Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с температурата


mishaldo

Препоръчано мнение

Здравейте, от скоро притежавам Каризма 1.6 125 коня 2001 г.

На метан нямам забележки - колата е супер.

Но днеска докато стоях на едно място със запален автомобил, стрелката за температурата стигна почти до червеното - тръгнах и след около 15 метра стрелката се върна по средата.

Това нормално ли е и от какво може да бъде?

И още едно нещо ме притесни - два пъти ми се случи при вкарване на втора при ниски обороти, нещо изпуква за 1 секунда, но като подам газ нищо....

Това трябва ли да ме притеснява?

Може ли да е от метана или какво може да е?

И последен въпрос - скоро ще ми предстои обслужване.

Къде да отида - от София съм.

Благодаря предварително на всички които ще помогнат.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но днеска докато стоях на едно място със запален автомобил, стрелката за температурата стигна почти до червеното - тръгнах и след около 15 метра стрелката се върна по средата.

А провери ли, дали се включва перката на радиатора като е в червената зона или преди това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сподели къде се намира изпарителя?

Ако е по-високо от капачката на радиатора, вероятно имаш въздушен джоб.

Има още едно за което се сещам - объркани маркучи за подгряването на изпарителя.

Понякога казаджиите ги правят като с тетка съставят 2 потока на охлаждащата течност от което се появява склонноста да прегрява на малки обороти, и не само на малки... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро притежавам Каризма 1.6 125 коня 2001 г.

На метан нямам забележки - колата е супер.

Но днеска докато стоях на едно място със запален автомобил, стрелката за температурата стигна почти до червеното - тръгнах и след около 15 метра стрелката се върна по средата.

Това нормално ли е и от какво може да бъде?

 

Здрасти,колега!За темп. не се притеснявай...

Попаднах в голямо задръстване,ама ууужас.Гледам стрелката бяга...Една две-три чертички преди червеното изгасих.Паля след 2 мин,пак там отива...Ляв мигач и докато тръгна възд. струя я охлади.заобиколих с 40 км,ама се бях уплашил...

Майстори я гледаха,не откриват нищо...И един ден я оставих да работи на двора...стигна червеното,включи се перката и...открих ключа за палатката...Доста се стеснах,а то за нищо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката седи една идея преди половината на скалата....Всичко останало е ненормално, няма задръствания, няма нанадолнище, няма нанагорнище и тем подобни ситуации. Мръдне ли стрелката значи има проблем.

На моита стрелката не е мръднала от това положение а има вече 12год. служба при мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката седи една идея преди половината на скалата....Всичко останало е ненормално, няма задръствания, няма нанадолнище, няма нанагорнище и тем подобни ситуации. Мръдне ли стрелката значи има проблем.

На моита стрелката не е мръднала от това положение а има вече 12год. служба при мен.

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Ма твойта не е чипосвана, :P пък тази има чип (1.6 125 к.с.), :D да не говорим, че и метан нямаш . :).
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката седи една идея преди половината на скалата....Всичко останало е ненормално, няма задръствания, няма нанадолнище, няма нанагорнище и тем подобни ситуации. Мръдне ли стрелката значи има проблем.

На моита стрелката не е мръднала от това положение а има вече 12год. служба при мен.

 

Колега,няма как една кола да работи20-25мин(при вече загрят двигател) на 30 градуса по целзий,на място и да не загрее...То в такъв случай няма ти трябва перка за да я охлади...

А за положението на стрелката си е така.Никога не минава средата.При мен беше единичен случай,пак казвам беше над 30 градуса...

А на Паджеро 2.5 DI-D причината за загряване на мотора беше намалено ниво на антифриза.Положенията на стрелката е 1:1 с каризмата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...