л бензин, това са да кажем 30 лв. По формулата (30+55)*100/505 излиза по груби сметки, че с близо 17 лв минавам 100 км (комбиниран разход). След 3-4 месеца като светне резервата на бензина и го заредя до горе, в табличката ми ще разхвърлям пропорционално на месеците заредената сума бензин и ще си имам доста точна представа.

Поздрави

Подкрепям колегата много точно мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зареждаш бензин до горе и газ до горе. Караш автоматично (на бензин и газ), като допълваш периодически газовата. На края на месеца, допълваш бензина до горе и отново газовата до горе и смяташ. Дал си за бензин в края на месеца примерно 12 лв (литрите не ги смяташ). Дал си общо за газ 48 лв (литрите не ги смяташ). С тези 60 лв си изминал примерно 600 км пробег (от пълни 2 бутилки до пълни 2 бутилки). По формулата заредените пари (бензин+газ)*100/пробега, в горният случай излиза че с 10 лв минаваш 100 км средно.

И аз така правя, и резултата е следния: за месец януари съм минал 3748км. ,заредил съм 366литра газ ,и за 50 лв. бензин(19.6 л.) ил исреден разход на газ 10.24л./100 км. пробег........това е информация от касовите бележки на бензиностанциите.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...