Премини към съдържание

При годишното обслужване на автомобилна в БС?


f18

Препоръчано мнение

Здравейте,

Интересувам се при годишното обслужване на автомобилна в БС, освен стандартните неща като смяна на масло, филтри и други консумативи, прави ли се нещо като пълен преглед на автомобила...

В смисъл - да се огледат някои неща - окачване и др. и ако нещо е тръгнало да бъда сигнализиран ... Имате ли някакви впечатления?

Знам че би трябвало да е така, но дали действително го правят?! Примерно накладки, амортисьори, ако са тръгнали (и аз неукия само пилот ;о) не мога да го установя първоначално), дали аджеба някой ще ме сигнализира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, когато приемат автомобила, те питат дали имаш някакви оплаквания.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Интересувам се при годишното обслужване на автомобилна в БС, освен стандартните неща като смяна на масло, филтри и други консумативи, прави ли се нещо като пълен преглед на автомобила...

В смисъл - да се огледат някои неща - окачване и др. и ако нещо е тръгнало да бъда сигнализиран ... Имате ли някакви впечатления?

Знам че би трябвало да е така, но дали действително го правят?! Примерно накладки, амортисьори, ако са тръгнали (и аз неукия само пилот ;о) не мога да го установя първоначално), дали аджеба някой ще ме сигнализира?

100% ще и направят преглед и ако има нещо не наред ще те питат дали да го сменят.

Въпрос на избор е дали ще им кандисаш на цените или ще си я правиш някъде другаде.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да - ясно че ако имам оплакване ще им го кажа. Въпросът е ако нямам, обаче нещо е тръгнало ... т. е. дали

(1) само сменят консумативите, които по книжка следва да се сменят на съответния пробег и толкова

(2) или все пак, освен това, правят някакъв обстоен преглед - примерно окачване, накладки, амортисьори ... знам ли.

Надявам се да е (2) - последния път като си оставих колата на такова обслужване, я обслужваха 4 часа?! - надявам се да не е просто изчаквала 3 часа и половина ...

 

Че такива неща ми разправяха за сервиза на Шкода (оставяш служебната кола - взимаш, плащаш - в книжката пише сменен филтър примерно, всичко както си трябва - и после се оказва че изобщо не е бил сменяван и така няколко години).

Доколко са точни и професионални в работата си - това ми е интересно или са просто нек'ви майстори, които отбиват номера джаста-праста.

 

Примерно - правило ми е впечатление, че винаги след смяна на масло в БС - то е винаги малко над MAX. Като купих колата - беше малко под МАХ, както си трябва според мен. След това, колкото пъти сменях масло в БС (3 пъти) - винаги беше малко над MAX. A съм чел по документации (вярно за други коли) че маслото тр да е на щеката винаги м/у MIN и MAX, като не е добре да бъде над MAX, защото това в някои случаи може да повреди автомобила.

В случая е съвсем малко, ама знам ли. Дано хората в БС знаят какво правят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне докато си обслужвах колата там, ми преглеждаха всичко, и ако имаше нещо за смяна извън гаранционните неща или консумативите, които трябва да се сменят при определени километри задължително ми се обаждаше приемчика и ми искаше ОК да го правят. При мен се е случвало само с изгорели крушки на соповете и накладки. Други ремонти по време на гаранцията не са ми излизали.

Все пак колата ми беше гаранционна, когато за да влезеш в сервиза си записвах час 1 седмица предварително, т.е. имаха много работа. Сега обаче не е така, съответно не знам какво е обслужването. Все пак ще споделя, че винаги ми оставяха сменените части и филтри в колата като гаранция, че са ми ги сменили наистина. Още се въргалят из гаража оригиналните накладки, които смених на 60к.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

- правило ми е впечатление, че винаги след смяна на масло в БС - то е винаги малко над MAX. Като купих колата - беше малко под МАХ, както си трябва според мен.

Много правилно си забелязал! Този резултат е от сипването на количеството масло според вместимостта на двигателя.

Поради тази причина винаги ги предупреждавам да ми сипят 4 литра, защото ми калкулират 5 литра и си плащам 5 литра, а сипват 4.5! Имам една неразпечатана бутилка масло, за да доливам при нужда. Това е за предпочитане вместо да ми избие някъде по двигателя. Обикновено като остареят семерингите на коляновия вал избива от там, а най-гадно е да избие към скоростната кутия. Да не говорим, че може да се опита да го изгори.

Когато съм сменял масло и филтри в Дарс ауто, ме питат дали си искам старите. В Ратола също ще ти ги дадат, но в БС никога не са ме питали.

И в Севлиево представителя на БС ме питаха и ми се обадиха да ме питат дали да ми долеят охладително течност.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак ще споделя, че винаги ми оставяха сменените части и филтри в колата като гаранция, че са ми ги сменили наистина. Още се въргалят из гаража оригиналните накладки, които смених на 60к.

 

Само да вметна, че това не е гаранция че действително са ги сменили. Случаят със сервиза на Шкода, който за който писах е точно такъв - винаги са давали някаква стара уж сменена част - сменена обаче не от този автомобил!!

Явно идеята е била че щом е служебна колата, никой няма да задълбава и от сервиза са си правили нек'ва схема ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че това не е гаранция че действително са ги сменили. Случаят със сервиза на Шкода, който за който писах е точно такъв - винаги са давали някаква стара уж сменена част - сменена обаче не от този автомобил!!

Явно идеята е била че щом е служебна колата, никой няма да задълбава и от сервиза са си правили нек'ва схема ...

То това е ясно, но няма как да влезеш на такъв сервиз я халето и да гледаш дали влагат нови части. И аз съм чувал за подобни схеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А най-страшната е да ти отвият пробката, да източат маслото и забравят да ти сипят масло. За капак забравят да сложат пробката и ти изкарват колата на паркинга като готова!!! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif

Какво ли разстояние можеш да изминеш така? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип те уведомяват за части , който не се покриват от гаранцията. Мое мнение , от личен опит с БС!!!

В ратола при мен беше друго , отидох огледаха установиха проблема и след известно време смениха това което трябва . Благодаря на Любо от Ратола Пловдив , за упорството и съдействието .

ПС Все пак живеем в България и всеки гледа се скатае.

Най-добре ако ти кажат колата е ок , отиди някъде другаде не в официален дилър за контролно мнение , колата ти е гаранционна и си в правото да се възползваш от нея.

Цените между БС и Ратола са доста различни почти с 40 процента по низки в полза на Ратола (относно консумативи)

 

Накладки , дискове НЕ СИ ДЛЪЖЕН ДА СМЕНЯШ при дилъра , консумативите може да си ги сменяш кадето си изкаш ми отговори приемчика в Балкан Стар Пловдив и гаранцията остава , показа ми го някаде в книжката .

Ставаше дума за дискове и накладки предни да се сменят гаранционно , отказаха , не се покриват консумативи от гаранцията съгласих се попитах ами маслото , филтрите те консуматив ли са ? отговор да , аз ами за какво да ти дам 600 лева на тебе , млъкна и не проговори повече.Дисковете и накладките си ги смених при приятел в сервиз и гаранцията не ми отпадна!

Така ,че търсете си правата , прочетете си добре гаранцията , какво влиза и какво не , стига са ни лъгали !!!

Хайде със здраве , че като се сетя и се ядосвам ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...